Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy orvosi fizetésből nem...

Egy orvosi fizetésből nem tudok megélni?

Figyelt kérdés

Nem hasznalok ekezetet, mert nagyon faradt vagyok, es nem tudok aludni, mert homalyos a jovom. Nagyon szeretnek csaladot. Most vagyok 21 eves, mire elvegzem az orvosit a rezidenskepzessel egyutt, 30 eves leszek. Milyen egy kezdofizetes? Borzalmas, egy alberletet alig tudnek fizetni, ezert arra gondoltam, hogy kulfoldre megyek, hogy megkeressek magamnak lakasra penzt. Hiszen egy gyerekvallalashoz penz kell. Ha egy jo lakast szeretnek, az kb 30 milla, dehat kiszamoltam, hogy 4 evet kell kulfoldon ledolgoznom ahhoz, hogy tudjak venni egy lakast. Ha kolcsont vennek fel, az 2 ev orvosi melo kulfoldon, majd 20 ev kolcson. Es mire sikerul lakast vennem, 34 eves leszek es akkor szuljek? :( nagyon szomoru vagyok. Azt szeretnem, ha a gyerekemnek megfelelo kilatasai lennenek, es stabil helyen elnenk. Ehhez viszont 10 borzasztoan nehez ev, es meg 4 ev kulfoldon....

alberletet nem akarok, az nehezen opcio. Miert elunk olyan vilagban ahol egy orvos keptelen normalis lakast venni es csaladot alapitani? Rozsaszin kodben eltem eddig?


2017. nov. 22. 04:34
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
37%
Belgyógyászoknak arany tálcán kínálják a háziorvosi praxisokat, és vannak helyek ahol baromi nagy a hiány. Az állam az idén emelte a háziorvosok jussát is, jócskán 1 millió felett kapnak havonta (ebben benne van a fizu, kiadások). Szal nem kell a ferdítés, meg a félre duma.
2017. nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
42%
A rezidens szövetségnél meg utána lehet nézni, hogy mennyi plusz jár annak, aki szerződik és vállalja, hogy itthon marad, x évig nem megy külföldre ki dolgozni. Nem 1-2 ezer forintokról van szó !
2017. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
36%

Kinti dolgokat akkor se übereli Orbànisztània,a stadionjaival.


USA-ban kap egy aneszteziológus 6 gurtnit forintba àtszàmolva.

2017. nov. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
56%
Na jó, de az USA-tól Magyarország 150 évvel levan maradva minden tekintetben. Nem is ez a lényeg, szépen ellehet idegélni itthon is az orvoslásból én azt látom.
2017. nov. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
21%
Pont a hétvégén beszéltem valakivel, akinek a lánya Németországban orvos és havi 1 millát keres.
2017. nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
29%

Vannak olyan települések, ahol lakást is adnak az álláshoz - meg lehetne próbálni azzal kezdeni:

[link]

2017. nov. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
60%
Messze nem kilencvenet kap egy rezidens. ÉS még egy se halt éhez itt nálunk a kórházban.
2017. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
54%

De az nagy különbség hogy nem hal éhen vagy jól él ahogy jàr nekik.

Mert egy orvos igenis kapjon havi milliós fizut mert megérdemlik,emberekkel,, jàtszanak", egy elnézés és meghalt a beteg õ meg mehet olyan helyre ahol hatósàgi okok végett csak kivülrõl van kilincs.

Iszonyat stresszben élnek jah és rengeteget tanulnak kb. egy félév alatt többet mint mi informatikusok.

Én nem sajnàlnàm tõlük egy kezdõ orvosnak 350 nettót alapfizunak adnék erre jöjjön rà az ügyeleti díj.

2017. nov. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
50%

ma 12:22


Te is aztán meglettél vezetve, meg elvakítva !, mit gondolsz te, 85 ezer minimálbért kap egy orvos (?) hát a műtősnő akinek évei sincsenek még, bruttó 400 ezret, ennek kb. 260 a nettója, vág zsebre havonta egy ortopédiai osztályon. Akkor szerinted az orvos 90 ezret kap ?! :D Én nem értem, hogy lehetnek az emberek ilyen buták, hogy elhiszik, hogy az orvos szegény mint a templom egere XD

2017. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
48%

19-es, teljesen jól látod. Hülyeséget ír a posztoló is.


Van nekem is rezidens ismerősöm, azt hiszem olyan bruttó 350 körül keres. Plusz visszamenőleg kap ösztöndíjat.


Elég jól megvannak fizetve mostanában!

2017. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!