Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire reális hogy meg...

Mennyire reális hogy meg tudom keresni a tandíjat tanulás mellett?

Figyelt kérdés
Pestre szeretnék menni idén szeptembertől a Metropolitan Egyetemre, a szüleim a lakhatást tudják biztosítani, a tandíjat nekem kell előteremteni valahogy. Azt mondták, hogy ha diákhitelt veszek fel akkor kidobnak otthonról. Mennyire reális hogy megy tudok keresni félévente 300000 forintot egyetem mellett Pesten?

2018. jan. 8. 08:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ismerem a helyzetet, kezdetben a szüleim nekem sem akarták elfogadni, de utánajártunk a dolgoknak.


A metu biztosít részletfizetést is, mindemellett kamatmentes a diákhitel 2. Fontos még, hogy a diákhitel 2-nél csak akkor vonják le a törlesztőt ha van állásod. Ergó ha egyetem után 1 évig nem dolgozol, akkor nem kell törleszteni.


A diákhitel törlesztője a minimálbér 1/10 részének a 40%-a elvileg, tehát nagyon alacsony.


Minimálbér 150.000 (most csak mondtam valamit), annak 10%-a az 15.000 Ft, annak durván a fele az havi 6-7k. (és csak akkor ha van állásod).


Jobb úgy tanulni hogy nem azt csinálod amit szereted, vagy bevállalod ezt és boldog leszel egy életen át?


Másik dolog, hogy a metunak van diákuniója, ami annyit jelent, hogy az egyetemen belül tudsz dolgozni, és vagy neked adják a pénzt, vagy levonják a tandíjból!


Menjetek el nyílt napra Január végén és Február elején és nézzetek szét!

2018. jan. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia,en a metun tanulok,de mellette 4orat dolgozok, ha a lakhatast biztositjak akkor napi 4ezerert dolgozol az 20 ezerft/het 80 ezer ft egy honapra, 400 ezer ft 5 honap,meg is van a tandijra a penz hitel nelkul.

Ha erdekel tudok 4oras munkakat.

2018. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, te a metun milyen szakot tanulsz és mit dolgozol mellette? Én is odakészülök.
2018. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!