Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek ha már 100Ft-ot...

Mit tennétek ha már 100Ft-ot is megterhelő a gyermeketeknek adni reggelipénznek? Ha egy kis faluban laktok és semmi munkalehetőség nincs, városba utazni pedig szintén pénz, hogy ott keressek munkahelyet. Milyen munkát ajánlotok ami tisztességes?

Figyelt kérdés
Az anyukámnak főiskolája van, az apukám kőműves.Anyukámat nem vették fel még takarítónőnek sem mert 100ezren alul nem fizethetnek neki mert fősulija van, apukám dolgozik bár már 2 hónapja nem kapott fizetést, így szerintem ott fogja hagyni.A család idegroncs lett, mert a pénzen megy a vita: nincs osztálypénz befizetve, nincsenek meg az alapvető szükségleti dolgok, tisztító szer,étel, nyakunkon az otp,és már a kenyér árát is össze kell dobni!100-200 Ft kajapénzt kapunk a hugommal amiből lássunk be elég nehéz jól lakni,főleg hogy mindketten középsulisak vagyunk a városban.Szeretnék dolgozni de ha a szüleim sem kapnak munkát akkor én hogyan kapnék?!És nagyon rossz amikor az osztálytársaim hívnak vásárolni és én nem tudok megvenni bizonyos dolgokat, ruhákat, ezért nagyon sokat sírok.Nagyon jól tudok képet szerkeszteni, próbálkoztam már ezzel is munkát keresni, de nem jött össze.Szeretnék komoly tanácsot, és véleményeket kapni, hogy ti mit tennétek a helyembe?
2010. máj. 18. 20:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nincs valami szomszedos kisgyerekes csalad, vagy idos neni, akiknek segithetnel? Gyerekekre vigyazni, vagy az idoseknek bevasarolni, kutyat setaltatni, fuvet nyirni, stb. Akkor legalabb magadnak megkeresned a penzt, ezzel is egy terhet leveve a szuleid vallarol.
2010. máj. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
"Anyukámat nem vették fel még takarítónőnek sem mert 100ezren alul nem fizethetnek neki mert fősulija van" ....én meg 3 diplomával 420 Ft-os órabérért dolgoztam mint betanított munkás....nem kéne mindent elhinni anyunak ;)
2010. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben minden lehetőséget ki kell használni. Szórólapot középsulis korosztály már osztogathat. Nem sokat fizet, de legalább nem halsz éhen.

Lehetsz pl ilyen telefonálgatós felmérést készítő vagy reklámozó. Ez sem kerül plusz pénzbe. Vállalhattok takarítói munkát.

Elmehetsz babysiterkedni.

Rengeteg lehetőség van!

2010. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

kicsik vagytok még, nem dolgozhattok.


két egyéb tanácsom van:

- kérjetek szociális támogatást a suliban (ebédjegyhez), illetve az önkormányzattól

- segíts anyukádnak interneten állásokat megpályázni. hozz neki létre egy e-mailcímet (akár a sulitokban), segíts neki összeállítani egy önéletrajzot és kísérőlevelet), és a létező összes lehető állást folyamatosan pályázzátok meg

- apukád pedig, ha nem jár sikerrel, az a minimum, hogy először befenyít, és ha akkor sem kapja meg a bérét, szól az illetékeseknek. aztán menjen ki vizsgálódni az apeh...

2010. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
amúgy ezek szerint heti 1000-2000 Ft/hét kettőtöknek reggelire ebből simán lehet reggelit csinálni otthon, nekem heti 5ezrem van két felnőtt teljes napi kajájára
2010. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20:48 apuka nyilván feketén dolgozik ;)
2010. máj. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"Anyukámat nem vették fel még takarítónőnek sem mert 100ezren alul nem fizethetnek neki mert fősulija van"

Baromság!!! Nekem is van diplomám mégis középiskolai minimálbérért dolgozom, ugyanis csak akkor kötelező a felsőfokú végzettségre járó fizetést adni, ha az kötelező az adott munka elvégzéséhez.

Anyádnak a takarításhoz tuti nem kell a főiskolai diploma, szóval simán megkaphatná a munkát törvényesen az az alacsonyabb pénzért. Ha akarná. Amúgy meg minek mondja, hogy van főiskolája, ha takarítónak jelentkezik??? Tagadja le és kész.


Apád nem tud maszekolni? A jó kőműves aranyat ér. Vállaljon magán melót! tegyetek fel hirdetést a netre, hátha akadnak ügyfelei!


neked nincs vmi diákmeló a legközelebbi városban? a városba utazni tényleg pénz, de ezt térítheti a munkahely. vagy ha jó tanuló vagy, korrepetálj, vagy írd meg mások házidogáit.

2010. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Sajnos, nagyon nehéz!:( Itt faluban ritka akinek van pénze, tehát nem fognak nekem 50Ft-ot sem adni hogy kutyákat sétáltassak.Inkább elmennek maguk és megsétáltatják. Gyerekek vannak, de akkor már olyat kersnek aki ingyen vigyáz rájuk, szerintem ha feldobnám ezt a fizetős ötletet tuti ki nevetnének.Akkor már inkább elvinnék őket rokonokhoz.Szórólaposoknak már meg van a munkájuk akinek szólnak kemény 3 embert alkalmaznak.Igazából azt mondhatom hogy semmit sem ér a diploma, az én szemszögömből nézve, ha már le kell tagadni, hogy van!De az érettségire gyúrok!Elég nehéz elkezdeni valamit mert akármilyen ötletünk támad, mindehova pénz kell!Pénz kell, bejárni városba dolgozni, de hogy mikor a kenyeret alig tudjuk megvenni.A vizet kikapcsolták, sajnos kénytelenek voltunk feltörni, hogy fürödni és inni tudjunk. Elromlott a hűtőnk, a bojler,így gázon melegítjük lábasban a vizet!2010-ben!! Ez is szép!
2010. máj. 18. 21:29
 9/21 A kérdező kommentje:
németből 4-es vagyok emelt szinten, erre a nyelvre nagyon számítok hogy hasznát tudom majd venni.De nálunk nem megy ez a pénz-ért írok házit, mert akkor megíratják azzal aki megcsinálja nekik ingyen.:(
2010. máj. 18. 21:31
 10/21 A kérdező kommentje:
Telefonálgatós felmérést készítő vagy reklámozó.Ez jó ötlet, de ezt a munkát hol találom?
2010. máj. 18. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!