Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen árak mellett szerintetek...

Ilyen árak mellett szerintetek mennyi legyen a minimális fizetési igényem fizikai munkára?

Figyelt kérdés

2017. nov. 24. 14:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanannyiért kapja meg a kenyeret, a felvágottat, a mosógépet, a lakást, a klozetpapírt egy gépészmérnök és egy árufeltöltő is."


Nem teljesen, mert ezekből is van többféle minőség és mindenki szabadon kiválaszthatja a pénztárcájához leginkább passzoló terméket. Illetve (sajnos) nap mint nap sokan bebizonyítják, hogy 80 ezer Ft-ból vagy még kevesebből is meg lehet élni (pl. valahogy nincsenek tömeges éhséglázadások...). Emberbaráti szeretetből nem fog senki többet fizetni egy betanított munkáért, mint amennyiért azt elvállalják. Gyárakban amúgy már nem ritka a 200 ezer Ft feletti nettó fizetés (több műszakban és túlórákkal persze).

2017. nov. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%
Ilyen alapon akkor mindenki kereshetne "csilliárdokat" is, hiszen a luxustermékek is ugyanannyiba kerülnek mindenkinek. Micsoda igazságtalanság már, nem? Bárki szabadon választhat, hogy milyen minőségű és árú dolgokat vásárol magának. Nyilván aki kevesebbet tett azért, hogy jól keressen, az teljesen jogosan kevesebbet is fog keresni, és ebből kifolyólag az olcsóbb dolgok közül fog válogatni. Pláne, ha kihaló félben lévő "munkákról" beszélünk, mint például az árufeltöltő.
2017. nov. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Az is kérdés mi az hogy "teljes munkaidő".


Teljes munkaidő lehet 8 óra gyári meló is meg lehet építkezésen napi 10+ óra hétvégékkel. Előbbinél pénzed utóbbinál időd nem lesz semmire.

2017. nov. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljes munkaidő az a heti 40 órás átlag. Ezt hívják teljes munkaidőnek.
2017. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 érdekel0 ***** válasza:
45%

12es!

És ki dönti el,hogy ki tett kevesebbet és ki többet a jó keresetért?

Te?

Nem mindenki háttérszéllel indul neki a nagybetűs életnek.Van,akit 10 marokkal rángatnak visszafelé.

Könnyű vállveregetős,de büszke vagyok rád szülők gyerekeként converse cipőben belibbenni az egyetemre,könnyebb,mint egy alkoholista apuci mellöl 16-17 évesen szabadulni,hogy embernek érezhesd magad végre.

Tudom,tudom lépjen túl rajta,de ez nem mindig ilyen egyszerű.

És ez a 2 véglet.

Közötte és persze sajnos bőven alatta is még,számtalan emberi sors.

2017. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%
Mindig könnyű kifogásokat találni. A valóság viszont az, hogy minden csakis rajtad múlik.
2017. nov. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 érdekel0 ***** válasza:
50%

Nem az én életemről van szó,azt én megoldom ne aggódj.

De nem mindenkinek a rózsaszín habcsók jut,és csoda ha egyes emberek képesek felállni akkora mocsokból és elmenni egy gyárba melózni havi 120ért.

Ettől még nem kevesebb!!!

De nem mindenki olyan erős lelkileg.

Ismerek egy nőt.Anyu-apu édestestvérek,őt meg 12 éves korától rendszeresen molesztálták.

Állj elé,a rengeteg gyötrelmével a szemében nézd és mond neki,hogy bármi lehet,csak akarni kell.

Írjak még példákat?

Ilyen területen dolgoztam.

Szóval nem NEM CSAK RAJTA MÚLIK.

Ez a létező legutálasabb közhely.

2017. nov. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
91%

#17

Jó persze nem csak rajta múlik, de a kérdés felmerül más megtudja tanulni helyette?

2017. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%

"Abszolút igaza van a kérdezőnek: ugyanannyiért kapja meg a kenyeret, a felvágottat, a mosógépet, a lakást, a klozetpapírt egy gépészmérnök és egy árufeltöltő is. "


Csak a gépésztmérnök tett is azért, hogy, magasabb legyen a fizetése. (Keményen tanult pl)

Mindenkinek meg van a lehetősége a tanulásra. Nem csak diplomával lehet sokat keresni.

2018. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!