Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak sehová...

Miért nem hívnak sehová interjúra?

Figyelt kérdés
Gazdaságinformatikus végzettségem van, de esélyem sincs a diplomámmal munkát találni, mert nem vagyok jó a szakmában, így próbálok érettségis állásokra pályázni, diplomás önéletrajzzal, miért nem hív be senki interjúra?

2017. máj. 8. 20:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%
mert a kormánypropagandával ellentétben nincs munkaerőhiány csak fizikai munkás, orvos, szoftverfejlesztő területen.
2017. máj. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
Beiratkozol egy MSc-re Budapesten, és elmész közben gyakornoknak. Szívesen.
2017. máj. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%
Én azt javaslom, hogy vagy ne írd bele az önéletrajzodba a gazdaságinformatikus végzettséged, így nagyobb eséllyel hívnak be interjúra, mivel én is azt mondom, hogy azt látják túlképzett vagy a pozícióhoz. Másik esetben iratkozz be mesterképzésre, nappali tagozatra, mellette el tudsz menni gyakornoknak, ahol sokat tanulhatsz. Én is vidéki egyetemre jártam, mellette szerencsére dolgoztam 1 évet gyakornokként az utolsó évben, emiatt találtam csak állást. Van olyan szaktársam, aki nem dolgozott csak a kötelező 3 hónap gyakorlatot, de ott sem csinált semmi releváns feladatot, így hiába végzett 5-ös átlaggal, a Decatlonban árufeltöltőként tudott csak elhelyezkedni.
2017. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem az a probléma, hogy egy alap gazdinfós diplomával túlképzett vagy. Egy gazdinfós diploma nem túlképzés és gondolom, nem is pultosnak jelentkeztél a kocsmába.
2017. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy próbáld meg úgy felépíteni az önéletrajzodat, hogy az passzoljon a kiszemelt álláshoz. Az utolsó hozzászólónak igaza lehet, tapasztalat nélkül nem feltétlenül jelent túlképzést a diplomád. Illetve nem tudom, hogy mióta kezdtél el jelentkezni állásokra, én januárban végeztem, Budapesten 1 hónapba telt, mire elkezdtek behívni interjúkra, végül 2 hely körül választhattam, de amit választottam az nem vált be, így otthagytam. Közben, illetve utána szintén pályáztam állásokra, ismét kb. 1 hónap volt, mire kezdett csörögni a telefonom interjúk miatt, ekkor 3 helyre vettek volna fel. Szóval nem tudom mióta jelentkezel, de a türelem is fontos :)
2017. máj. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

"a kérdés szempontjából irreleváns válaszokat adsz"


:D Ezen én milyen jót mulattam :)


Néhány ötlet (HR tapasztalattal), bár sok konkrétumot nem tudunk. Hogy melyik városban élsz, mikre pályázol, hol nézel állásokat, mennyi ideje "nem találsz", hány helyre jelentkezel stb.


- Nézesd át az önéletrajzod valakivel, lehetőség szerint HR-essel, lehet, nem is annyira jó, van benne hiba. Ha nem is hívnak be interjúra, de megfelelsz az állásoknak, esélyesen a cv-vel van a gond. Nem feltétlen a diploma. Én HR cégnél dolgoztam, nem igazán hallottam még ezt a túlképzett kifejezést. Ezt inkább álláskeresőktől (nem Rád célzok), akik nem óhajtottak lejjebb adni. Persze, vannak kivételek.


- Ha valami kínos pont, magyarázd meg. Erre van a motivációs levél, de írhatsz egy pár soros megjegyzés vagy magamról vagy terveim részt a cv végére, ahol megmagyarázod ezeket a dolgokat. Akár azt, hogy miért keresel egyelőre a képzettségednek nem tökéletes állásokat (szeretnél még gyakorolni, nem vagy biztos a tudásodban stb. stb.)


- Pályázol olyan helyre is, ahol nem hirdetnek épp? Környékeden lévő nagyobb cégek Karrier rovata pl. jó lehet. Sok cég nem is hirdet állásportálokon.


- Helyi munkaügyi központ? Hátha tudnak segíteni. Tapasztalatom szerint - Pesten legalábbis - szarnak az emberre, de ha a sarkára áll, akkor valahogy csak előbukkannak a gépükről állásajánlatok. ;)


- Ismerőseid tudnak róla, hogy keresel állást? Facebook Szárnyas Fejvadász? Meglepően jó dolgok szoktak fent lenni. Vagyis voltak, amikor még nézegettem, 1-2 éve. Van olyan csoport is, ahol rendszergazda állásokat hirdetnek, keress rá, hátha pont találsz egyet, ami belefér. Ha már Facebook, érdemes lehet megosztani, hogy munkát keresel, milyet, ha fent vagy. Ismerősök megosztják, terjed a hír, sokan hallanak erről-arról.


- Esetleg ha ennyire nem megy, kérdezz rá volt osztálytársakat, esetleg tanárokat, tudnak-e valamit javasolni. Egyetemek simán van, hogy kapcsolatban vannak cégekkel.


Most ennyi jutott eszembe. Legyél kreatív, ne add fel! A túlképzettséget meg felejtsd el szerintem, ezzel nem jutsz előbbre úgyse.


Sok sikert :)

2017. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%
De amúgy pestre jelentkezel vagy csak vidékre?
2017. máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%

Elmész msc-re és összeszeded azt a minimum 1 év gyakornoki tapasztalatot amit már illett volna idáig is megtenned.

Junior álláshoz egy év elég már.


Jah és az IT piac az Budapesten dübörög. Vidék sajnos ezen a területen felejtős.

2017. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem jelentkezek Pestre, csak a saját környékemen a szakmán kívül inlább, mint a szakmában. Ami az MSC-t illeti megpróbáltam ott, ahol a BSC-t szereztem vidéken. Elment rá két félévem, először egy levelező, most meg egy nappali. Nincs már elég félévem egy Pesti egyetemre, és nem tudok legombolni annyit, hogy ott megpróbáljak egy MSC-t. Ami azt illeti tapasztalat nélkül informatikus állásra Pesten se lenne sokkal több esélyem. Sajnos kauciót se tudnék nagyon fizetni, úgy meg, hogy esetleg egy hetet tudok dolgozni, mert kirúgnak nem éri meg felmenni Pestre.
2017. máj. 13. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!