Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Webfejlesztői munka lakhatással?

Webfejlesztői munka lakhatással?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Webfejlesztéssel foglalkozom. Sikerült egy távmunkát elvállalni, de nem tetszik. Nincs valódi fejlesztő munkatársam én pedig szerintem gyakornok/junior szinten tartok. Össze tudok rakni komplett weboldalakat is, ezért talán inkább juniornak mondanám magam.


Pár helyen lehet hallani gyári munkáról, ahol szállást is adnak Budapesten.

Mivel kaposvári vagyok, így itt nem sok lehetőség van ilyen bejárós munkát találni.


Így egy kérdés merült fel mostanában bennem.

Ha egy gyári munkára tudnak szállást biztosítani, webfejlesztőnek miért nem?

Számításaim szerint 300 ezer de inkább 400 ezer forint kellene nekem, hogy felmenjek és albérletet vegyek ki(szobát) kaucióval, első havi lakbérrel és egy hónapra kajára.


Voltam Budapesten interjún és mikor kérdezgettem ilyet, hogy tudnak-e ilyenről, akkor azt mondták, hogy nem hallottak még ilyenről.


Tehát a kérdés újra:

Webfejlesztőnek miért nem ajánlanak lakhatással munkát Budapesten?


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. nov. 19. 04:09
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Ez azért fájt...
2017. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez valóban érdekes kérdés.

Talán azért nem adnak webfejlesztőnek szállást, mert azt gondolják, hogy számára nem jelent gondot mindaz, hogy szállást találjon, stb.

Gyári munkás embereknél talán az a helyzet, hogy viszik őket szállásra, de mondjuk x embert egy szobába raknak.(Talán van ilyen, nem?)


De ugye sokan költöznek Bp-re, ami a programozókat illeti. Így alapból úgy indulnak neki, hogy a programozók, webfejlesztők megoldják a lakhatást. Ha meg jön egy ember, aki pl. Tokajban lakik, hát...számukra jobban megéri egy budapestit felvenni, mint egy tokajit, hogy ha az nem tudja a szállást finanszirozni...


A számításod. Ja, amikor egy lakás lakbére 100k(számoljunk ennyivel), de hozzácsapnak 2 havi kauciót, egyből 300k összesen, de se számla nincs fizetve, se a kaja elrendezve, se az egyéb dolgok (wc papír, zsebkendő)... :(

Szobával nyilván olcsóbb, de nem csodálkoznék, hogy ha ott is 2 havi kauciót kérnének.

2017. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 - két-három hete valaki azt kérdezde, miért nem biztosítanak közgazdászoknak is lakhatást...


Kérdező: azért, mert a webfejlesztői meló azon kevés munkák közé tartozik, amely távolról is végezhető. Egy építkezést azért nem lehet remote-ban megoldani.

2017. nov. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az első választ. Igazán segítőkész. :)


Persze, végezhető távmunkában, ez nem kérdés.

Viszont én jobban szeretnék bejárós munkát a szakmai fejlődésem érdekében. Tudom, Google. Használom is szerintem elég hatékonyan. Viszont azt érzem, hogy megragadtam egy szinten és ez lenne a megoldás a továbbhaladás irányába.

2017. nov. 27. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!