Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a szüleim sem támogatnak...

Ha a szüleim sem támogatnak az álláskeresésben?

Figyelt kérdés

Van egy szakma, amiben elhelyezkednék, minimális tapasztalatom van, a papírom pedig ezzen a szakmának egy része. Legutóbb egy hónap után kiraktak, mert kitalálták, hogy nincs pénz rám. Interjúkra hívnak, pozitív visszajelzést is kapok. Csak ugye nem úgy megy, hogy egyből sőt.. szeretnék normális helyen lenni, hosszú távon.

Senki sem támogat...lelkileg. barátaim becsmérelnek, a legjobb barátom is max:"aha, aha..az jó." A szüleim rosszabb. Szerintük mindenre alkalmatlan vagyok, semmihez sem értek (csak mert nem feszítek nekik a tudásommal). Anyám szerint alacsony poziba kéne jelentkeznem,folyton mondja, hogy lehet túl sokat akarok. Vagy hogy kérjem vissza a régi állásom... nevelőfaterom meg folyton ajánlgatja az autómosós, meg gyári melókat. Most elkezdi :keresnek embert miskolcon (pesti vagyok), nem mész? Jobb mint itthon ülni. Sokszor meg megalázoan kezel, mert nem dolgozom...


Tesóm ugyanabban a pozícióban van, amit szeretnék. Neki nincs előképzettsége, mint nekem, max egy tanfolyamot végzett el. Persze lett tapasztalata és minden nap feszít a szüleimnek, hogy milyen ügyeske volt, meg stb. Azok meg állandóan dicsérik...mint gyerekkorunkban, én meg degradálva vagyok folyamatosan. Nem értik, hogy az előző munkahelyem annyira rossz volt, hogy hasam ment már, de az orrom alá dörgölik, hogy én léptem ki... szenvedhetek ha azt akarják.


Gyüjtöttem, amíg dolgoztam, pont az ilyen helyzetekre. Ugyanannyit, ugyan úgy adok haza, mint amikor dolgoztam. Meglepődnek, hogy honnan van pénzem, hisz munkanélküli vagyok. Most ott tartok néha, hogy elmegyek hajléktalannak, hisz többet nem érek... barátaim sem segítenek. Csupa rossz ér. Ott tartok, hogy pszichológushoz megyek, mert már a környezetem szerint sincs önbizalmam, és negatív vagyok.


Nem merek elmenni emberek közé, tanfolyamra menni, mert nem dolgozom és a szüleim mit gondolnak. Most a következő héten leszek három hónapja munkanélküli. Mit tehetnék?


2017. febr. 12. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Először is tudni kéne szerintem, hogy milyen szakmád van. Az pedig, hogy megalázóan kezel, szerintem nem igazán meglepő. Attól, hogy babusgatnak még nem lesz munkahelyed. Az itt leírt panaszkodásra szánt idődben munkát is kereshettél volna. Manapság nem feltétlen úgy mennek a dolgok, hogy otthon ülök mert az a pozíció amit szeretnék épp nincs stb. szép is lenne a világ ha így menne :) ez a nem merek tanfolyamra menni is nem más csak KIFOGÁS.
2017. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg: milyen szakmád van?


És kidobnak,hogy ha nem találsz munkát? nem érdekli őket az, hogy hajléktalan leszel?

2017. febr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki a fäszt érdekel, hogy ki mit gondol?

Felnőtt, dolgozó ember vagy, ideje leszakadni anyuciról. Ha te szeretnél valamit, akkor tegyél érte. Menj dolgozni, gyűjtsél arra a tanfolyamra amit szeretnél és kész.

2017. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Meghuzom magam, mindig segitek, rendet rakok otthon, elintezem mindenki ugyeit ilyenkor. Nevelofaterom eszmeletlen bunko. Amikor azivesseg kell, akkor kerni tud, de maskor iszonyu bunkon odaszol "miko mesz ma dolgozni he?"

Amikor van munkam akkor kozombos. Ha nincs akkor megbunkobb az atlagnal...

Nem.tudom, ha forditva lenne a helyzet az lenne a normalis ha bunko lennek vele

2017. febr. 16. 18:29
 5/5 anonim válasza:
Több kérdést láttam tőled. Mi a szakmád, mit tanultál? Van belőle diplomád? Járj képzésre, okj ingyenes. Tanulj informatikat, vagy tb ügyintézőt, logisztika is keresett. Ezeket onnan tudom, hogy jelenleg munkát keresek, és az álláshirdetéseket látom. Továbba nyelvet tanulsz hamarabb eltudsz helyezkedni de akkor már külföldre menj dolgozni,akár pároddal vagy egyedül. El is mehetsz három szakba dolgozni.
2017. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!