Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Komolytalan munkáltatók?

Komolytalan munkáltatók?

Figyelt kérdés

Lehet nekem nincs szerencsém, de valamiért olyan komolytalan munkáltatókba szaladom bele, hogy már 10 perc interjú után érzem, hogy ez nem lesz hosszú dolog.


Legtöbb esetben fogalmuk sincs mi kell az adott pozícióhoz, vagy nincs semmi elképzelésük, jövökép. Aztán persze az elvárás van, de kiderül nem is mindig az kell, ami a hirdetésben van, vagy nem is úgy, vagy ott van a munkavégzés. Vagy nekem kell kérdeznem a munkaidőt, fizetést, mit akarnak egyáltalán... Sorolhatnám a példákat, de már kiborít, hogy csak ilyenbe szaladok bele. Idegesít, hogy a sumákolás megy. Nem erzem, hogy biztonság lenne, na meg azt, hogy baromnak néznek.


Mit lehet tenni? Vagy csak én vagyok ennyire pancser?


2017. júl. 24. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért lehetett komolytalan az interjú, mert talán már megvolt az ember a pozícióra, csak be kellet hívni mellé 1-2 majmot.

Vagy maga a cég teljesen komolytalan. Az ilyeneket hagyni kell és örülj, hogy nem vettek oda fel téged.

2017. júl. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyit tudsz tenni, hogy ezeket kiszűrd, hogy pl. már a hirdetést jól megnézed. Mondjuk ne olyanokra jelentkezz, amik ilyen ingyenes apróhirdető oldalakon szerepelnek tömegével. Illetve figyeld meg a hirdetés stílusát, pl. árulkodó lehet ha túl szűkszavú, vagy helyesírási hibák vannak benne, vagy valami irreálisat ígér, stb.


Aztán amikor jelentkeztél és hívnak telefonon, hogy személyesen is találkoznának veled, akkor abban a telefonbeszélgetésben is nyugodtan feltehetsz néhány keresztkérdést, amiből eldöntheted, hogy rászánod egy fél napodat, hogy bemenj oda és csak akkor derüljön ki, hogy valami nem stimmel, vagy inkább be sem mész. Készülj fel előre ilyen kérdésekkel.

2017. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ahol most voltam, ott pl a hirdetes teljesen ok volt. De maga ahogy volt a ceg, es a vezeto...jezusom... pedig 20 eves ceg


Igen es akkor van az, hogy sokan azt hiszik ha interjura hivnak, akkor jaj milyen jo. Arrol senki sem beszelt, mi van ha neked nem tetszik valami.

2017. júl. 25. 10:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt lehet tenni, hogy ha nem tetszik, kisétálsz interjúról.


Nem vagy köteles ott dolgozni, nem vagy köteles végigcsinálni egy embertelen, idióta interjút stb. Kiszűrni előre nem tudod, de az első 5 percben kimehetsz onnan...

2017. júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!