Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondhatok azonnali hatállya...

Felmondhatok azonnali hatállyal, ha nem azt a fizetést kapom, ami a munkaszerződésembe benne van?

Figyelt kérdés
Határozott idejű munkaszerződésem van, pályázat által vettek fel, de nem azt a fizetést akarja adni nekem, ami a munkaszerződésemben benne van hanem kevesebbet. Arról nem is beszélve, hogy 2 munkaszerződésem van, egy amit a pályázathoz csatoltak, meg egy amit nekem adtak. Ilyen esetben felmondhatok azonnali hatállyal, amint megkapom a fizetésem és alá akarja velem íratni a bérpapírt (a nagyobb összegről) ?

2017. nov. 27. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

El kell menni a munkaügyi felügyelőséghez munkaszerződéssel együtt, nekik elpanaszolod a bajodat és majd ők a sarkukra lépnek ha tényleg olyan gáz van!

Előző munkahelyemen is túlzásba vitték a kötelező túlórákat meg a heti 6 nap munkanapot mind a 3 műszakba...

Én elmentem és bejelentést tettem és hirtelen megszűntek a "kötelező túlórák"!

2017. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Igen, felmondhatsz.

Ha jól értem, akkor veled alá akarják íratni, hogy kaptál x összeget, amit elszámolnak a pályázathoz, de közben te igazából kevesebbet kapnál. Ez csalás. Nem szeretnék részt venni benne, nem szeretném, ha az aláírásom szerepelne ezeken az iratokon.

Meg hát eleve rosszul kezdődik, hogy így indítanak egy munkahelyen.

2017. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%

Határozott idejű szerződést csak nagyon meghatározott okok esetén lehet felmondani, úgyhogy előbb tisztázzuk a dolgokat:

Eléggé homályosan írtad le a dolgokat - nem biztos, hogy igazad van. Pl. melyik szerződésen milyen összeg van? Azért kérdezem, mert lehet, hogy a pályázaton a bruttó, a fizetéspapírodon meg a nettó van és ez értelemszerűen nem ugyanannyi.

Bérpapírt tudomásom szerint nem kell aláírni.

2017. nov. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom a csatolt szerződésben van a magasabb összeg, amit meg te kaptál abban meg a kisebb összeg.

Az a gond, hogy így te már az elején tudtál arról, hogy nagy valószínűséggel nem tiszta dolog lesz ez... Így én nem mernék feljelentést tenni, mert esetleg engem is elmarasztalnának, hogy így ebbe belementem.

2017. nov. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy munkaszerződést kaptam amin egy magasabb összeg szerepel, viszont közölte hogy az csak formaság a pályázat miatt és nem fog annyit adni.
2017. nov. 27. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Ja hát akkor tudtad előre, hogy a kisebb összeget kapod. Gondolhattad volna, hogy a hivatalos, pályázatis bérpapírt fogja veled aláírtatni...
2017. nov. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdésben ezt írod:

" Arról nem is beszélve, hogy 2 munkaszerződésem van, egy amit a pályázathoz csatoltak, meg egy amit nekem adtak."


Majd később ezt:

" A kérdező kommentje:


Egy munkaszerződést kaptam amin egy magasabb összeg szerepel, viszont közölte hogy az csak formaság a pályázat"


Akkor most 2 féle munkaszerződés van vagy csak egy?

Erre írtam én a 3-as válaszomban, hogy eléggé homályosnak érzem, amit írt a kérdező - így nem lehet tisztességesen tanácsot adni.

És arról nem beszélve, hogy még nem kapott fizetést a kérdező - tehát felesleges azon lamentálni, hogy mi lesz.

Aztán számomra az sem tiszta, hogy általában próbaidővel szoktak kezdeni, s csak utána lesz határozott idejű szerződés. Próbaidő alatt nem kapott fizetést? Ha igen, milyent? Szóval itt több dolog sem stimmel... szerintem...

Na, lehet lehúzni, mint a 3-as válaszomat :D

2017. nov. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!