Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanítónak erdemes tanulni?

Tanítónak erdemes tanulni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 30. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon vonz a pálya, akkor igen. Egyébként nem.
2017. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Csak akkor, ha szívvel-lélekkel tudod csinálni. Anyagilag nem annyira éri meg, de ha ez a azíved vágya, akkor hajrá. Éhenhalni sem fogsz a bérből, de gazdag sem leszel.
2017. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Csak akkor, ha bírod a gyerekeket. A tanító csak alsós osztályokban taníthat.

Egy viszont tuti, lesz állásod.

Szerintem nem keresnek rosszul a nagy átlaghoz képest a tanítók. Plusz nyáron fizetett szabadság van ugye a szünetben, ami azért csak 1,5-2 hónap.

Nekem egyik volt osztálytársam most nyáron végezte el a sulit, és már most szeptembertől már tanít is.

2017. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

#3-as vagyok megint

Arról nem is beszélve, hogy kötött munkarended van. Nem kell több műszakos munkarendre átállnod, hanem fél 8-maximum 4-ig kell dolgoznod, ha napköziseket is kell felügyelned.

2017. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha szenvedélyed lenne a tanítói pálya, és álmod, hogy a kis gyerkőcöket tanítsd és tudod kezelni, ha a szülő hülye, akkor igen.


Ha fontos számodra a fizetés, szeretnél egzisztenciát kiépíteni és nem hónapról hónapra élni, akkor nem.

2017. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért a tanítók sem élnek napról napra.

Nekem fiatalabb (30 év alatti) tanáraimnak, tanítóimnak saját lakása, autója volt.

Csupán nem kell nagylábon élni, hülyeségekre szórni a pénzt. De attól nem is kell létminimumon élni.

200 fölötti fizetéssel nem kell kuporogni Magyarországon sem.

2017. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Nekem ez a 6-odik évem tanárként, nettó 124e-et keresek, 46 nap szabadnapom van. Másrészről évi 10-16 napot megyek szombaton is, ezért nem fizetnek és szabadnapot sem kapok érte, kapásból csak 30-36 nap szabi marad és elvileg a hétvégéért dupla járna. Pénteki dolgozatokat, szintén hétvégén javítom, hogy hétfőre meglegyenek, természetesen ez sem számít munkaidőnek.


Korábban valaki írta, hogy 1,5-2 hónap szünet...

Javaslom beszéld meg a főnököddel, hogy te dolgozol hétvégén is, túlóradíjat nem kérsz, sem pedig extra szabit, de egyben szeretnéd majd kivenni az összegyűlt napjaidat. Tégy a vágyadért!

2017. aug. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
#7 heti átlag 10-12 óra grátisz plusz 8 óra fizetett túlórát nyomok és 21 nap szabim van, úgy hogy vasárnap is simán válaszolok emailekre. Nem fenékig tejfel a pedagógusi pálya, de a szabadnapok száma éppenséggel elég jó, nekem 21 év munkaviszonyom lesz, mire lesz 30 nap szabim.
2017. aug. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó, nem kell sírni.

Más örül, ha megkapja a 21 nap szabadságát, mellette pedig 2-3 műszakban dolgozik vagy 4 műszakban.

Mindenki pontosan tudja, mit vállal, amikor egy pályára lép. Ha ennyire nem tetszik, hagyd ott, de ne panaszkodj.

2017. aug. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
9-este vagyok, 7-nek írtam természetesen, csak közben valaki gyorsabb volt.
2017. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!