Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni ha nem akarják...

Mit lehet tenni ha nem akarják elfogadni a felmondásomat? Azonnali hatályú felmondás?

Figyelt kérdés
30 napos felmondással leadtam a héten a felmondásomat, ezt elkeverik, majd letagadják, hogy leadtam volna. Ezt követően próbálnak ott tartani, ha másikat adnék le, akkor onnantól megint indulna a 30 nap, az új helyen viszont januártól kellene kezdeni. Ilyen esetben mit lehet tenni? Azonnali hatályú felmondás, vagy mi lehet a megoldás?
2017. dec. 3. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlott levélben is add fel nekik. Arról dokumentum van hogy átvették.
2017. dec. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Tudod bizonyítani, hogy leadtad? Volt átvételi elismervény vagy legalább egy tanú? Ha igen, akkor nyugodtan otthagyhatod őket a 30 nap letelte után. Ha nem, akkor keress egy munkajogi ügyvédet.
2017. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Kinek adtad? Eltetted az illető által aláírt másolatot?
2017. dec. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Tértivevényesen kell feladni, a munkáltatói jogok gyakorlójának címezve, ha már annyira ügyes vagy, hogy nem veteted át aláírva dátumozva.

Amúgy naponta van ilyen felmondásos kérdés, ahol pont ugyanez állandóan le van írva, mi ilyen nehéz abban, hogy felmondj?

2017. dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem, akkor keress egy munkajogi ügyvédet."


Ja, mert akkor már tudná bizonyítani hogy leadta? Fizethetné az ügyvédet meg az elvesztett per perköltségét is.

Én a helyében inkább tökrészegen mennék be minden nap, odahugyoznék a főnök asztalára stb. aztán majd kirúgnak ők. Persze addig is feladnám tértisen a sima felmondást, ha extra jó a tűrőképességük. De akkor meg legalább 1 hónapig jó hangulatban dolgoznék :D

2017. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nyilván amikor leadtam akkor még nem sejtettem semmit, a HR-es mondta, hogy rendben, megérti és aláíratja, rá 2 napra mikor érdeklődtem, hogy hol a papír jöttek azzal, hogy a főnököm nem akarja, hogy elmenjek. Tanúm van, de azok is a Hr-esek, akik nyilván nem vallanának a cég ellen, bár ki tudja.
2017. dec. 3. 17:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Add be hétfő újra, de saját példányt irasd alá. Legrosszabb estben januárban 4 munkanapra a fizetésednk megfelelő összeget kell fizetned a munkaadódnak, amiért nem töltötted le a felmondási időt.
2017. dec. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire vagy fontos munkaerő a cégnél (vezető stb.), de a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeget kell "csak" megfizetned a munkáltatódnak, ha nem töltöd le a teljes felmondási idődet náluk.

Ezt sem vonhatja le, vagy tarthatja vissza a fizetésedből, hanem fizetési felszólítással követelheti Tőled. Ha önként megfizeted, akkor ennyi volt a dolog, ha nem, akkor bírósági per keretén belül kérhet rá végrehajtást.

Ha Neked az az összeg megéri, hogy a másik helyen tudj időben kezdeni, akkor lehet, hogy érdemes lenne bevállalnod.


Azért kérdeztem, hogy mennyire vagy fontos a cégnél, mert adott esetben a fenti járandóságon kívül a cég még egyéb kártérítést is követelhet, ha hirtelen távozásoddal BIZONYÍTHATÓAN! kárt okoztál. Ezt is bírósági per keretén belül követelheti.


Azonnali hatályú felmondással ne próbálkozz, ahhoz szigorú feltételek kötődnek (alaki, tartalmi stb.), betartandó határidőkkel, amelyek jogvesztőek.

2017. dec. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben megoldódott. Elég simlis cég, plusz beszéltem az egyik kollégámmal, aki tanúskodott volna a felmondásommal kapcsolatban, szerencsére megijedtek és azonnal előkerült a felmondásom, 1 óra múlva már alá is volt írva, úgyhogy hivatalosan is a felmondásomat töltöm.
2017. dec. 9. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!