Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van akkor, ha szimplán nem...

Mi van akkor, ha szimplán nem megy be az ember dolgozni felmondás átadása után?

Figyelt kérdés
Beadtam a felmondásom, de a munkáltató letöltetné a felmondási időt. ( én több okból nem akarnám letölteni). Ha nem megyek be, akkor szimplán 2-3 nap indokolatlan távollét után azonnali hatállyal a munkáltató felmond nekem nem? Érhet engem ilyen esetben bármi negatívum?
2017. júl. 31. 21:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
9, attól nem lesz jogellenes a felmondás, ha utána nem megy be dolgozni...
2017. aug. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy velem szemétkednek, nem én akarok. Nem bírok ott lenni, ezért kérdeztem.
2017. aug. 1. 06:35
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos, tisztázzunk valamit, kérdező:

A munka törvénykönyve 1 hónap felmondási időt ír elő: ezt nem véletlenül találták ki, hanem azért, hogy legyen idejük a feleknek felkészülni a megváltozott helyzetre, s ez TÉGED IS VÉD. Mégis mit szólnál hozzá, ha egy olyan helyen, ahol jól érzed magad és jól fizetnek, hasonlóképpen járnának el Veled? Hétfőn bemész, közlik, hogy felmondanak és kedden már nem kell menni (Te meg számítottál a biztos fizetésre, rezsi, stb.)


Szemétkednek? Én, amikor egy ilyen helyen felmondtam, stílust váltottam :-) Addig én voltam az aranyos, rendes, stb, szívem-lelkem kidolgoztam, mégsem voltam jó. Igen? akkor felmondtam, s én is rögtön távozni akartam (mindezt alvállalkozóként), de ragaszkodtak a szerződésben előírtakhoz. Jó!!!

Onnantól fogva BÁRMIT (persze nem életveszélyes dolgot, csak ésszel) megcsinálhattam, nem tudtak velem mit kezdeni... :D Nem csinálom meg ezt meg azt? Na és, mit tudnak csinálni, felmondanak? :D Kifejezetten élveztem, alap dolgokat megtettem, ha rám szóltak, hogy ne beszélgessek, akkor csak azért is :D

A fizetést meg muszáj kiadniuk, ha már bent vagyok :-)

2017. aug. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

9-es vagyok:


Nem a felmondása lesz jogellenes, hanem a munkaviszony megszüntetése! Tehát ahogy a munkaviszonyát megszünteti, mivel nem tölti le a felmondási idejét, pedig a törvény "előírja". Így a joggal szembe megy, tehát jogellenes.

Jogellenes esetén pedig az MT leírja a szankciókat is, amivel a munkáltató élhet a dolgozóval szemben.

2017. aug. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"mindezt alvállalkozóként"


Ez igen érdekes. Az alvállalkozás nem munkaviszony, tehát nem is az MT az irányadó, hanem a Polgári törvénykönyv.

Ott a "fővállalkozó" nem diktálhat, és nem szabhat meg Neked ilyen szinten semmit, egyébként nem lenne alvállalkozás. Ha mégis ez van, akkor az színlelt munkaviszony és a hatóság igen csak nem szereti, ha kiderül.

2017. aug. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

""mindezt alvállalkozóként"


Ez igen érdekes. Az alvállalkozás nem munkaviszony, tehát nem is az MT az irányadó, hanem a Polgári törvénykönyv.

Ott a "fővállalkozó" nem diktálhat, és nem szabhat meg Neked ilyen szinten semmit, egyébként nem lenne alvállalkozás. Ha mégis ez van, akkor az színlelt munkaviszony és a hatóság igen csak nem szereti, ha kiderül."


Nos, elvileg igazad van, de: én csak vállalkozói szerződéssel dolgozom - márpedig abba le volt írva, hogy 2 hónap a felmondási idő (mindkét fél védelmében)

2.- többek között épp ezért mondtam fel, mert meg akarta szabni,hogy mit csinálhatok és mit nem (azt pl irtóra nem szabhatja meg, hogy én beszélgetek vagy sem a saját időmben.)

3. ha már így "magyarázkodnom" kell: társasház takarításról van szó, amit elvállalt valaki, aztán kiadta nekem: heti 3 alkalom havi 13 ezerért (SZÁMLÁRA!) :D Gondolom, ezek után nem gondolod, hogy színlelt szerződésről van szó :-) Ekkor még kezdő vállalkozó voltam, a "tanulópénzeket" kifizettem, ma már nem hagyom kihasználni magam :-)

2017. aug. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
14, a munkaviszony megszüntetése sem jogellenes. Ugyanis az jogszerűen, a felmondással szűnik meg, a 30 napos felmondási időt követően. Az, hogy ő nem megy be ebben az időben, pont olyan, mintha nem menne be felmondás nélkül, munkaidőben. Igazolatlan távollét, annak minden következményével. Én csakazértsem rúgnám ki azonnali hatállyal, szívjon csak a megszakított biztosítási idő miatt később, és fizesse az eüszolgot.
2017. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
OKÉ, legyen úgy... :)
2017. aug. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

16-os!


Nem kell rögtön megsértődni, senki nem bántott. :)

A részleteket nem tudtuk, ennyi.

2017. aug. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Munka törvénykönyve magyarázata a dolgozói jogellenes munkaviszony megszüntetéshez (bírói joggyakorlat alapján):

- munkavállaló a visszatérés szándéka nélkül huzamosabb ideig nem jelenik meg munkavégzésre,

- jogviszonyát szóban mondja fel,

- felmondási idejét nem tölti le, munkakörét nem adja át.

2017. aug. 3. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!