Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van lehetőség...

Szerintetek van lehetőség cégen belül, külföldi munkára váltani?

Figyelt kérdés

Egy nagy multinál dolgozom egy éve. Korábban jelezték felém, hogy a cég arra törekszik, hogy ha valakinek baja van a munkájával inkább cégen belül váltson. Vannak külföldi lehetőségek is, például az Egyesült Államokba. Nem tudom, hogy erre gondoltak e szerintem inkább a magyar kirendeltségen belül gondolták. Szerintetek engednék, hogy jelentkezzek amerikai munkára? Azért is kérdem mivel oda intézni kéne zöldkártyát meg mindent, ezt a nagy cégek beszokták vállalni?


Még nem kérdem meg mivel lehet rosszul venné ki magát a dolog.


2017. okt. 28. 14:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Erre egy nagy multinál gond nélkül kapsz belülről választ (gyakran simán fel van téve a belső HR-es portálra a relokácio feltétele), de ha nincs, akkor simán dobj egy kérdést a HR-nek, vagy a team leaderednek.


Mondjuk a legtöbb helyen ilyesmire min 2-3 év után kerülhet sor, és azt ugye tudod, hogy ennyire nem válogathatsz, hogy te rögtön az USA-ba akarsz menni. Megsúgom, mindenki oda akar. Így első körben felajánlanak majd szépen egy békés Litvániát, vagy Lengyelországot, Romániát, vagy valami hasonlót... Már Nyugat-EU-nak is örülhetsz (de Svájc, Japán, és még egy pár hasonló ország ugyanez pepitában).


Ezzel együtt, én sok kollégát láttam már cégen belül váltani másik országba, van olyan is, aki mostanra az USA-ban dolgozik.



Valamint az is számít, hogy mit dolgozol a multinál. Bizonyos munkakörökből könnyebb kimenni, másokból szinte lehetetlen (sormunkást, titkárnőt, jogászt, HR-est nem nagyon visznek külföldre, PM-et, mérnököt, közgazdászt meg igen)

2017. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!