Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a tényleges átlagbér...

Mennyi a tényleges átlagbér itthon? Nem a narancskamu hanem a valóság.

Figyelt kérdés

Jelenleg az átlagbér állítólag 300.000 sőt még több. Tudom hogy számítják az átlagot azt is hogy matematikailag nem lehet belekötni de attól még úgy hazugság ahogy van.

(1 faluban 10 ember, 9 minimálbéres 1 havi 2M -t keres mennyi is az átlagbér a faluban? 317.000 miközben az emberek 90%a minimálbéres.... statisztika...)


Szóval mennyi lehet a REÁLIS nem narancsködös átlagbér itthon?


Van egy sejtésem ki mit szó hozzá?

Szerintem az átlagember örül ha a gar bérminimumot megkeresi, ami btto 160.000.

Nettó 110 körül.

Ez lehet az igazi valós átlag.

És az átlagmelós számára a 300.000 fele igaz, az is bttoban...

(és persze az átlagjózsi örül még ennek is és remeg mi lesz ha kirgúják és ez se lesz-ld közmunka 57.000....)


Ez így kb fedheti a valóságot?


2017. dec. 10. 18:48
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
75%

Az átlagot szerintem hagyjuk, mert mondom, neked magas és nem tudod elengedi a hülyeségedet.

Menthetetlen vagy.


A zsebbepénz nincs benne, épp ezért kell hozzászámolni.

Szal a 160 ezer nettó csak több lehet.

Egyébként bruttó 300, az kb nettó 200.

Szal ha csak pár 10 ezret adsz hozzá, már is megkapod, hogy reális, hogy ma Magyarországon ennyi az átlagbér.

2017. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
59%

És most látom, hogy az ostobája egy ilyen rakás szar programmal akarja kiszámolni, hogy mennyi a medián itthon :D

Mondom, általában 20% itthon már ezer éve. Volt, amikor 18% volt.

Így iön ki a 160 nettó, mint medián és a 200 nettó átlag, ami bruttó 300 ezer.

És akkor a zsebbe pénz még nincs számolva, ami sok helyen megvan. Csomó helyen bejelentik 4 órába meg stb.

Vagy be se jelentik.

2017. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

Akkor csak arra válaszoljon már valaki hogy ezek a "300 átlag" emberek hol vannak? Van egy alternatív shadow-Magyarország és ott élnek?


Mert én akit ismerek akivel beszélek az mind vagy minimálbéres vagy hangyap-------------öcsnyivel afelett, vagy épp állása sincs/közmunkás.


Hol vannak ezek a keresetek? Hogyhogy senkit se ismerek aki akár a felét is megkapná?????


Hogyhogy hálaimát mond diplomás ismerősöm is hogy végre felvették valahova és kapja is majd a kemény 160 bttot és örül ennek is mint majom a farkának????


Ja és hol? Bp.

Ott. Bp.

2017. dec. 12. 09:22
 44/53 A kérdező kommentje:

"ilyen rakás szar programmal akarja kiszámolni, hogy mennyi a medián itthon :"



Idióta..... idióta.

Nézd meg mit számoltam ki vele.

Idióta.

2017. dec. 12. 09:38
 45/53 anonim ***** válasza:

A statisztikai mutatók feladata, hogy számszerűen, pontosan megmutassa egy adatsor jellemző értékeit.

A statisztikai momentumok közül az átlag és a szóródás információt nyújtanak az adatsor tekintetében a hely és a változékonyság kérdésében és ez által, megközelítő tájékoztatást nyújtanak azok eloszlásáról. Az átlag és a szóródás az első két statisztikai momentum, míg a harmadik és a negyedik momentumok tájékoztatást nyújtanak az eloszlás alakjáról és változékonyságáról.


A generátorfüggvény és az eloszlás kölcsönösen meghatározza egymást. A generátorfüggvény hatványsora abszolút konvergens a |z|<1 körben. Ebben a körben a generátorfüggvény differenciálható, a deriválás tagonként elvégezhető, és a derivált hatványsor is konvergens ezen a körön belül.


Ezek a k.-ik deriváltak adják meg a k-ik momentumokat.

Valóban a jövedelemeloszlás jellemzéséhez elengedhetetlen az átlag és a magasabb rendű momentumok ismerete.


Ön valóban csak kiszámítani tudja az átlagot, de az égvilágon semmit sem ért az egészből.

2017. dec. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

"Hol vannak ezek a keresetek? Hogyhogy senkit se ismerek aki akár a felét is megkapná????? "


Nem tudom milyen emberek között mozogsz, de én egy embert sem ismerek aki minimálbéres lenne. A leggyengébb kereset a távoli ismeretségi körömben a 180 bruttó, de ezen is már hüledeznek az emberek, hogy ilyen éhbérből hogy lehet megélni. Budapestről beszélek mondjuk, de a korombeli 30-as értelmiségiek közül senki se keres bruttó 300 alatt. Persze ettől még elhiszem, hogy te ezt tapasztalod, de azt azért túlzás lenne állítani, hogy annyira fehér holló ritkaságú lenne egy nettó 200-as fizetés ma Magyarországon.

2017. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

#45!

Komolyan gondolja, hogy a kérdező egy büdös kukkot is felfogott ebből az első vessző után?

2017. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

" de az égvilágon semmit sem ért az egészből."


Azt értem hogy mennyi van a bukszámban és mit kapok érte belőle a boltban. Azt értem.

2017. dec. 13. 08:16
 49/53 anonim ***** válasza:

"A magyarok 31,9 százaléka él súlyos nélkülözésben – derült ki az Eurostat"


kb 3 millió

2017. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Na ja. És akkor még a kérdező a hülye a troll amiért teljesen jogos és nagyon sokak által feltett kérdést feszeget.


Hogy hol is van az a 300-as átlagbér? Mikor millióknak már a minimálbér a csúcs vagy még az sincs ld közmunka.

2017. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!