Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a tényleges átlagbér...

Mennyi a tényleges átlagbér itthon? Nem a narancskamu hanem a valóság.

Figyelt kérdés

Jelenleg az átlagbér állítólag 300.000 sőt még több. Tudom hogy számítják az átlagot azt is hogy matematikailag nem lehet belekötni de attól még úgy hazugság ahogy van.

(1 faluban 10 ember, 9 minimálbéres 1 havi 2M -t keres mennyi is az átlagbér a faluban? 317.000 miközben az emberek 90%a minimálbéres.... statisztika...)


Szóval mennyi lehet a REÁLIS nem narancsködös átlagbér itthon?


Van egy sejtésem ki mit szó hozzá?

Szerintem az átlagember örül ha a gar bérminimumot megkeresi, ami btto 160.000.

Nettó 110 körül.

Ez lehet az igazi valós átlag.

És az átlagmelós számára a 300.000 fele igaz, az is bttoban...

(és persze az átlagjózsi örül még ennek is és remeg mi lesz ha kirgúják és ez se lesz-ld közmunka 57.000....)


Ez így kb fedheti a valóságot?


2017. dec. 10. 18:48
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
83%

"nettó 57 ezres közmunkás bért keresnek"


Sok embernek 29 ezret fizetnek. - ez a hivatalos minimum


Fizetésre meg jellemző a 80-90 nettó. Ez a jellemző. Nem tudom mire jó ez a népbutító adat a 300 000?

2017. dec. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%

"Na most emberek.... nem véletlenül iktattam be már kezdetben ezt: Tudom hogy számítják az átlagot azt is hogy matematikailag nem lehet belekötni de attól még úgy hazugság ahogy van."


Nem, nem hazugság. Az ÁTLAG valóban ennyi. De ez az átlag NEM azt jelenti, hogy ha megkérdezel 10 random embert, akkor a legtöbben azt fogják mondani, hogy ennyit keresnek. Ha ezt hazugságnak gondolod, akkor nézz utána, hogy mi is az az átlag, és mit mutat meg.

2017. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
De szeretem, amikormatematikából többszörösen felmentett művészlelkek okoskodnak...
2017. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
100%
Én benne vagyok a fogadásban. Te találtad ki a szabályokat, én mutatom meg az utcát. Budapesten természetesen.
2017. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakmánként lenne átlagbér s közben látnánk a számukat hogy adott "szakon" hányan dolgoznak máris könnyebb lenne áttekintenünk az átlagot. Főleg a segédmunkás számadatra lennék kíváncsi. Persze itt is kimarad a zsebbe fizetés de hát azt sose fogjuk megtudni.
2017. dec. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

Esküszöm gyökerek vannak itt többségben. Senki nem érti hogy pontosan tudom mi az az átlag és le is írtam már az elején hogy matematikailag a 300-as átlagbér igaz és támadhatatlan.


de ettől még egy büdösnagy kamu az egész ahpgy van.

Hát hol van ebben a sutyerák országban 300-as bár átlagban?

Hol? Hát amit hallok az alapján már a btto 160-as fizukért is összeteszik az emberek a két kezüket sőt nagyon sokan kapják a btto 130-as minimumot és csók.


Értem mi az átlag. De ettől ez még egy nagy nagy kamu.

Szó se igaz belőle.

2017. dec. 11. 08:15
 27/53 A kérdező kommentje:

"Budapesten természetesen."


Aztán miért is? Csk Bp-ből áll az ország????

Hm?


Vannak itt még 8 milliónyian az országban Bp-en kívül.

Miért pont Bp-en? Hm?

2017. dec. 11. 08:16
 28/53 anonim ***** válasza:
83%

"nettó 57 ezres közmunkás bért keresnek"


Ennyit a tanfolyamosok kaptak tavaly, a legalapabb közmunkás bér idén nettó 54218 ft.

2017. dec. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
Azért Budapesten mert azt mondtad megkérdezel 10 embert és egyiknek se lesz annyi a fizetése. Hát elmegyünk egy olyan utcába ahol megkérdezünk 10 embert és 9-nek eléri a fizetése ezt összeget.
2017. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
25%

"Hát elmegyünk egy olyan utcába ahol megkérdezünk 10 embert és 9-nek eléri a fizetése ezt összeget.

"


Ha ha..... akkor ilyen alapon nézzük a másik végletet. Elmegyünk valami zsákfaluba ahol 10ből 10 embernek állása se lesz... na akkor?

Ezen logika alapján miért is ne?

2017. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!