Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a tervekről? Nem késő belevágni? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

23 éves leszek májusban jelenleg 8 általános iskolai végzettséggel rendelkezem 8ik után elkezdtem dolgozni mert apum 12 oraban dolgozik mellette maszek munkákat vállal anyum pedig beteg injekciót kap a nyakába stb.. Nos elkezdtem dolgozni hogy tudjak nekik segiteni konkrétan egészen 16 éves korom óta dolgozom alkalmi munkákat vagy időszakos bejelentett vagy segéd munkakat végzek.

Az utóbbi időben elkezdett foglalkoztatni a téma hogy bekellene fejezni a sulit szóval gimnazium aztán szakma akár.

Hiszen igy 8 általános iskolai végzettséggel a legtöbb helyen kihasznàljàk az embert sajnos. És esti gimnáziumot szeretnék elkezdeni Budapesten.

Aztán tovabb tanulás szempontjából ami érdekelne eléggé szét oszlott az érdeklődési körőm pl érdekel a gazdaság védelem mint pl penzugyi nyomozó szak gazdaság védelmi nyomozó.

Akkor érdekel az ingatlanozàs ingatlan közvetítő értékbecslő.

Ami érdekel viszont ugy érzem ahhoz már késő lenne az a színészet persze próbálkozom pl statiszta állásokkal hátha igy közelebb kerülök hozzá.

Érdekel a gazdaság informatikus szak vagy még a banki szféra mint szak pénzügyi szak.

Ami viszont mostanában elkezdett érdekelni szivesen csinálnám végezném a munkát az a steward légiutaskísérő.

Ezeket érettségi megszerzése után venném célba valamelyiket.

Ebben szeretnék tanacsot kérni ötleteket melyben lenne lehetőségem jobban keresni fejlődni.?

Azért szeretnék tovább tanulni hiszen örökké nem lehetek 8 általánossal mert ha lesz családom nem szeretném hogy a gyermekem s a feleségem azt mondja hogy a férjem egy gyárban robotol mert csak 8 általánosa van meg.

És szerintem kell az embernek tanulnia hogy aztán tudja magát mindig képezni uj elethelyzetekbe kerülni.

Nos persze attól félek hogy későn észleltem erre rá.

Remélem nem igy van.

Komoly oszinte segítőkész válaszokat várok.


2017. ápr. 9. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Tanulni sosem késő, és mindig lehet változtatni az életünkön ha akarunk. De vannak szakmák amik úgymond korhoz kötött. Pl: légiutaskísérő. Ennél a munkánál nem igazán látsz 30 évnél idősebb légiutas kísérőt. Inkább fiatal korosztály dolgozik ott. Ők ha "kiöregedtek" áthelyezik őket máshová. Te 25 éves vagy. Ha elkezded az érettségit, és nem gyorsítottan csinálod (én így csináltam 30 évesen) akkor 4 évig kell tanulnod, hogy érettségit kapj. Akkor már 29 éves leszel. Szakmát tanulni is jobb helyen minimum 2 év. Akkor már 31 éves leszel. Még fiatal. Gazdaság informatikus szak vagy még a banki szféra mint szak pénzügyi szak elvégzése jó ötlet, és abban tudnál is dolgozni. Nyomozóként még többet kéne tanulnod, de az sem lehetetlen. Én egyedül a légiutas kísérőt vetném el csak, ott nem biztos, hogy el tudnál helyezkedni. Azt se felejtsd el, hogy a sok tanulás sok időt vesz el..De később megéri majd.

sok sikert, és kitartást neked

2017. ápr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rendben értem nos azzal kiegészítem a felül irtakat hogy 23 éves fiú férfi vagyok. Nis ag erettsegit gyorsított 2 éves képzésen végzem el.

Szóval akkor pénzügyi és gazdasági informatikus szak amit te javasolnàl inkább?

Pl gazdaság védelmi pénzügyi nyomozó szak szerinted nem éri meg?

A légiutaskísérő akkor szerinted hanyagolhato?

2017. ápr. 10. 00:43
 3/6 anonim ***** válasza:
ez jó ötlet, mielőbb iratkozz be az estire, érettségi után több út nyílik meg előtted, az estis tanárok nagyon segítőkészek, segítenek majd, hogy hogyan tovább. A légiutas kísérőt nem tudom (az biztos, hogy erős nyelvtudás kell hozzá), de a színészettel, ami érdekel, foglalkozhatnál, vidámabb lesz az életed, színjátszókört keress, nézz körül művelődési házakban, mi érhető el!
2017. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben Köszönöm a válaszokat. És a pénzügyi nyomozó vagy a ingatlanos és gazdasági informatikussal kapcsolatban mi a véleményetek?
2017. ápr. 10. 11:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy a tanulmányi idő alatt sokat fogsz formálódni, fejlődni és csak a vége felé látod majd, hogy mit is akarsz és azt, hogy lehetne elérni, milyen lehetőségek vannak. A tanárok nagyon segítőek lesznek, bízzál bennük, értékelik, ha valaki erre a lépésre rászánja magát. Drukkolok neked, reméljem megtalálod az utadat!
2017. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon becsülendő ez a felfogásod és ugygondolom, hogy ha teszel is érte ilyen hozzáállással sokra viheted.

A szinészethez sem vagy túl öreg még szerintem. Iratkozz be a brodway studió 2 éves szinész képzésére azt ha jól tudom érettségivel párhuzamosan is lehet csinálni. Ha valóban van tehetséged hozzá megéri

2017. ápr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!