Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elbizonytalanodtam a szakmámma...

Elbizonytalanodtam a szakmámmal kapcsolatban (villanyszerelő), megéri csinálni?

Figyelt kérdés
Értek hozzá és szeretem is. Világ életemben ehhez kapcsolodo dolgokat tanultam(elektrotech). Használtam már arduinot, plc-t. I.ádom mind a kettőt, viszont egyetem nélül semmire nem mehetek. Nem vagyok olyan buta, de nemhiszem, hogy képes lennél elvégezni egy mérnöki szakot. Mi a véleményetek? Ér valamit a tudásom a mai piacon? Esetleg mit tanuljak még hozzá, hogy egy havi 250-300ezer ftos nettot össze tudjak szedni?

2017. ápr. 29. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
alap villanyszerelő is megkeres ennyit vállalkozóként.
2017. ápr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Német nyelv mennyire megy? Elmondom az oszrtákok kapkodnak a magyar villanyszerelők után. Mivel mindent megcsinálnak, a lehetetlent is. Ausztriában Lengyel cég magyar szerelőket keresett, mert "Ungarn elektriker gut".

Aztán az elgondolt pénzed meg duplázd meg, és meg is kerested.

2017. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
B+ errefelé protekció kell ahhoz, hogy ráérő villanyszerelőt találjon az ember.
2017. ápr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

#3 nálunk is. Épp felújítás alatt vagyunk. Gondoltam átvezetékeztetem a házat, beiktatok pár kapcsolót. 4 villanyszerelőt hívtam föl.. gondoltam az egyik csak jönne azonnal. Nos 3 hét a legkorábbi időpont...


Erről ennyit. Kénytelen vagyok magam megcsinálni.

2017. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi felénk (Veszprém megye) egyáltalán nincs hiány belőlük, olyannyira hogy bátyám, akinek közel 30 év szakmai tapasztalata van magánvállalkozóként nem tud megélni belőle, havonta 1-2 munkája van, de általában azok is pár óra alatt elvégezhetők.
2017. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Amit nézek interneten, mindenhova felsöfoku végzettség vagy több.éves szakmai tapasztalat kell.
2017. ápr. 29. 17:04
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
#5 a bátyád akkor valamit rosszul csinál, hírdessen jobbsn, menjen megyén kívül dolgozni, szerződjön biztosítóval, áramszolgáltatóval
2017. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tanulj meg érettségi szintjén németül s menj ki Németországba. Ott simán fogsz találni munkát, pláne ha jó vagy belőle.


Ha gondolkodsz a villamosmérnökin akkor azt tudom mondani, hogy ha van erzeked a matek fizikához akkor eltudod végezni feltéve hogy NAGYON szorgalmas vagy. Akkor vágj bele ha nem gond a napi szinten több óra tanulás ,

2017. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Levente2 válasza:

Értesz hozzá és szereted, imádod! Ez a véleményed magadról.

Aztán jön egy Freud-i elszólás, hogy nem lennél - lennék (ezt ki mondja?) képes elvégezni egy mérnöki szakot. A tudásodról csak te tudod, hogy mit ér, hogy mennyire alapos és precíz, amire ebben a szakmában (is) nagy szükség van és ami alapján kiválasztanak a piacon, megrendeléseket kapsz. Tanuljál tovább kitartóan és a megszerzett tudásod meg az elvégzett munkád alapján jönnek majd a lehetőségek, megrendelések és a forintok is. Amit mi tudhatunk rólad az az, amit mutatsz magadról a sorokban és a sorok mögött. A sorokban elírások a sorok mögött gátak, akadály. Az önbizalom a tudásból fakad, a tudás hatalom. Legyél alaposabb és a szakma iránti szereteted, imádatod kellő hátszélt biztosít, hogy megugord az akadályokat.

Sok sikert!

2017. ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A villamosmérnökségnek és a villanyszerelésnek némi túlzással annyi köze van egymáshoz, hogy mindkettő a vil szótaggal kezdődik.

A szaktárgyakat középfokú szinten nem árt jól tudni a villanyszereléshez, hogy az embert ne érje meglepetés (no meg persze a középfokon szükséges matematika sem előnytelen, ha az ember hirtelen akar válaszolni arra, hogy fele feszültség mekkora teljesítmény ugyanakkora ellenálláson, stb). De hogy a létrán az ember vonal mentén integráljon, az ritkán fordul elő. Mint ahogy az is teljesen természetes, hogy a műegyetemen a téma szakértőjének számító tanár a saját nyaralójának villanyszerelésével kapcsolatosan felteheti azt a kérdést, hogy mi az a nullabontó? Ésígytovább.


Mindamellett, Kérdező, az már egy régi igazság, hogy azért kapkodnak, aki a határterületeken magabiztosan mozog ide-oda. Egy mérnök, akinek van szerelési tapasztalata, az nyerő tud lenni. Így hát, ha kibírnád, idegileg és anyagilag azt a pár évet, én is azt tanácsolnám, hogy tanulj tovább.

2017. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!