Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahelyek kb. mekkora...

A munkahelyek kb. mekkora hányadában dolgoztatják le az ebédidőt/szüneteket?

Figyelt kérdés

A diákmunkáim zömén ledolgoztatták vagy nem fizették ki (csomagolások voltak). Jelenleg irodában vagyok, ledolgoztatják.

Milyen az arány?


2017. ápr. 5. 19:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Nem dolgoztathatják le. JÁR
2017. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam már pár helyen, mindenhol le kellett dolgozni. Tehát a 8 órás munkaidő 8-16:30ig tart, az ebédidőt nem fizetik.
2017. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
1, nem jár. A munkaközi szünet nem része a munkaidőnek.
2017. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Én már annak is örülnék ha a napi 8 óra valóban 8 óra lenne és nem 9-10.
2017. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Első! Az jár, hogy legyen szünet a munka közben, de nem az, hogy ezt fizessék is.

A legtöbb helyen "le kell dolgozni", de egyébként ezt nem ledolgozásnak hívják. Ez a normális beosztás.

2017. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Én eddig csak olyan helyen dolgoztam, ahol "le kellett dolgozni". Mikor diák voltam, akkor meg tudtam beszélni, hogy ne kelljen ledolgozni, mert rossz volt a tömegközlekedés, végül azért mentek bele, mert azt mondtam, hogy akkor inkább nem ebédelnék, de mondták, hogy ebédeljek csak nyugodtan.

A párom eddig egy olyan helyen dolgozott csak, ahol nem kellett ledolgozni, pedig ő is megfordult már pár helyen. Szerintem általában le kell dolgozni.

2017. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Ebédidőt? Mindenhol! tejiparnál voltam, délelőttös műszak: 5.45-14.05.
2017. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Jogszabály szerint a munkaközi szünet (ebédidő) nem része a munkaidőnek, tehát arra bérezés nem jár, és annyival több időt kell tölteni a munkahelyen. A jogszabálytól a munkáltató eltérhet - a dolgozó javára.


Az én volt munkahelyemen soha nem kellett ledolgozni, pedig reggeliztünk és ebédeltünk is. 6-kor kezdtünk 2-kor mentünk haza. Ez igaz volt mind az irodistákra, mind a fizikai munkásokra.

Munkáltatója válogatja, de az a ritka, ha nem kell "ledolgozni".

2017. ápr. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
igy van. nálunk sem kell ledolgozni pedig gyár, sőt a szünetből 15 percet még fizetnek is. reggel 6kor kezdunk, 10kor van egy fel oras szunet, delutan 2-kor vége.
2017. ápr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Ebédszünetet nem, viszont a munkaközi 2x15p szünetet fizetik. Sztem ez 99%-ban így van.
2017. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!