Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen irányban érdemes...

Milyen irányban érdemes képezni magam az alábbi képességekkel és végzettséggel,29 évesen?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok, Budapesten élek. BGE-n végeztem pénzügy-számvitel szakon, de nem nagyon dolgoztam benne, nem is szerettem, de mivel közgazdasági szakközépbe jártam, adott volt, hogy oda megyek. Akkoriban még nem volt előttem több cél, mint hogy az éppen aktuális dolgozatra jól teljesítsek, és otthon is elvárások voltak.. Dolgoztam fuvarszervezőként, jól fizetett, a munka nagyon stresszes volt, és egyáltalán nem is szerettem, két éve váltottam, egy sscben vagyok könyvelő. Monoton, léleköl munka. Nem nyafogni akarok, de mostanában, 1-2 éve jöttem rá, hogy mások elvárásai szerint éltem az életem eddig, és hogy én mit akarok,nemhogy nem jutott eszembe, de még nem is gondolkodtam rajta.

Szeretném képezni magam, tanulni. Amit szerettem régen, az az irodalom, a nyelvek ( felsőfokú angol, középfokú német nyelvvizsgám van, hobbiból tanultam oroszt, de abból nem nyelvvizsgáztam), zene, biológia, kémia, csillagászat...Az a gond, hogy mindig is túl sok dolog érdekelt, és egy kis erőfeszítéssel jó eredményeket is tudtam belőle elérni, nagyobb cél viszont sose lebegett előttem. A gazdasági dolgokon belül is érdekelt azért ez-az, főleg, ahol az egészet kellett átlátni, elemezni. Sajnos sok időt elcs*sztem, visszacsinálni már nem tudom, így pár tippet szeretnék, mi az amit:

1. pár év alatt el lehet sajátítani

2. akár vállalkozói formában is lehet űzni ( 2-3 éven belül szeretnénk babát a párommal, jó lenne, ha nem kisgyerekes pályakezdőként kellene helyt állnom a sok frissen végzett között)

3. munka mellett is elvégezhető, és nem igényel milliókat, hogy elvégezzem

Gondolkodtam még szakmán is, nyitott vagyok ilyen lehetőségekre is, pl kozmetikus, csak annak meg az a hátránya, hogy alkalmazottként nem sokat keresel, vállalkozást nyitni meg egy halom pénz.

Előre is köszi az ötletelek, ha bővebben kifejtitek, annak még jobban örülnék.


2017. nov. 17. 18:20
 1/1 anonim válasza:
A kozmetikus jó ötlet, de én elsősorban a nyelvtudást használnám ki. Azzal kb. mindenféle cégnél van esélyed pozícióhoz jutni.
2017. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!