Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy orvosi fizetésből nem...

Egy orvosi fizetésből nem tudok megélni?

Figyelt kérdés

Nem hasznalok ekezetet, mert nagyon faradt vagyok, es nem tudok aludni, mert homalyos a jovom. Nagyon szeretnek csaladot. Most vagyok 21 eves, mire elvegzem az orvosit a rezidenskepzessel egyutt, 30 eves leszek. Milyen egy kezdofizetes? Borzalmas, egy alberletet alig tudnek fizetni, ezert arra gondoltam, hogy kulfoldre megyek, hogy megkeressek magamnak lakasra penzt. Hiszen egy gyerekvallalashoz penz kell. Ha egy jo lakast szeretnek, az kb 30 milla, dehat kiszamoltam, hogy 4 evet kell kulfoldon ledolgoznom ahhoz, hogy tudjak venni egy lakast. Ha kolcsont vennek fel, az 2 ev orvosi melo kulfoldon, majd 20 ev kolcson. Es mire sikerul lakast vennem, 34 eves leszek es akkor szuljek? :( nagyon szomoru vagyok. Azt szeretnem, ha a gyerekemnek megfelelo kilatasai lennenek, es stabil helyen elnenk. Ehhez viszont 10 borzasztoan nehez ev, es meg 4 ev kulfoldon....

alberletet nem akarok, az nehezen opcio. Miert elunk olyan vilagban ahol egy orvos keptelen normalis lakast venni es csaladot alapitani? Rozsaszin kodben eltem eddig?


2017. nov. 22. 04:34
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Emberek vagyunk és hibázunk, hiba az orvosokat isteníteni. De hidd el, senki nem akart a gyerekednek ártani, persze sajnálom, hogy ez történt. De gondold el, hogy mennyi beteget látunk mi el napi szinten? Az ügyeleten nem "csak" olyan eseteket kell ellátni, ahol bekötünk egy szúnyogcsípést, hanem ott vannak az autóbalesetek meg még 1000 más baleset, agyvérzés, infarktus, öngyilkossági kísérletek. És nem, nem várom, el hogy rögtön a legtöbb fizetést kapjam egy kis senkiként ebben a szakmában, de úgy érzem, minden kollégam nevében, hogy ennyi gürizés és fáradalmas tanulás meg munka után megérdemelnénk egy ennek a hivatásnak megfelelő összeget is! Legalábbis ahhoz képest, hogy külfödön mennyivel jobban megbecsülik az orvosokat. Néha egy diákmunkás közel ennyit kereshet, és azért a kettő között van különbség. Egy szros papír bír várni, míg lefordítom magyarról törökre/németre, de ha ott haldoklik a beteg, akkor minden másodperc számít, azonnal cselekedni kell, mert ha nem sikerülni megmenteni, az a mi lelkiismeretünkön szárad hónapokig.

Minden munkára szükség van, de van egy fontossági sorrend, különben meg azt mindenki megérdemelné, hogy családja legyen és egy lakása, ha megteremhetné neki a megfelelő körülményeket.

2017. nov. 22. 21:06
 32/36 anonim ***** válasza:
93%

"Ennyi intelligenciával hogyan maradhat valaki életben?"


Izéééé, Te fogsz "gyógyítani"? A betegekkel is így fogsz majd beszélni? Jajjj. Ja, nem tudom már!!! Biztos kórboncnoknak készülsz :D


Nem akarsz inkább ügyvéd lenni? Ott talán menőbb ez a stílus - bár azért ott sem árt némi önkontroll :-)

2017. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
30%

"Emberek vagyunk és hibázunk, hiba az orvosokat isteníteni. De hidd el, senki nem akart a gyerekednek ártani, persze sajnálom, hogy ez történt"


Na, úgy látom, azért van emberi oldalad is, köszönöm.

Amúgy ugyanaz a hozzászóló vagyok ,akinek címezted az ennyi ésszel hogy maradhat valaki életben.


De akkor ne "zrikáljuk" egymást, hanem nézzünk reálisan:

A tűzoltó, a mentős, a villamos-, troli,-busz- metró, vonatvezető, stb. ugyanúgy emberéletekért felelős nap mint nap - akkor ők is joggal követelhetnék, hogy legalább meg tudjanak élni a fizetésből, nem?


Viszont, ha kimész külföldre, ott sem biztos, hogy fogsz tudni lakást venni - hiszen nem véletlen, hogy külföldön igen alacsony a lakástulajdonok száma és igen magas a bérelt lakás. Egyrészt drága, másrészt, ha bérleti díjat fizetsz, kevesebb marad a fizetésből félretenni.

Max, ha kimész, kint spórolsz, aztán, amit félretettél, abból itthon veszel lakást.

2017. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
90%

Együttérzek teljesen... én is fogorvosira járok, később is kezdtem pár évvel, így nálam még szűkösebb az idő...

Annyival tudlak csak bíztatni, hogyha gyereked lesz, valószínűleg melletted áll majd egy apuka is már, tehát legalább nem teljesen egyedül kell előteremtened a lakásra/megélhetésre valót... :)

na meg aztán reménykedjünk abban, hogy megreformálják ezt az egész szánalmas, alávaló rendszert és élhetőbbé teszik a körülményeket néhány éven belül.

2017. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
Kedves kerdezo! Veletlenul keveredtem ide, de nem tudok szo nelkul elmenni a kerdesed mellett. Meg csak az egyetem felenel tartasz, es mar most úgy beszelsz, mintha akar egy ejszakat is lehuztal volna barhol az egészségügyben. En most fogok szakvizsgazni, nagyon sulyos betegeket latok el, lassan ot eve. Azt hiszem,en mar elmondhatom, hogy jo nehany ember koszonheti nekem az eletet, es hidd el, nem egy olyan ejjel volt, amikor a 20. oramban azon gondolkoztam egy halott mellett, hogy elneztem-e valamit. Pokol volt a 6 ev az egyetemen, es pokol a rengeteg 24 óras ugyelet is, illetve a mai napig, a szabadidom azzal telik, hogy kepzem magam. Igazságtalan az egész, latom hogy sok ember jóval többet keres, mint mi. Pontos osszeggel valaszolok mindenkinek. Beremeles utan, most netto 160 ezret keresek, az ugyeleti berem pedig 1000 ft/ora. Nem sok, de nem haltam meg ehen, es bízom abban, hogy lesz jobb. Aki szerint nem erdemlunk tobbet, az legyen szives otthon ellatni magat, a kerdezo pedig vegyen vissza magabol, mert ilyen stílussal meg leszenk gondjai az eletben. Koszonom, hogy leirhattam, jol esett a lelkemnek. A fo uzenetem: ne en kuzdjek az egeszsegugyert, en csak ebben dolgozom. Az igazi vesztes a beteg sajnos.
2018. márc. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Hát igen... ezzel az emberi hozzáállással remélem külföldön kötsz ki. A magyar rendszerben már így is van épp elég baj, nincs szükség még több tahó állatra.

A kérdésre válaszolva pedig: de igen, meg lehet élni egy orvosi fizetésből. Ha neked ez az egyetemen még nem esett le, akkor kérdezz bátran bármelyik leendő kollégádat...

2018. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!