Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok olyan állás van, ahol...

Sok olyan állás van, ahol kizáró tényező ha valaki betöltötte a 25-öt?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy igen.


[link]



2017. márc. 1. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit belinkeltél, az szabálytalan hirdetés.

Manapság a diszkrimináció (hátrányos megkülönböztetés) miatt nem lehet beleírni a hirdetésekbe, hogy pl. 35 alattiakat keresnek, hanem azt szokták írni, hogy fiatalos, lendületes csapatba keresünk...

Személy szerint 25 alattiakat nem nagyon láttam - inkább a 35 a vízválasztó - de mint írtam, már nem írják ezt ki.

2017. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Valóban nem szabályos, de legalább egyenes. Valószinűleg valamilyen támogatás igénybevételi lehetősége miatt kell nekik a 25 év alatti jelentkező.
2017. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már a hirdetések felénél oda van írva és igen, támogatások miatt.
2017. márc. 1. 12:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy azért kell nekik fiatal, mert ha 25 év alattit foglalkoztat a cég, akkor szocho kedvezményt kap, azaz kevesebb adót kell fizetnie a dolgozó bére után.

Egyébként a hirdetés diszkriminatív, ettől függetlenül én is látok olyan hirdetéseket, ahol - feltehetően tapasztalt munkavállalót akarnak alkalmazni - kiírják, hogy X év feletti munkavállalót keresnek.

2017. márc. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem minősül diszkriminatívnak, ha van védhető indoka a megkülönböztetésnek. Pl. nincs abban semmi diszkriminatív, ha egy Hamlet előadáshoz a címszerepre kizárólag férfiakat keresnek...


Ez a hirdetés viszont durván megsérti ezt. Különösen, hogy kizáró tényezéként még egyszer odaírják.

Felháborító szerintem.

2017. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5: A bértámogatás amit a 25 éven aluliak után kapnak védhető indok?
2017. márc. 1. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt egy bíróság tudná megítélni a konkrét esetben. Én ügyvéd vagyok, nem bíró. Én csak azt tudom, hogy ez a hirdetés ÍGY, ebben a formában, vérlázító.

A támogatás lényege egyébként természetesen az, hogy részesítsék előnyben a 25 éven aluliakat. Ezzel lehet egyetérteni, vagy sem, de a jogi helyzet akkor is az, hogy ez a támogatás lényege. Ez az aktuális politika. Mindig arra adnak támogatást, amit ösztönözni akarnak.

Tehát ezzel élni ÖNMAGÁBAN nem jogellenes.

Ugyanakkor, hogy az megállna-e, hogy "más ne is jelentkezzen", afelől vannak kétségeim.

2017. márc. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: Szerintem korrekt, hogy megmondják.
2017. márc. 1. 17:05
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
küldd el a linket az Egyenlő Bánásmód Hatóságnak, majd jól megbírságolják őket
2017. márc. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!