Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkavállalói felmondás GYES...

Munkavállalói felmondás GYES alatt?

Figyelt kérdés

Ha felmondok gyes alatt, akkor is van felmondási idő? Vagy mivel fizetés nélküli szabadságon vagyok (még), így lényegtelen a dolog?


Köszi a válaszokat.



2017. szept. 12. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen van, de a fizetés nélküli szabadságod ideje alatt le is jár.
2017. szept. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Pont ez a problémám, hogy pár nap még lesz a felmondási időmből, amikor a fiz nélkülim lejár.

Közben meg kezdenék máshol.

2017. szept. 12. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor kéred a munkáltatót, hogy X. Y. időpontban szüntesse meg a jogviszonyodat (felmondásba foglalod bele). Gondolom a cég bele fog egyezni, mivel most sem dolgozol, tehát annyira nem hiányzol a "termelésben".


Ha nem egyezik bele, akkor (ezt nem szoktam ajánlani, mert nem jogszerű), egyszerűen nem mész dolgozni. Elméletileg a le nem töltött felmondási idő miatt a szintén le nem töltött időre járó távolléti díjadnak megfelelő összegre joggal tart igényt a cég, valamint - ha bizonyítható - hogy kárt okoztál neki a "hirtelen" távozásoddal (munkaügyi per keretén belül) követelheti Rajtad.


A pár napos összeg megfizetése - gondolom - nem okoz gondot, ha tényleg menni akarsz, ennyit biztosan kibírsz, már persze akkor, ha a megfizetésére felszólít a cég.

Kártérítés eleve nem jöhet szóba, hiszen - mint említettem - most sem dolgozol, tehát annyira nem hiányzol a "termelésből", hogy bármilyen kárt is okoznál a cégnek.

2017. szept. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Vagy ott van még az időarányosan járó, ki nem vett szabadság intézménye. :)


Normálisan beszélj a céggel, hátha rugalmasak.

2017. szept. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Én is bízom benne, hogy normálisan el tudjuk intézni. Nekik nem érdekük, hogy csak azért is dolgozzak pár napot. Főleg, hogy a munka olyan, amire minimum 2 hét a betanulás (sok szabályváltozás miatt).

2017. szept. 14. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!