Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy óvodában dolgozom és...

Egy óvodában dolgozom és nyáron sok a szabadságom. Szeretnék azokon a napokon másodállást vállalni. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nyáron kb. 15-20napot kell csak dolgoznom mert a többi napra szabadságot kell kivenni. Amelyik napokon szabadságon vagyok szeretnék elmenni dolgozni egy helyi gyárba(amíg suliba jártam ott dolgoztam ezért ismerem a munkát, az embereket és szerettem is csinálni).

Elég ha megbeszélem az óvodavezetővel, illetve elmegyek jelentkezni, vagy van más teendőm, bejelenteni valóm az adóhatóság felé? Vagy ilyenkor az adózós dolgokat intézik a munkáltatók?

Amennyiben másodállásos "címen" megyek oda megvan szabva hogy hány napot dolgozhatok ? Gondolok itt arra hogy sokakat alkalmaznak 15 naposnak.

25/L



#munka #másodállás #dolgozni szaporán
2018. jan. 4. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Totál cégfüggő.
2018. jan. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

"Gondolok itt arra hogy sokakat alkalmaznak 15 naposnak. "


Akkor jó eséllyel alkalmi munkavállalók. Azt semmi nem tiltja, hogy így dolgozz máshol, vagy még további helyeken is akár. Egyéb bejelentett esetben lehetne, egyeztetés szükségessége a cég felé.

2018. jan. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"sokakat alkalmaznak 15 naposnak. "


Igen, ez az alkalmi munka, azaz egyszerűsített foglalkoztatás. Legtisztább, ha először az óvodában jelzed, hogy szeretnél nyáron a szabadnapokon így dolgozni, majd a gyárban jelentkezel és elmondod, mely napokon leszel szabad, s akkor mennél dolgozni.


A másodállás a egy másfajta foglalkoztatás, és leginkább nem az alkalmi dologra vonatkozik, hanem viszonylag rendszeres.


Ha most nyáron mész dolgozni, 2018-ban, akkor az adózással majd csak 2019 elején kell foglalkoznod.

2018. jan. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és az egyszerűsített foglalkoztratás napi bejelentéssel megy (ezért kell tudnia a gyárnak, mikor tudsz menni) - Neked azzal más dolgod nincs, a munkáltató intézi. (3-as vagyok)
2018. jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!