Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú előtti lekezelő,...

Pszicho88 kérdése:

Állásinterjú előtti lekezelő, pökhendi levélről kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Üdv!


A napokban adtam be az Önéletrajzom egy nagyobb városban található étterembe.

Fölvettem a kapcsolatot az egyik ügyintéző kollégával és ő kérte tőlem a bejelentéshez szükséges adatokat.

Ezt másnapra sem küldtem el neki és ő másnap már délután 1 órakor küldte a sértődött E-mailjét,


Ez állt a levélben:


"Szia,



Na az ilyen jellegű e-mailek már nem érdekelnek… :)



kössssz"



Valószínűsítem, hogy mivel nem ugrottam egyből az adatok elküldésére ment a gyerekes sértődés, ami azért egy felnőtt embertől már igen nagy szégyen.

Az embernek közbejöhetett bármi olyan, ami miatt nem tudta elküldeni az adatokat. Másnap ezt olvasva arra jutottam, hogy inkább hagyom az egészet, ezen stílus után.

Ezen éttermet, mint sok másikat sokszor látom a neten a hirdetést feladók között. Egyébként egy nevetséges bért ajánló étterem volt, ráadásul napi 14-15 óra munkát vártak volna el.



Erről kinek mi a véleménye?



2017. nov. 29. 10:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
61%

Hát igen, tényleg tiszta gáz, hogy intéznék a szarod, te meg nem küldöd át, aztán nem tetszik nekik.

Mikor szeretted volna?

Jövőhéten? :D

2017. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Na, azért álljunk meg egy szóra.

Nem szarom és nem nagy dolog pár nyamvadt adatot beírni, kivéve ha nem most tanulta volna a betűket az analfabétája.

Nem jövő héten, most hétvégén.

Fölösleges volt a nyálas, buta levél, így ugrott a dolog részemről és nagyívben kerülni fogom az éttermet. :)

2017. nov. 29. 10:41
 3/32 anonim ***** válasza:
50%
Kerüld, csak jól járnak :D
2017. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
80%

"Ezen éttermet, mint sok másikat sokszor látom a neten a hirdetést feladók között. Egyébként egy nevetséges bért ajánló étterem volt, ráadásul napi 14-15 óra munkát vártak volna el."


---> A legnagyobb félelmük az, hogy hamar fel fog mondani a munkavállaló, mert eddig is ez történt náluk.


---> Olyan embert keresnek, akinek NAGYON kell munka, hogy szakmailag hol van az másodlagos, de nem akarják, hogy megint lelépjen. A LAKHELY is nagyon fontos tényező a kiválasztásnál, mivel legalább annak örüljön a munkavállaló, hogy hamar beér munkába, ha már a fizetésnek nem is fog.


---> Ha nem ugrasz rögtön, akkor azt hiszik, hogy nem igazán érdekel téged és úgyis megpattannál az első adandó alkalommal.


---> Felvesznek egy másik jelentkezőt, akit lehet majd csicskáztatni.

2017. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

"---> A legnagyobb félelmük az, hogy hamar fel fog mondani a munkavállaló, mert eddig is ez történt náluk.


---> Olyan embert keresnek, akinek NAGYON kell munka, hogy szakmailag hol van az másodlagos, de nem akarják, hogy megint lelépjen. A LAKHELY is nagyon fontos tényező a kiválasztásnál, mivel legalább annak örüljön a munkavállaló, hogy hamar beér munkába, ha már a fizetésnek nem is fog.


---> Ha nem ugrasz rögtön, akkor azt hiszik, hogy nem igazán érdekel téged és úgyis megpattannál az első adandó alkalommal.


---> Felvesznek egy másik jelentkezőt, akit lehet majd csicskáztatni."



Köszönöm. Nagyon hasznos a válaszod.

Látom igen jól átlátod ezeket a dolgokat.

Nagyon nehéz jó munkahelyet találni, főleg télen és egyébként is. Azt tapasztalom, hogy azon cégek, munkáltatók, akik sűrűn adnak fel hirdetést, nyilván azért, mert valami nagyon nagy probléma van a hellyel és eljönnek onnan az emberek.

Nehéz kiszűrni, hogy melyik a jó munkahely egy telefonhívásból.


Érdemes picit túráztatni, tesztelni a munkavállalók és a hely türelmét, hogy még próbanap előtt kiderüljön érdemes e menni? Vannak bizonyos szakmai ágazatok, ahol kifejezetten embertelenek a bánásmódok.

Sosem azt vártam, hogy cirógassanak, de bánjanak emberként a munkavállalóval.

2017. nov. 29. 10:54
 6/32 anonim ***** válasza:
75%
Jelentkeztél az állásra, beszéltél velük telefonon és adatokat kértek a bejelentéshez? Személyes találkozó, a hely megtekintése, megállapodás a feltételekről meg anyagiakról az kimaradt a folyamatból? :O
2017. nov. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
32%
Egyszer már tőlem is kértek személyi igazolvány számot, meg ilyesmiket telefonon és a környék egyik legnagyobb multijáról volt szó. Voltam interjún, de nem vettek fel.
2017. nov. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

"Jelentkeztél az állásra, beszéltél velük telefonon és adatokat kértek a bejelentéshez? Személyes találkozó, a hely megtekintése, megállapodás a feltételekről meg anyagiakról az kimaradt a folyamatból? :O"


E-mailben jelentkeztem az állásra, Önéletrajzot küldtem.

Ők másnak fölhívtak. A PR: Manager hölgy kérdezett egy napi bérigényt, én 18 ezret kértem 14-15 óra napi munkára, ami Budapesti viszonylatban nem sok, tekintva az albérlet és egyéb árakat. Ő azt felelte átgondolja és átbeszéli ezt a bért a chef- el. Visszahívott és közölta, hogy nem tudja megadni ezt a bért, csupán 16 ezret tud 1 napra adni. Egy hónapos próbaidő után, adná meg az általam kért bért. Behívott egy megbeszélésre, viszont mivel igen messze lakom onnan így kértem tőle, hogy megbeszéléssel együtt legyen próbanap is. Ő ezt elfogadta. Én sem értem miért kérte előre az adatokat a napi bejelntéshez. Voltam már egy másik helyen is, és ott a helyszínen kérték el az adatokat.

2017. nov. 29. 11:26
 9/32 anonim ***** válasza:
68%

Aki két napig nem képes válaszolni egy emailre, az nálunk se nagyon dolgozzon inkább, ez engem is mindig felcsesz, A stílus nem volt túl professzionális, ez tény, de abszolút igaza volt.


Nem érdekel senkit, hogy mi "jött közbe", 2 percbe telt volna elküldened egy levelet, ha napokig nem tudtál ennyi időt szakítani rá, akkor hogy bízzon meg bárki benned, hogy rendesen fogsz dolgozni?

2017. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

" Aki két napig nem képes válaszolni egy emailre, az nálunk se nagyon dolgozzon inkább, ez engem is mindig felcsesz, A stílus nem volt túl professzionális, ez tény, de abszolút igaza volt.


Nem érdekel senkit, hogy mi "jött közbe", 2 percbe telt volna elküldened egy levelet, ha napokig nem tudtál ennyi időt szakítani rá, akkor hogy bízzon meg bárki benned, hogy rendesen fogsz dolgozni?"



Nem értek egyet ezzel az állásponttal.

Nyilván ha egy munkáltatót ennyire nem érdekli se a munkavállalója, ráadásul alapvető emberség sincs meg benne, vagy türelem, empátia, akkor válasszon másik ágazatot, ahol gépekkel kell foglalkozni.

Szerintem ez alapvető dolog, hogy valaki nem ugrik első szóra, hanem átgondolja. Nem véletlenül keresnek annyi embert bizonyos ágazatokban, mégsem találnak. El kéne gondolkodni a munkáltatók hozzáállásán, munkaidőn, hangnemen, béreken és ha az rendben van, akkor keresni a hibás a másikban.


Így, hogy valaki már fél éve hirdetéseket ad fel cikibb, mint egy olyan, aki 1 nap múlva sem küldött el pár olyan adatot, amit amúgy sem kéne elküldenia, csak személyes találkozókor átadnia. :)

2017. nov. 29. 12:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!