Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú előtti lekezelő,...

Pszicho88 kérdése:

Állásinterjú előtti lekezelő, pökhendi levélről kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Üdv!


A napokban adtam be az Önéletrajzom egy nagyobb városban található étterembe.

Fölvettem a kapcsolatot az egyik ügyintéző kollégával és ő kérte tőlem a bejelentéshez szükséges adatokat.

Ezt másnapra sem küldtem el neki és ő másnap már délután 1 órakor küldte a sértődött E-mailjét,


Ez állt a levélben:


"Szia,



Na az ilyen jellegű e-mailek már nem érdekelnek… :)



kössssz"



Valószínűsítem, hogy mivel nem ugrottam egyből az adatok elküldésére ment a gyerekes sértődés, ami azért egy felnőtt embertől már igen nagy szégyen.

Az embernek közbejöhetett bármi olyan, ami miatt nem tudta elküldeni az adatokat. Másnap ezt olvasva arra jutottam, hogy inkább hagyom az egészet, ezen stílus után.

Ezen éttermet, mint sok másikat sokszor látom a neten a hirdetést feladók között. Egyébként egy nevetséges bért ajánló étterem volt, ráadásul napi 14-15 óra munkát vártak volna el.



Erről kinek mi a véleménye?



2017. nov. 29. 10:33
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Megnéztem részletesen:

A hölgy úgy küldte el nekem a levelet, hogy közben másolatot küldött az igazgató úrnak is róla.

Másnap pedig az igazgató úr küldte el a hölgynek a válaszlevelet, abban a simulós stílusban, de közben én is meg voltam jelölve, tehát másolatot kaptam róla.


Valaki ezt előttem már le is írta, teljesen helyesen, jól kikövetkeztette.

Így már értem az ig. úr stílusát, ami inkább enyelgős, simulós.



Voltam már 2-szer Pesten próbanapon és mindkétszer megszívattak, ezért félek tőle annyira, nem azért, mert munkakerülő vagyok.

Egyszer a megbeszélt idő helyett jóval hamarabb hazaküldtek, nem volt forgalom és fizetni kellett a drága chefet. A másik alkalommal pedig fölvettek egy helyre szóban és az utolsó előtti napon mondták vissza a munkát. Találtak mást. Indok, hogy az illető pesti lakos, így nem lenne gondja a bejárással. Semmi gond, csak én meg már addigra lefoglaltam a szállást pár napra és utólag kellett a pénzt visszaigényelnem. Pesten elvárják, hogy gyorsan döntsön az illető, ne hezitáljon.


Azért azt hozzáteszem, hogy nem a munkával van bajom, de igen kevés az olyan hely, ahol jó a légkör és szerény, rendes, alázatosak a kollégák, nincs kibeszélés, nincs köpködés, egymás cseszegetése, elfogadható a pénz, a munkaidő sem több napi 11-12 óránál.

Annyira nem számít már a pénz számomra, de csak ha jó a légkör. Óva intenek Pesttől sokan, hiszen ott Pesten a vendéglátós réteg eléggé aljas és dörzsölt tud lenni.



Ha valaki tud ajánlani 1-2 olyan helyet, ahol kell dolgozni, de jó a légkör, nincsenk nagyképű emberek, azt megköszönném.


Sokat gondolkodtam ezzel kapcsolatban, hogy lehet nem a vendéglátás illik hozzám leginkább. Alapvetően egy visszafogott, csendes(bár ez itt neten nem jön le, de élőben igen), szerény, igényes, elfogadható munkát nyujtó ember vagyok. Ebben az iparágban viszont eltapossák, aki csendes, szerény és nincs legalább egy picit lealjasodva, vagy érzékenyebb az átlagnál.

2017. nov. 29. 21:15
 32/32 anonim ***** válasza:

MTA SZBK kutatócsoport vezető (nem étterem, MTA nagydoktor), dettó ugyanezt csinálta pályázati anyag elküldése után. Képtelen volt betartani, amit ígért, hogy 1-2 nappal előtte pontosít. Lemondtam, erre gyerekes sértődés és összeveszett velem. No komment!


Az ilyen helyeken, általában semmi sincs rendben és jobb, hogy így első körben kibukik a problémás munkahely.

2017. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!