Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú előtti lekezelő,...

Pszicho88 kérdése:

Állásinterjú előtti lekezelő, pökhendi levélről kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Üdv!


A napokban adtam be az Önéletrajzom egy nagyobb városban található étterembe.

Fölvettem a kapcsolatot az egyik ügyintéző kollégával és ő kérte tőlem a bejelentéshez szükséges adatokat.

Ezt másnapra sem küldtem el neki és ő másnap már délután 1 órakor küldte a sértődött E-mailjét,


Ez állt a levélben:


"Szia,



Na az ilyen jellegű e-mailek már nem érdekelnek… :)



kössssz"



Valószínűsítem, hogy mivel nem ugrottam egyből az adatok elküldésére ment a gyerekes sértődés, ami azért egy felnőtt embertől már igen nagy szégyen.

Az embernek közbejöhetett bármi olyan, ami miatt nem tudta elküldeni az adatokat. Másnap ezt olvasva arra jutottam, hogy inkább hagyom az egészet, ezen stílus után.

Ezen éttermet, mint sok másikat sokszor látom a neten a hirdetést feladók között. Egyébként egy nevetséges bért ajánló étterem volt, ráadásul napi 14-15 óra munkát vártak volna el.



Erről kinek mi a véleménye?



2017. nov. 29. 10:33
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

" Ilyen hozzáállással ne is remélj rendes állást. Tudod, van akinek valóban azonnal kell egy állás, ne vedd el előlük a lehetőséget. A séf emailje valóban gyerekes, de tudod, amikor a X-edik ilyen ember mint te, eljátssza ezt velük, elfogy a türelem. Tudod hány olyan munkavállalóval volt dolgom, aki még arra sem méltóztatott hogy eljöjjön interjúra? Jelentkezéskor szinte sírnak, hogy nehéz ez meg az, aztán mikor ott a lehetőség, csak vállat vonnak. Igények sokszor hatalmasak, de munkához való hozzáállás sokaknál kritikán aluli sajnos."



Teljesen érthető, amit mondasz, de nem fogom sajnálni a munkáltatókat, vagy a munkavállalók toborzására kijelölt személyeket. Ezért ők megkapják a pénzüket.

Inkáb azt kéne észben tartaniuk, hogy ne ítélkezzenek és normális bánást, pénzt adjanak a munkavállalóknak. Olyan nagy elvárás ez? Nem a 13. haviról, vagy az egyéb juttatásokról beszélek.

Ez alapvető dolog lenne.

2017. nov. 29. 13:23
 22/32 A kérdező kommentje:

"Szerintem ebben semmi sértődöttség nincs. Gondolom többen voltatok a levelezésben, a nagyfőnök pedig a HR kislánynak üzente, hogy az ilyen adminisztrációs dolgokrol szóló e-mailek már őt nem érdeklik."



Ehhez nekem mi közöm van?

Az ő beszélgetésükhöz.

PR Managernek nem szükséges a helyesírás betartása?

Az a baj, hogy annyira lerí az ilyen PR Managerekről, a beszédstílusuk, fogalmazásuk alapján, milyen emberek is lehetnek, hogy nem kérek belőlük.


Lehet emiatt bunkónak, munkakerülőnek, rossz munkaerőnek titulálnak, de már beleuntam, olyan embereknek megfelelni, akik szaré- húgyé élősködnek egy elfogadható munkaerőn.

2017. nov. 29. 13:27
 23/32 anonim ***** válasza:
70%
Nem nagy kérés, de ugye ehhez kell a munkavállaló is! Mert sok cég jó csomagot kínál a dolgozóknak, mégis megy nyafogás, hogy ez vagy az miért nem jó. Tudod, a legtöbben pont azok a leghangosabbak igények tekintetében, akik életükben nem dolgoztak rendesen.
2017. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
"PR Manager" helyett vezérigazgatót akartam írni, most javítottam
2017. nov. 29. 13:28
 25/32 anonim ***** válasza:
57%
Én továbbra is tartom, hogy semmilyen lekezelő, pökhendi levél nem volt. Teljesen félreérted az egészet. Inkább beszélj velük, mint hogy bevágod a durcit egy félreértés miatt
2017. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

"Nem nagy kérés, de ugye ehhez kell a munkavállaló is! Mert sok cég jó csomagot kínál a dolgozóknak, mégis megy nyafogás, hogy ez vagy az miért nem jó. Tudod, a legtöbben pont azok a leghangosabbak igények tekintetében, akik életükben nem dolgoztak rendesen."



Ez sok dolog függvénye. Sajnos nekem eddig életem során egyszer jutott a jó csomagokból, "prémiumból".

Nem azért, mert rosszul dolgoztam, hanem mert ennyi helyen értékelték a munkát és ha kilépsz valahonnan örülnek ha nem látnak, nemhogy még végkielégítést, szabadságpénzt is kapjál, holott törvényileg kötelező lenne. Amit írsz, szerintem a nagyvállalatok irodistáira jellemző inkább. A prámiumok, egyéb juttatások, kevés munka, jó bér.

2017. nov. 29. 13:32
 27/32 anonim ***** válasza:
69%
Te, amennyi időd van itt a válaszokkal foglalkozni, szerintem igazán megírhattad volna azt a pár adatot időben. Akartad Te ezt a melót? :)
2017. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Akartam a melót, ameddig meg nem láttam a vezérigazgató úr levelét és stílusát.


Multiknál jellemző ez a nagy simulás, nyáladzás.

Fentre nyalni, lefelé taposni. Közvetlen, simulós, baráti hangvétel. Szemedbe vigyor, hátad mögött meg késszúrás.

Azt végképp nem értem, hogy az ig. úr miért nem mutatkozott be, ha csatlakozott a beszélgetésbe ő is.

Máskülönben, ha ilyen helyesírással, habitussal beszél valaki egy PR. Managerrel, akkor hogy beszélhet egy sima alkalmazottal? ÖCskös, haver, kotródj arrébb. :) A végére meg egy szmájli.


Én is olyan vagyok már, mint a munkáltatók, csak én meg a hülye munkáltatókat unom már.

Legalább valamiben megegyezünk.

2017. nov. 29. 13:47
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg tutira valami félreértés van itt. Ennyire közvetlen stílusban nem írnak leendő munkavállalónak. Inkább rossz helyre lett küldve egy másnak szánt levél. Én azért telefonálnék és tisztáznám a dolgot.
2017. nov. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Az embernek közbejöhetett bármi olyan, ami miatt nem tudta elküldeni az adatokat. "


Ez alapján azt lehet hinni, hogy te is úgy érezted, hogy aznap kellett volna küldened, csak épp közbejött valami.


"... amiben leírta, hogy legkésőbb csütörtök estig küldjem el mailben az adatokat." "Ma, azaz szerda reggel"


Itt viszont már az előzőtől ellentétes tartalmat írsz. Ha tényleg ez a helyzet (azaz csütörtökig kellett volna válaszolnod), akkor tényleg nem jogos részükről a sértődés szerdán. Elvégre a feltételt ők szabták, és te még nem futottál ki a határidőből.

2017. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!