Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért panaszkodnak sokan?

Miért panaszkodnak sokan?

Figyelt kérdés
Nem értem, én nézegtem naponta az állásokat, és szinte érettségivel akár 200-300 ezres fizetésű munkákat is találok és nettó. pl. Szakmunkások közül Ácsok 300 ezret keresnek, aokőművesek napi 20 ezert , teli vannak az álláshírdetések ilyenekkel, most például awi hegesztőket keresnek 40-500 ezer NETTÓ fizetésért MAGYarországon. Sokan meg panaszkodnak hogy nem találnak munkát. Én nem tudom, én érdekes mindig találok.
2017. febr. 20. 22:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

valamivel be kell csalogatni az olyan retardáltakat mint te is vagy kérdező.


Aztán mire szerződésig juttok, addig a nettó 185eből, bruttó lesz. Bár kétlem, hogy tudnád mi a különbség a kettő fogalom között.

2017. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

na és szerinted melyik hegesztő meg ács keres ennyit?


nem az, amelyik most esett ki a munkaügyi központos 2-3 hónapos képzésről. 5-10 év szakmai tapasztalat, precizitás ez a minimum, és akkor se kapsz egyből 400ezret, hanem ott a próbaidő, bizonyítsd be, hogy tényleg jó vagy.


vagy szerinted százával rohangálnak a hegesztők az országban?


kőműves is egy másik hirdetés szerint 10ezres napibér...dolgozz annyiért 12 órát, közben az elvárások a maximumon, próbaidő alatt te viszed a saját eszközeid...:D

aztán meg elküldenek, mert sorbanállnak mögötted, minek vegyen fel állandóra, adjon neked eszközöket, magasabb napibért...10-ből 9 vállalkozó simán ilyen.



a többi linkelt hirdetésen meg csak nevettem.


ingatlanosok, üzletkötők jutalékos rendszerben dolgoznak, majd akkor megkeresel 300ezret, ha eladsz havi 10-20 nagyobb értékű ingatlant...



de ugyanez igaz a belvárosi parkolóőr állásra is, oda van írva, hogy ELÉRHETŐ nettó 185ezer...majd ha megbírságolsz naponta 100-200 autót, akkor lesz ennyi, addig meg érd be a nettó 90el :D

2017. febr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

" valamivel be kell csalogatni az olyan retardáltakat mint te is vagy kérdező. "---Megelőztél!


Kérdező nálad a szövegértéssel van a gond, vagy csak láttál néhány számot és nem tudsz különbséget tenni bruttó és nettó között???


Parkolóőrként 2 műszakban bruttó 170e, remek 9e-el minimál felett keres 2 műszak esetén!

A másikat viszont felhívtam a 200e-est, de az is bruttó, pénzszállító kocsihoz kell a kasszákból kivinni a pénzt, köszi nincs kedvem golyót kapni a képembe :)


Ingatlanos hirdetéseknél az AKÁR 600 000Ft is lehet a fizetés... Valóban lehet, ha a jutalékod:

A) variáció ipari ingatlanokra vonatkozik (0,5%), ez 120 000 000Ft-nyi eladás után járna neked szintén bruttóban

B) variáció lakáseladások (1%) esetén, generálnál 60 000 000Ft-ny i eladást


Van 5 ingatlanos ismerős, korrigálok már csak 1 van, a többiek kiszálltak. 4db nagymértékű ingatlanja(3 jelenleg), földterülete van, mellette 38 db lakás és ház tartózik hozzá (és meg vagy 5 emberhez rajta kívül), DE egyrészt rotációban vannak a területei a többi munkatárssal, valamint nem kizárólagossal a szerződései sem!


100 milliós raktárat, kiemelt eladási díjjal 1% közel 40 érdeklődőnek mutatta meg (20km oda 20km vissza, rengeteg telefonálgatás, idegeskedés), heti 4 óra ügyeletben van az ingatlanirodánál, erre ő fizet havi 10 000Ft irodahasználati díjat, ebben az időben az érdeklődőket máshoz ossza be a rendszer.

Mit ad isten eladta a cég az ingatlant, de ő éppen ügyeletben volt, így más kapta az 1 000 000Ft jutalékot!


2016-ban 1 db lakást sikerült eladnia, még ad egy évet az ingatlanozásnak, hátha-hátha-hátha, majd most bejön neki!

2017. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ti nagyon elvagytok tévedbe :D:D PArkoló őris munka NETTÓ. 170 ezer napi 8 órában. [link]


Aztán, az ingatlanos való igaz, hogy csak ha eltudjuk adni, vszont egy csomó másik van.

2017. febr. 23. 11:57
 15/19 anonim ***** válasza:

Elméletben 8 óra

De a kereskedelemben boltoknál is vannak elméleti 6 órás munkák, mégis 8-ban dolgoznak...

2017. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ennél a parkolóőrnél nincs feltüntetve, hogy nettó vagy bruttó.
2017. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nettó, de ha nem hiszed kérdezd meg. Az a baj ahogy veletek is, ha már 200 ezer forint, vagy afeletti az már nem jó, mert átverés stb.. de ha minimálbér az sem.
2017. febr. 24. 00:36
 18/19 anonim ***** válasza:

Akinek van egy kis gyakorlata, az tudja, hogy első lépésben nem a jófogáson kell állást keresni :-) igen azért, mert boldog-boldogtalan tölthet fel akármit és van köztük nagyon sok átverés.

Magyarországon bevett szokás, hogy nem írják ki az állásokhoz tartozó bérezést és bérigényt is kérnek az önéletrajzba. Szóval igen, az ember szkeptikus lesz, amikor egy parkolóellenőr többet keres, mint egy diplomás, kemény szellemi munkát végző ember.

Na meg azért valljuk be, hogy nem az ember pályafutásának csúcsa a hóban, fagyban, kánikulában, esőben való mászkálás, a sok bunkó autóssal való szájkarate.

2017. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ez ügye vicc igaz??? Első munkahelyemet jofogason találtam ésnettó 160at kaptam. Bejelentett volt. ezzel ellentétben a proffesion és egyéb álláskereső portálokon beadtam anno öneltrajzamat, jelenkezéseemt kb 6 honap után válaszoltak, hogy nem ön nyerte el az állást. De ott még telefonszám sincs. Jofogason legalább van. Ha én a proffesion.hu -ról néznék állást, kb. 6 honapon át kéne itthon ülnöm. Jofogas az jó, bár vannak kamu állások de ezeket ki kell szűrni.
2017. febr. 24. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!