Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatói jövedelemigazolás...

Munkáltatói jövedelemigazolás kiadása nem kötelező ha a munkavállaló kéri?

Figyelt kérdés

Ha áruhitelt akarok felvenni munkálttaói jövedelemigazolás kell.

Ezt a munkáltató állítja ki, szellős 1 oldalas dokumentum, kiállítása kb 2 perc....


Többedik kérésemre se adták ki, most nem, majd, vagy csak kerek perec nem és kész.

Ezért megkértem a hitelt adó bankot hogy hivatalos levélben kérje a munkáltatót a kiállításra.

Megküldték a levelet, 5 mnap múlva kellett jönnie a válasznak. Válaszra se méltatták a bankot.


És amíg nincs igazolás nincs hitel.

Nem értem: nem kötelező jövedelemigazolást adni ha kérem?

Miért nem adják ki? Nem feketemelós vagyok (tudtommal...)


2017. aug. 20. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan hitelből akarsz tévét venni?
2017. aug. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

Én mosógépet vettem áruhitelből, mert kellett.

Ugyanis lehet, hogy 1-2 hónap alatt félretéve a pénzt amúgy is meglenne, de ha addig büdös, izzadt, koszos ruhákban mennék be dolgozni, akkor addigra már nem lenne munkahelyem :P

Viszont nekem nem kellett jövedelemigazolás sem ehhez, mert a cég partnerségi viszonyban volt a bankkal, ahová a fizetésem megy. Ott helyben, az üzletben megvolt az egész fél óra alatt: beadta az eladó a rendszeren a banknak a hitelkérelmet, a bank elbírálta, visszaigazolta, hogy OK mehet, és már vihettem is a hitelből vett gépet kiszállítással, 5 év garanciával együtt. Azóta a bank automatikusan levonja havonta az a pár ezer forintos összeget, nem kell csinálnom semmit, nemsokára letelik. Nekem megérte.


Úgyhogy szerintem egyszerűbb olyan boltot keresni, amelyik így csinálja.

Már feltéve, hogy nem zsebbe kapod a fizetésedet borítékban, hanem a bankhoz utalja a cég "munkabér és egyéb ellátás" címkével ellátva, ahogy kell :P

2017. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Már feltéve, hogy nem zsebbe kapod a fizetésedet borítékban"


Na most azt tisztázzuk hogy attól hogy borítékban kp-ben kapod a fizut még nem lesz feketemunka. Nem törvénytelen kp-ben fizetni ha pedig még a melós külön így is kéri akkor a cégnek választása sincs!!


Attól hogy boríték és kp még van egy bejelentett bér (ha van és nem feketemeló) amiről jövedelemigazolást illenék kiállítani.

De nem baj jelentem OMFF-nél és majd ők kikérik az igazolást.

És nekik már ki kell adni vagy ha nem akkor kapja a nem kevés bírságot.

Ha meg kiderül némi sumákság a bejelentést illetően hát akkor az meg bíróság lesz.

Ha ez kell neki megkapja.

2017. aug. 20. 13:10
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

"Nem törvénytelen kp-ben fizetni ha pedig még a melós külön így is kéri akkor a cégnek választása sincs!!"


Ez rendben van, de ezt nem nekem kéne elmagyaráznod. Ha bankszámlára menne a pénz, akkor a bankban rögtön látnák, hogy igen, ennyi a fizetése és ide jön minden hónapban ennyi már 3 éve. Nem kéne semmi jövedelemigazolás, meg kártyával fizetni is kényelmesebb. De te tudod.

2017. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én tudom..... hát az van hogy a cégnél időtlen idők óta kp-s vagyok és nem kívánok ezen változtatni lévén hogy bankszámlám sincs évek óta.

Volt de rájöttem minek.


Mellesleg az áruhiteles cég NEM TUD csak úgy X bank számláira ránézni....


De amit írtam megteszem hétfőn az OMFF bejelentést aztán majd a munkaüyi ellenőrök megnézik miért is nem kapok én jövedelemigazolást.... majd nekik mondja a főnök hogy majd most nem....

Ha meg kiderül NETÁN hogy azért nem ad papírt mert "véletlenül" valami nem stimmel a jogviszonyommal hát.... akkor már nincs visszaút... akkor már ott lesznek az ellenőrök és hivatalból is eljárnka kérés nélkül is...

Kíváncsi leszek.

2017. aug. 20. 14:49
 6/14 anonim ***** válasza:

" munkaüyi ellenőrök megnézik miért is nem kapok én jövedelemigazolást.... majd nekik mondja a főnök hogy majd most nem.... "


Téged meg jól kirúgnak és nemhogy jövedelemigazolást sem kapsz hanem fizetésed sem lesz.

2017. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

# 6


Remek hozzáállás. Munkahelyi jogsértésre nyilván az a megfelelő reakció, hogy kussolunk. Aki meg felemeli a hangját, azt kárörvendően kiröhögjük, hogy "úgyis ki leszel rúgva". Ez a magyar virtus, ezért nem jön el ide soha a nyugat. Nem a kormányok meg egyéb hatalmak tehetnek róla, hanem maguk az emberek.

2017. aug. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Darwin díjas idióta......


Hát ha egy munkáltató simliskedik és a dolgozója feldobja őt, az mégis mire megoldás vajon hogy kirúgja a feljelentőt?

Attól még a feljelentés áll a vizsgálat lefolyik és a munkáltatót (ha tényleg van simli) szarrá büntetik.



Azzal meg hogy egy ilyen szituban még ki is rúgta a feljelentő melósát még egy újabb pofonért megy házhoz: mert ha az a melós elmegy bíróságra tuti elmeszelik a céget még pluszban.


És akkor nem elég a munkaügyi büntetés még egy vesztes és fizetendő per is lesz....

Darwin díjas ötlet!!!


Másik megközlelítés ha és amennyiben bármi simli kiderülne a cégnke nem lesz ideje kirúgni engem mert magam mondok fel azonnal.

Előző cégemtől is akkor jöttem el mikor kiderült nem is annyira vagyik bejelentve amennyt hazudtak.

Azonnal felmondtam és még NAV-ot is kaptak a nyakukba.

Hogy ott mi lett később pontosan nem tudom de azt igen hogy combosabb összeg kerekedett ki a navnál.


Ha ez kellett ott is...

Sose értettem ezeket.

2017. aug. 21. 08:14
 9/14 A kérdező kommentje:

Darwin díjas:

# 6/8 Időpont tegnap 15:43

2017. aug. 21. 08:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Darwin díjat az érdemel aki áruhitelt vesz fel...
2017. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!