Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért lesz valaki vendéglátós,...

Miért lesz valaki vendéglátós, ha mindenki utálja aki benne dolgozik?

Figyelt kérdés

Gondolom oylan indíttatásból lesz valaki, mert szereti az embereket. Illetve kedveli az éttermi világot, gasztonómiát, stb. Nem tudom. Vagy csak ez marad.

De úton-útfélen azt halom a vendéglátósoktól, hogy mennyire rühellik a sok bunkó embert, rohadt nyűgösek és csak panaszkodnak. Ha ennyire rossz, miétt csinálják?

Az meg egyenesen nem tetszik, hogy néha már túltolják az elvárásaikat is a vendéggel szemben,.. Amit neten látok, meg úgy hallok.. Ha már nem úgy kéred, mint egy illedelmes kiselsős, már bunkó paraszt vagy.. Jó, hogy ne boruljunk le előttük.



2017. aug. 2. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Mert tehetségtelen arra, hogy más munkát végezzen és kell a pénz mert a pénz az Isten.


Ami rosszul hangzik de attól a pénz az Isten

2017. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Kb ennyi.

Kevés bármi máshoz, és akkor elmegy ilyen melókra, aztán persze rühelli az egészet.

Vendéglátós ismerős mondta, hogy ki van írva, hogy várjuk szeretettel, aztán mikor bárki bejön magában anyázik.

A sírás meg megy, ha borravalót nem kap, hiába hogy annak ellenére hogy ő csak "magában anyázik", ezt érezteti is a vendéggel, az adómentes pluszpénzt meg elvárja,

2017. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

akik ezen hisztiznek, azok minden máson, és ha gyárban kéne dolgoznia, akkor amiatt sírna, hogy az milyen szar.


én például elég sok étteremben megfordulok a munkám miatt, és én például elég sok embert ismerek, aki szeret az adott helyen dolgozni.


ez munkahely függő, és a magyar fizetésekkel megtámogatva gyakorlatilag elég könnyű rossz munkakörülmények közé kerülni, de ez nem azt jelenti, hogy nem lehet találni olyan helyet, ahol évekig ott maradsz, mert szereted.

2017. aug. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert más munka nincs zámukra és belenyugszanak, hogy ők csak erre képesek...

Tudod, sokan utálnak bejárni dolgozni, hát miért lennének ők kivételek? Kell a pénz, közben nem számít, hogy *zar, meg *zar éri őket. Kell a pénz, ilyen áron is.

2017. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Király Ancsi válasza:
70%

Tudod nagyon fontos tudnod, hogy mindenkinek más véleménye van mindenről, az előttem szólók vagy vendéglátós társaim azért panaszkodhatnak mert bizonyára rossz élményt, tapasztalatot kaptak..vagy már oly régóta vannak benne, hogy már elfáradtak..

Számomra például a vendéglátás a minden, imádom az embereket, szeretem őket kiszolgálni , velük beszélgetni egyszerűen boldoggá tesz az amit csinálok, nem tűnik nagy melónak, és igazából nem is olyan nagy ördöngősség az egész, de biztos vagyok abban hogy kevés embernek megy az ami egy igazi vérbeli vendéglátósnak. A titka csupán az hogy szívből csináld, ha csinálod és csak is addig amíg örömöt lelsz benne. Úgy az igazi . Ez lenne szerény véleményem.

A másik még az lenne, hogy mind emberek vagyunk , beleértve a vendéglátósokat is, még ismeretlenül is meg kell adnunk a tiszteletet a másiknak, különben mit is várhatnánk el a másiktól?

2017. okt. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem tud másban elhelyezkedni? Nem képes másra? Hogyha ilyen a felfogásotok, akkor ne csodálkozzatok, hogyha a felszolgáló fejben szid titeket. Sokan egyetem mellett végeznek vendéglátós munkát, mert nagyon sok alfaja van a vendéglátásnak és valahol éjszaka is lehet dolgozni. Attól, hogy valaki 30 éves, még nem járhat egyetemre? Komolyan, gondoljátok már meg, hogy mit mondtok. Ja, amúgy egyetemen tanulok és mellette a vendéglátásban dolgozok (5 éve szippantott magába a vendéglátóipar). Szóval tudom miről beszélek.
2018. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!