Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha otthagyok egy munkahelyet...

Ha otthagyok egy munkahelyet 1 nap után később ebből későbbiekben valami bajom?

Figyelt kérdés

Nem tartom normálisnak a körülményeket? szerződésben 8 óra áll, és már 2. nap 12 órára vagyok beírva. Az ott dolgozó melós ember megmondta nekem, hogy amiket a felvételnél mondanak dolgok csak azért vannak, hogy ne zárják be a céget ill. h ne derüljenek ki a körülmények.

A saját egészségemre ártalmasnak tartom, így tisztában vagyok a jogszabályokkal is.



2017. ápr. 22. 14:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

miért nekem kell adóznom?

azt nem a cégek könyvelői intézik? vagy akiknek ez a feladata

2017. ápr. 22. 16:23
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

adóbevallást mindenképpen be kell adnod. Majd a NAV elkészíti jövőre, de vagy ügyfélkapud kell, hogy legyen, vagy kérned kell, és alá kell írnod.


A cég könyvelői meg befizetik utánad az 1 napnyi munka adóját, de ettől még bevallást kell csinálnod, mert a cég könyvelői nem tudhatják, hogy milyen egyéb bevételed volt, ami adóköteles

2017. ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként itt ugrálsz, hogy tisztában vagy a jogszabályokkal, majd megkérdezed, hogy miért kell adóznod.


Ezután meglepne, ha tudnád, hogy a cég simán foglalkoztathat 12 órában is, ha például munkaidő keretes vagy.

2017. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A szerződésben ott volt, hogy az első 2 hét mindenképpen 8 órás

azért nem vagyok tisztában az adózással, mert van ügyfélkapum, de arra semmit nem kaptam, pedig voltam a NAV-nál csinátattam...

2017. ápr. 22. 16:58
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
ügyfélkapu idéntől van, és akkor is alá kell írnod, szóval ettől még tisztában lehetnél vele :)
2017. ápr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!