Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában élők! Ti mennyit...

Angliában élők! Ti mennyit tudtok félretenni?

Figyelt kérdés

Londonban élek es, kivancsi vagyok a tobbiek hogyan allnak a penzukkel. Mit dolgoztok, esetleg mennyi a fizutok, ha le meritek irni? Én 500 fontot tudtam felretenni egy 1100as fizubol.Nem mentem szorakozni de 180at koltottem az etkezesre. (eddig csak 1 honapot dolgoztam.)

u.i :bocsi az ekezetek miatt



2017. nov. 8. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1800-2400 között tudok magamnak adni.(vállalkozó vagyok). 300-400 fontot rakok félre.


1100-ból 500-at hogyan? ismerve a viszonyokat te nyomorogsz, nem élsz!

2017. nov. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom egy szobát bérelsz csak.

Én egy vidéki városban élek a férjemmel, lakás bérelünk. Mivel van hobbink, és járunk szórakozni, vacsorázni stb. Így kevesebbet tudunk félre tenni. Nem tudom mennyit teszünk félre havonta. Változó. Van amikor semmit, van amikor 500-700 fontot. Bár igyekszünk mindig félretenni, mert minden évben megyünk nyaralni haza 2 hétre, és ázsiai országba is 2 hétre.

2017. nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok. Én arra gondolok, hogy szobát bérelsz, és te tényleg csak azért vagy kint, hogy dolgozz, egyél, és egy kis szobában aludj. Hosszú távon ez nem élet, ugye tudod?
2017. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jelenleg sajnos nagyon keveset rakunk félre. Sajnos csak 25 órában dolgozok minimálbéren, férjem is minimálbéren van és sajnos teljes napra kell fizetnem egy gyerekre óvodát, valamint napközit az iskoláskorú gyerekünkre. Szerencsére januártól 30 ingyen órát kapunk az óvodásunkra, így sokkal kevesebb lesz a fizetni való. Fizetünk lakáshitelt, autóbiztosítást 2 főre, és még egy 40font per hós hitelt kábé 2.5 évig még.

Folyamatosan azon vagyok, hogy találjak egy teljes munkaidős melót. Akkor minimum megduplázhatnám a havi spórolást. Jelenleg 40 fontot rakunk félre havonta, amit autómatikusan utaltatunk át egy számlára. Tudom, hogy még úgy is kevés lesz, de remélem előbb-utóbb tudunk kapni jobb fizetős állást.

Általában, ami ezen felül összegyűlik, úgy kábé 4000 ezer font többlet éves szinten, azt elköltjük családjaink látogatására.

2017. nov. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi Nottinghamben élunk. Sajnos 2 éve volt egy kissebb gond és ezért egy 5 ezer fontos hitelt fizetunk vissza havi 300 fontonként. Az én munkahelyem megszunt viszont tanulok college-ban, így nehezebb új munkahelyet találnom, mert sokszor idom se lenne dolgozni. Párom egy olyan munkahelyen volt ahol évi fix jovedelmet kapott, viszont rengeteg tulóra volt, így visszaszámolva órabérre, a minimálbér alatt keresett jóval. Így hó végen 0-ra jottunk ki. Egy hónapja váltott és most egy sushizónál team leader, óránként 10 fontért. A hitel is hamarosan véget ér, így már tobb megtakarításunk lesz. A jovot nézve pozitívak vagyunk. Párom saját éttermet szeretne nyitni, én kutatóként szeretnék dolgozni (most is science-et tanulok). Szóval akkor majd jobban megindul a szekér. De egyébként most sem nyomorgunk, egy egy szobás lakásban élunk, tv, netflix, mozibérlet, úszóbérlet van.
2017. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ketten vagyunk, altalaban havi 800-1500 kozott van az, amit felre tudunk tenni. Egyedul 1100-bol 500-at felretenni amugy szerintem durvan jo teljesitmeny Londonban.
2017. nov. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elolvasva őket egyenlőre elégedettnek érzem magam ezzel az 500 fonttal.Bár egy kicsit elkeseredtem hogy lelettem szólva 'nem élek' címszóval, de van akinek ennyije sincs...

Egyebkent igen egy szobát bérlek, és ketten vagyunk.

2017. nov. 14. 10:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Azzal elégedett is lehetsz, mindenki elkezdi valahogy. Egy ideig lehet így csinálni, de aztán könnyen befordul az ember, ha ennyire nem jár ki sehova, nem szórakozik legalább minimálisan. Pl. egy mozi, vagy beülni sörözni, ismerkedni nem nagy összeg. Most van a winter wonderland, szerintem ajándékozd meg magad nyugodtan egy kiruccanással, 20-30 fontba nem halsz bele. De még egyszer mondom, büszke lehetsz, hogy ennyire meg tudod becsülni a pénzt. Én azt mondanám, Londonba ekkora fizetésért fölösleges maradni, mert ennyit mindenhol megkeresel, és azért a pénzért, amiért most szobát bérelsz, játszva kivehetsz egy saját kis stúdiót vagy egyszobás lakást. Vagy kivárhatsz egy jobban fizető munkát.

Én nettó 1450-et keresek recepciós vagyok, szintén Londonban. Viszont saját lakást bérlünk, nem is kicsit, mert van gyerek, ami elviszi a fizum nagy részét. Így hiába vagyunk ketten, durván annyit teszünk félre, mint te. Igaz, mi elég sok mindent megengedünk magunknak, nem spórolunk görcsösen, szóval nem panaszkodhatunk.

2017. nov. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsés vagyok. 14 évesen jöttem ki, mert anyumék úgy döntöttek, hogy itt lesz biztos jövőm. Itt jártam suliba (jelenleg is járok még, a cég ahol dolgozom fizeti az egyetemet) biztos állásom, jó keresetem van. Anyumékkal élek, és ők nem kérnek pénzt. Azt mondják spóroljak, mert tudják, hogy egy kis házat akarok venni.

Jelenleg olyan 30 ezer fontom van. De én a ruhámon kívül tényleg semmire nem költök, mert anyumék így támogatnak. Igaz nem kérik, de sokszor segítek nekik, pl: bevásárolok, villanyt feltöltöm stb..és mindig veszek nekik valamit amire tudom, hogy örülnének.

25/F

2017. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!