Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a tényleges átlagbér...

Mennyi a tényleges átlagbér itthon? Nem a narancskamu hanem a valóság.

Figyelt kérdés

Jelenleg az átlagbér állítólag 300.000 sőt még több. Tudom hogy számítják az átlagot azt is hogy matematikailag nem lehet belekötni de attól még úgy hazugság ahogy van.

(1 faluban 10 ember, 9 minimálbéres 1 havi 2M -t keres mennyi is az átlagbér a faluban? 317.000 miközben az emberek 90%a minimálbéres.... statisztika...)


Szóval mennyi lehet a REÁLIS nem narancsködös átlagbér itthon?


Van egy sejtésem ki mit szó hozzá?

Szerintem az átlagember örül ha a gar bérminimumot megkeresi, ami btto 160.000.

Nettó 110 körül.

Ez lehet az igazi valós átlag.

És az átlagmelós számára a 300.000 fele igaz, az is bttoban...

(és persze az átlagjózsi örül még ennek is és remeg mi lesz ha kirgúják és ez se lesz-ld közmunka 57.000....)


Ez így kb fedheti a valóságot?


2017. dec. 10. 18:48
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
100%

Hopp, a napi munkaügyis filozofálás. :D Mondjuk ez egy igen érdekes téma, szóval akkor elmélkedjünk.


Az lenne a legérdekesebb igazából, ha a számításból kivennék az egyéni vállalkozókat (ők benne vannak egyáltalán?), a politikusokat, az IT-sokat és a gépészmérnököket. Mert ugye a ~300 körüli átlagban (és az ehhez köthető, jócskán 200-on aluli mediánban) az ő bérük is benne van. Na, ebben az esetben egy jóval valósabb képet kapnánk, és akkor bizony tényleg 140 táján lenne a medián, ami pedig az elképesztő bérkülönbségek miatt közelebb kerülne az átlaghoz is.

2017. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
a ksh a nav adatai alapján a magas bérköltségű cégeket jelöli ki adatszolgáltatásra... Érdekes módon egy minimélbért fizető cégemnek sincs munkaügyi statja, csak azoknak, ahol ennél jóval többet keresnek a dolgozók...
2017. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:

Teljesen reális és valós a KSH által közzétett átlagbér. Ilyenkor nem a statisztikát kell szidni, ugyanis minden statisztikai mutató jó valamire, de az átlag számítást nem arra találták ki, hogy a bérek átlagát kiszámoljuk. A világon semmit nem mond ez a szám a szórás nélkül, és azzal együtt se sokat.

A béreknél sokkal célszerűbb móduszt vagy a mediánt számolni. Ezeket viszont értelemszerűen nem szokták reklámozni, mert akkor máris csúnyább eredmény jönne ki.

Pl. Ha van egy cég, ahol a főnök keres havi 600.000-t, a négy alkalmazott pedig fejenként 100.000-t, akkor kis fejszámolás után kijön, hogy ennek az átlaga pont 200.000 fejenként.

Ha pedig valaki ez alapján azt gondolja, hogy de jó hely ez a cég, hiszen itt 200-at keresnek a dolgozók, az egy ritka nagy szamár- már elnézést. Más statisztikai mutatók viszont reálisabb képet adnak, hiszen a fent említett módusz és medián is egyaránt 100-100.000 a példában.

2017. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
100%

“”Se én se senki a környezetemben nem kap btto 160-180-nál többet.

És akkor az már jónak számít. Én btto 130, nettó 85.000-et kapok. A cégnél mindenki ennyit kap. ””


Az ismerőseim 90%a 500-600 bruttó felett keres, ettől még az átlagbér nem ennyi, csak annyir jelent, hogy más körökben mozgunk;)

2017. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy dolgot tudok: akkor amikor a Fidesz győzött 2010-ben, az ELSŐ intézkedése az volt, hogy leváltották a Statisztikai Hivatal vezetőjét.

Innetől fogva számomra teljesen mindegy, hogy mit publikálnak.


Pl. ugye ez sem véletlen:

[link]

2017. dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom.
2017. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
65%

13, nagyon reális a KSH.

nem bér, hanem más jellegű stat adatszolgáltatás (termés). Beírom, mennyit takarított be a cég. Felhív a KSH, hogy tényleg? Mondom igen. Jó, akkor töröljem, küldjem be nemlegesítve, mert rontom a termésátlagot... Na, a bér pont így működik.

2017. dec. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

Na most emberek.... nem véletlenül iktattam be már kezdetben ezt: Tudom hogy számítják az átlagot azt is hogy matematikailag nem lehet belekötni de attól még úgy hazugság ahogy van.



Vagyis ÉRTEM ÉS TUDOM miért 300.000 az átlagbér.

Csak attól ez még úgy hazugság ahogy van.


Mert ha összefogdosok 10 embert az utcáról és megkérdem a bérüket mibe hogy egy se lesz köztük akinek ennyi lenne.

Mibe!!

Már amelyiknek van állása egyáltalán és nem közmunkás.

2017. dec. 10. 20:31
 19/53 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy milyen utcában próbálkoznál összefogdosni azt a 10 embert, egy borsodi faluban, vagy Budapest belvárosában :)
2017. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%
Én a tényleges átlag bért valahová a 150 ezer ft környékére tenném. Sokan sajnos nettó 57 ezres közmunkás bért keresnek, szintén jó sokan 84 ezerért dolgoznak, elég sokan nettó 200-ért, s relatívan kevesebben nettó 500 ezerért vagy még többért.
2017. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!