Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy orvosi fizetésből nem...

Egy orvosi fizetésből nem tudok megélni?

Figyelt kérdés

Nem hasznalok ekezetet, mert nagyon faradt vagyok, es nem tudok aludni, mert homalyos a jovom. Nagyon szeretnek csaladot. Most vagyok 21 eves, mire elvegzem az orvosit a rezidenskepzessel egyutt, 30 eves leszek. Milyen egy kezdofizetes? Borzalmas, egy alberletet alig tudnek fizetni, ezert arra gondoltam, hogy kulfoldre megyek, hogy megkeressek magamnak lakasra penzt. Hiszen egy gyerekvallalashoz penz kell. Ha egy jo lakast szeretnek, az kb 30 milla, dehat kiszamoltam, hogy 4 evet kell kulfoldon ledolgoznom ahhoz, hogy tudjak venni egy lakast. Ha kolcsont vennek fel, az 2 ev orvosi melo kulfoldon, majd 20 ev kolcson. Es mire sikerul lakast vennem, 34 eves leszek es akkor szuljek? :( nagyon szomoru vagyok. Azt szeretnem, ha a gyerekemnek megfelelo kilatasai lennenek, es stabil helyen elnenk. Ehhez viszont 10 borzasztoan nehez ev, es meg 4 ev kulfoldon....

alberletet nem akarok, az nehezen opcio. Miert elunk olyan vilagban ahol egy orvos keptelen normalis lakast venni es csaladot alapitani? Rozsaszin kodben eltem eddig?


2017. nov. 22. 04:34
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%

"Az unokahúgod már 3. éve 90 ezret keres. Ne is törődj vele, hogy ez idő alatt, legalább háromszor emelték már a béreket az egészségügyben, legutóbb az orvosokét 100 ezerrel."


Persze, csak a rezistens nem tartozik az "orvos" kategeóriába (mert még csak gyakornok) fizetés szempontjából, ezért rá nem érvényes az orvosok fizetésemelése.

2017. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
50%
'Rezidens' és nem rezisztens. És hidd el emelték nekik is!
2017. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Az orvosi+rezidensképzés összesen 8 év alapjáraton. Te vagy éppen most kezdted az orvosit, vagy többedszer kezded újra... Ha meginogtál a döntéseddel kapcsolatban, még nem késő ott hagyni. Egyébként ha van/lesz olyan párod, aki támogat, akkor egyből egyetem után is vállalhatsz gyereket és gyes után kezded a rezidensit+szakképzést. Nem értem mi a gondod, ha 34 évesen szülnél, mikor tartod ideálisnak, a magyar átlag már most is 30 fölött szüli az elsőt, a diplomásak meg főleg. A lakást pedig gondolom együtt teremtitek meg a pároddal, nyilván ha gyereket vállaltok majd, közösen építitek a jövőt. Külföld is opció, illetve a magyar rezidensek is meg tudnak élni, ha vállalnak egy kis pluszt...nem is rosszul.
2017. nov. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

[link]


kezdő rezidens 255320. Ezen felül minden kórház ad plusz támogatást, ösztöndíjat, és állami program is van...

2017. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

"Egy rezidens itthon 140 ezer forintot vihet haza - a Markusovszky-ösztöndíj nélkül -, egy német kolléga akár 3800 eurót is megkeres. Ez mai árfolyamon számolva 1,2 millió forint, tehát a hazai bérek közel tízszerese."

Mit pofáztok? Ti tanuljatok és dolgozzatok ennyit, szégyen...

2017. nov. 22. 19:37
 26/36 A kérdező kommentje:
Ebből még alberletre sem jut elég
2017. nov. 22. 19:38
 27/36 anonim ***** válasza:
61%

Miközben itt vitatkoztok, marakodtok, úgy látom, az senkinek nem tűnt fel, hogy a16-os hozzászólásban be lett linkelve: van, ahol már lakást is adnak az orvosnak. Mert az a fő probléma, nem? Hogy nem elég a fizetés az albérletre sem.


Ha nem kell albérletet fizetni, akkor már csak jobban lehet keresni, nem? Akkor már csak van jövőkép, nem?

2017. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Ez csak szivatás, ugye? Ennyi intelligenciával hogyan maradhat valaki életben?
2017. nov. 22. 20:15
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
és ilyen tahó stílussal ugyan milyen orvos lehet valaki?
2017. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
77%

Na, akkor kedves kérdező, tisztázzunk valamit:

Azt várod el, hogy amint kijöttél az egyetemről, 0 tapasztalattal, rögtön nettó 500 ezer ft-os fizetéssel várjanak, miközben még egy beteget sem gyógyítottál meg? Csak tisztázzuk: egyik éjjel egy rezidens a 6 éves, levegőt nem kapó gyerekemet (asztmás volt)simán hazaküldte mindenféle kezelés, inhalálás, stb nélkül, közölte, hogy szívjam le az orrát (nem is volt megfázva a gyerek) - nem rajta múlt, hogy aznap éjjel nem fulladt meg a gyerek.


Tegyél le valamit az asztalra és akkor pár év múlva majd jó nevű orvos leszel, aki mellé még jól is keres!

Addig meg vedd le a nagy mellényt!!

2017. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!