Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon ma miből tud...

Magyarországon ma miből tud sok pénzt csinálni egy fiatal? (ha nem születik gazdagnak)

Figyelt kérdés
Ma láttam egy huszonévest egy M-es kabrióban és egy Panamera Turbo S-ben (max ha kora harmincas lehetett) és azon kezdtem agyalni, hogy aki nem gazdag családba születik az milyen végzettséggel és stratégiával (rövid és hosszútávú) tudna ilyen szintre jutni. Nálunk tényleg nincs létjogosultsága a sikertörténeteknek, mint mondjuk nyugaton (ahol egy normálisabb mérnök 100%, hogy sza***ig lesz pénzzel) vagy azért, aki akar és tudatos, célravezető döntéseket hoz meg, az itthon is képes komolyat alkotni? Fontos, hogy ne csak közhelyeket írjatok, hanem konkrét életpályákat. Persze emiatt nem fogok szakmát váltani, de azért kíváncsi lennék, hogy sokaknak mi a titka.

2017. márc. 23. 23:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
*rád
2017. jún. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Arra ne várj, hogy rád mosolyogjon a szerencse. Mert akkor lehet, hogy életed végéig várni fogsz. Írd össze az ötleteidet és, hogy mi kell hozzá és, hogy mi lehet belőle és hogyan valósíthatóak meg. Meg kell próbálni valami online vállalkozást, ha nincsen sok kezdő tőkéd. 1-2 ötlet után kialakul egy érzék ami segíteni fog felhasználni a megszerzett tapasztalataidat.
2017. jún. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem, és most azt mondom amit én látok, az az alapvető baj, hogy mindenki sokat akar keresni, és nem keveset költeni, kifejtem mire gondolok: sok volt osztálytársam kint dolgozik, jól keres, de folyamatosan elkölti úgy, hogy nincs nagyobb látszatja, mert jaj kell ez is, hetente új ruhaszett, ilyen italok, olyan kaják ez az amaz és feléli. Lehet egy normál fizetéssel is lehetnek jobb dolgaid ha beosztod. Pl 18 évesen elkezdesz dolgozni és nem nősülsz meg nem mész albérletbe hanem szépen szüleiddel laksz, beadsz havi mondjuk 40 ezret nekik és a többit beosztod, mondjuk a szakmádban dolgozol keresel 250-300 körül, legyen 300.000. Beadsz ebből 40 ezret. 260 marad, és tegyük fel 100 ezret elraksz így marad 160.000 amiből már magadra költhetsz. Ez mondjuk 1 hónapra -> 4 hétre nézve heti 40.000 amiből konkrétan azt veszel amit akarsz, és tegyük fel nem cigizel. Ha hétvégente elbulizol 20 ezret akkor is marad 20 ezer a hétre, amiből néha veszel kaját, piát, új ruhákat magadnak( nem prémium ruhát) így egy év alatt durván 1,2 millió összejöhet. tegyük fel 26 éves korodig otthon élsz és 18 tól dolgozol az 8 év x 1,2 Millió= 9,6 M tehát közel 10 millió, abból vehetsz vidéken kisebb házat, vagy panelt. Ha nem tetszik, akkor plusz munka, vagy más munkát kell nézni, vagy tanulni, hogy jobb fizut kapj. Magyarországon, legtöbb német multinál a műszakvezetők vagy irodába ülők szép pénzeket megkapnak.
2022. máj. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!