Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetnék, ha nem fizet ki...

Mit tehetnék, ha nem fizet ki a Tesco?

Figyelt kérdés

Diákmunkásként mentem egy napot dolgozni a Tescoba, viszont félreinformáltak, hogy jelenléti ívet nem kell töltenem, amit naivan szépen be is vettem. Így nem is lett az az egy napom kifizetve. Egyébként a diáknyilvántartásban benne van minden.


Visszamentem az üzletbe, kétszer is, majd másodjára voltak képesek egy embert küldeni hozzám, aki enyhén leszarom hangsúllyal közölte, hogy utólag nem áll módjukban kifizetni, és mutogatott nagyban a diákszövetkezetre. Közöltem Vele, hogy már ne haragudjon, de velük a kapcsolatfelvételem megvolt, azt javasolták, írjunk ki egy lapra mindent, és annak a másolatát vigyem be hozzájuk.

Ez nem történt meg, mert lepattintott, én meg nem akartam erőszakoskodni.

Leírtam a dolgot a diákszövetkezetnek, akik azt mondták, szabályzattal szembe mennek, felvették azzal az üzlettel a kapcsolatot (elmondásuk szerint), de válasz sem érkezett.

Az egyik ottani dolgozóval (akit még legelőször ajánlottak, hogy keressem), Facebookon is felvettem a kapcsolatot, 1 hete Ő sem nézte még meg az üzenetemet, úgyhogy jelenleg se előre, se hátra...


2017. máj. 26. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tesconál nem csak úgy lehet bemenni, ha blokkolsz?

legalábbis a fiam a nyári gyakorlaton csak úgy tudott bemenni. Ha ez így van, akkor kellene, hogy nyoma legyen a bemenetelednek és az eljövetelednek.

2017. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De, ez természetesen megvolt, kaptam egy kis csipogót. A bemenetelem, kijövetelem ideje is fel van írva.
2017. máj. 26. 17:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elismerték hogy te ott dolgoztál? Szerintem igen is legyél erőszakos (de nem agresszív!), mert nem lopni akarsz tőlük, hanem megdolgoztál azért a pénzért.
2017. máj. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igyekeztem határozott lenni, de most nem ráncigálhatom meg ő(ke)t... Elmagyaráztam neki(k) mindent, de konkrétan látszott az arckifejezésén, hogy telibe szarja, csak ne zavarjam már a hülyeségeimmel...

Egyelőre arra várok, hogy Facebookon visszaírjon az, akinek írtam.

2017. máj. 26. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1) Neked nem a Tesco fizet, hanem a diákszövetkezet. Ha akarnának sem tudnának kifizetni, tehát teljesen felesleges zaklatnod az áruházat

2) A diákok sárga (néha piros) diák blokkolóval lépnek be az áruházba, az nincs névhez kötve, tehát a HR nem tudja megmondani, hogy ki blokkolt be vele. Pontosan ezért kell jelenlétit írni!


Verd le a diákszövetkezetnél azon, aki azt mondta neked, hogy nem kell jelenlétit írnod.

2017. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A blokkoló számát a nevünk mellé kellett írnunk.

Mivel a HR-es sem biztos, hogy tudhatta, vagy csak nagyon csúnyán félreértettük egymást, így ennek sajnos nem látom értelmét.

A diákszövetkezettel kezdhetek bármit, eredménye nem hiszem, hogy lesz, még ha be is megyek. Beszéltem azzal, aki beszervezett, kiveséztük szinte a dolgokat, de valamiért bűzlik a dolog, hogy Ő(ke)t sem igazán érdekli, hogy mélyebben belemenjenek a témába.

2017. máj. 26. 21:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem érdekli őket, hiszen nem akarnak fizetni. De a Tesco meg se nem akar se nem tud neked fizetni, így az egy teljes vakvagany, értelme sincs náluk próbálkozni.


Eroszakoskodj a diakszovetkezettel. Ha felretajejoztattak az az ő saruk. Ok a munkaadó nem a Tesco, az ő kötelességük rendesen tájékoztatni.

2017. máj. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Facebook-n szerintem nem fog visszaválaszolni. Simán láthatta már az üzenetedet és olvasatlanná tette hogy ne kelljen neki ezzel foglalkoznia.
2017. máj. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Munkaügyi jogvita.

Illetékes hatóság a munkaügyi felügyelőség. Ott kell panaszt tenned, viszed magaddal az összes iratot, ami nálad van, elmondod a történetet, jegyzőkönyvezik, majd ez alapján intézkednek. Kormányhivatalokban találod őket.

2017. máj. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!