Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó kafetéria, miből...

Bruttó kafetéria, miből mennyit válasszak?

Figyelt kérdés

Az új cég 40.000ft bruttó kafetériát ad. Nekem kell eldöntenem miből mennyit ? hogyan járok jobban ?


Lehet választani.

ajándékutalvány

szép kártya

Erzsébet

készpénz.


2017. máj. 29. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
erzsébet meg kp-n van a legkevesebb adó.. azzal jössz ki a legjobban.
2017. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha beírod gugliba, hogy cafeteria adózása 2017, megtalálod a pontos szorzókat. Az Erzsébet kultúra adómentes (lehet, van maximuma, nem tudom hirtelen), de persze nem nyersz vele semmit, ha nem akarsz ilyesmire költeni. A kp-nek és a szép kártyának ugyanaz a szorzója, 1,4 körül. A kp éves maximuma 100 ezer, de nálunk pl havi max 8 ezret lehet kérni, e fölé nem mehetsz. A szép kártyának is éves maximuma van, de megintcsak van olyan cég, akik meghatároznak havi maximuma. Az ajándékutalványnak és az étkezési Erzsinek magasabb a szorzója, de pl ha nem használnád ki a szép kártyát, akkor célszerűbb ezeket választani. Összegben kevesebbet kapsz majd, de azt mind levásárolhatod a szupermarketben, míg mondjuk a szép kártyával kaját rendelni tudsz. Szóval attól függ, mire használnád inkább. De a kp-t mindenképp javaslom.
2017. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy melyikre van leginkább szükséged.

Sok Szép-kártyás ismerősöm szenved mindig, hogy hol költse el. És sokszor olyanra költenek, amire egyébként nem költenének, szóval sokszor pénzkidobás.

Én étkezési utalványra és készpénzre szavaznék. Szerintem ezek a legkönnyebben felhasználhatóak. Kajálni mindig kell, készpénz meg adott. De neked nem biztos, hogy ugyanez lesz a legjobb.

2017. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

leginkább azok érdeklenek amin kaját tudok venni.

A helyi hentesbolt is elfogadja a szép kártyát állítólag. De pizzát is szoktam rendelni.

Boltba a Pennybe járok mert olcsó és az van a legközelebb.


Az ajándékutalvány az mi és hol fogadják el ?

2017. máj. 29. 20:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok.

Pontosan milyen ajándékutalvány? Pár éve én is kaptam, az asszem sodexo volt, de mintha ezeket már bevonták volna. Az Erzsinek is van ajándék zsebe azt hiszem, illetve egy családtag Edenred ajándékkártyát kap. Ez is kártya formátumú, és ugyanúgy lehet vele élelmiszert venni, meg Mol kúton tankolni is. Kérdezd meg, hogy pontosan milyen, mert a 40 bruttó nem kevés. Párom ennyibél kimaxolja a kp-t, az étkezési szép kártyát meg a szabadidő szép kártyát, és még marad is. Neked sztem a kp és az étkezési Erzsi érné meg (nem tudom, utóbbinak van e idén maximuma, ill a munkáltatód mennyit ad), ezen kívül ha olyan, akkor ajándékutalvány. Persze nem mindegy, milyen gyakran rendelsz pizzát - valamennyit kérhetsz szép kártyára is, ha megmaradna, mindhárom zsebbel lehet fizetni fürdőkben (esetleg ha gyakran jársz, pláne megéri).

2017. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja a hentest meg kérdezd meg, hogy tényleg elfogadja e a szép kártyát, mert hivatalosan valszeg nem fogadhatná el, aztán nehogy ráfaragj.
2017. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hentes a vendéglátás alszámlát fogadja, mivel gondolom van nála meleg ksja sült kolbász v grill formájában
2017. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!