Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanátok-e munkát, hogy ha...

Váltanátok-e munkát, hogy ha kevesebb lenne a fizetés, de szakmátokban lenne? (Miért nem/igen? )

Figyelt kérdés

Jelenleg olyan munkátok van, ahol:

- betanított

- elképzelhető 12 órázás, egymás után pl.3 napon át

- szombat se biztos, hogy szabad

- kisebb eséllyel, de a vasárnapot is elvehetik

Mindezért kb. 100k-t fizetnek.(tehát minimálbér, meg a kötelező dolgok, pl. délutáni pótlék.)


És "ahova" váltanátok:

- szakmátokban van

- közmunkaféle lenne, tehát 70 ezer


Vidéken éltek, egy városban, Bp-re való költözés anyagi okok miatt nem opció.


2018. jan. 2. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert lusta vagyok.
2018. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Igen, mert nyitottabb a fejlődés lehetősége.
2018. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Közmunkába nem váltanék soha. Az nem a szakmai fejlődés melegágya, hanem a kivonulás a munkaerőpiacról.
2018. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3: A betanított munka ugyan az, csak megterhelőbb.
2018. jan. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A közmunkával az a baj, hiába lenne a szakmádban, elég bizonytalan, főleg most, hogy jelentős változtatások várhatók, meg nem kellemes élmény pl. közalkalmazottak mellett egyedüli közfogisként ott ülni, a munka is elég változó ezeken a helyeken.
2018. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, mert nyitottabb a fejlődés lehetősége."


Nálunk inkább amortizáló, fejlődès 0, de nyilván minden hely más.

2018. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ebben a helyzetben vagyok, és eszemben sincs váltani. Én nem azért tanultam, mert nekem az a hivatásom, hanem mert naivan több pénzt láttam a területbe. Aztán rádöbbentem, hogy max szabadúszóként tudnék ezzel foglalkozni, ahol meg vagy van pénz, vagy nincs, ami meg van, azt is lenyúlja a NAV. Egyszerűbben: oda megyek, ahol minél kevesebb munkáért több a pénzt kapok. Ez nyilván azt jelenti, hogy úgy 140 ezernél van az a határ, ameddig ezt el lehet játszani, de ha 140 a határ, akkor 140 a határ. Esetleg ha majd nagyon rákényszerülök, lehet szó változtatásról.
2018. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!