Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig fog még menni ez a...

Meddig fog még menni ez a bullshit, hogy FUH A NYELVEK NAGYON FONTOSAK!?

Figyelt kérdés

Diplomásoknak szokták mondani/írni, ezen az oldalon is.

Megkérdezi valaki, hogy "xy diploma jó?", válasz "igen, de beszélj nyelveket".

Még informatikus jelölteknek is írták. MINEK? Minek beszéljen egy programozó olaszul vagy németül (ráadásul az IT nyelve angol). Ha ki akar költözni, akkor nyilván kell, de amúgy felesleges.

De közgazdászoknál is ez megy. TELJESEN FELESLEGES.

Nézzétek már meg, hogy milyen állásoknál kérnek 2-3 nyelvet.

Ilyen "service desk agent" meg "customer service representative" pozícióknál.

Na most nagyon csilivilin hangzik, de igazából ezek szimpla ügyfélszolgálatosok. Legalja, belépő szintű munka egy multinál a diplomásoknak.

Normális közgáz munkáknál sem, mondjuk egy makrogazdasági elemzőnél sem írják sosem, hogy na neked finnül kéne beszélned.

Inkább feküdjön rá valaki az angolra, közel anyanyelvi szinten, minthogy belekapjon a 3-4 éves képzése alatt 2 nyelvbe középszinten, meg még egy erasmus-t is bevállaljon egy harmadik nyelv miatt, aztán a végeredmény, hogy elmakog 3 nyelven.

Bocsi, ha megsértettem valaki lelkivilágát azzal, hogy ezt leírtam, de már nagyon unom minden ismerősömtől ezt a "Nyelvekre nagyon feküdj rá" dumát.



2018. jan. 19. 17:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%

ssc szektorban sokszor kell a több nyelv, nem csak az ügyfélkezelés közelében dolgozó embereknél

illetve logisztikai melóknál sem hátrány, ha az angol mellett van német nyelvtudás is

2018. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%

Bocs, ha megsértem valaki lelki világát, de lassacskán el kellene fogadni, hogy egy nyelv középszintű ismerete lassan az alapműveltség része lesz. Ha már nem az.


"Inkább feküdjön rá valaki az angolra, közel anyanyelvi szinten, minthogy belekapjon a 3-4 éves képzése alatt 2 nyelvbe középszinten, meg még egy erasmus-t is bevállaljon egy harmadik nyelv miatt, aztán a végeredmény, hogy elmakog 3 nyelven."


Ilyet meg nem mondanak sehol.

2018. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Valamit is adó közgáz szakon eleve alap 2 nyelv min. középfokú szakmai ismerete. Anélkül diplomát se kap. Ssc-nél pedig többnyire nem Kiss Piroska vevővel tárgyalsz, hanem vállalati ügyfelekkel.
2018. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
37%

"közgáz szakon eleve alap 2 nyelv min"


Nemzetközi gazdálkodáson és turizmus-vendéglátáson kívül egyiken sem kell 2 nyelv. Az utóbbit egy kicsit erős lenne "Valamit is adó közgáz szaknak" nevezni.

2018. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

Te vagy az, akit a kocsiból megkérdeztek angolul, olaszul, németül de te egy kukkot sem értettél?

Meg is magyaráztad: minek, hiszen ő három nyelven tud, mégsem ment velük semmire!

2018. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

# 4

Ez pontosan így van, miért lettél leértékelve? Fogyatékosok járnak erre az oldara, ezt mutatja az 5. értelmetlen komment is.

2018. jan. 19. 18:58
 7/30 anonim ***** válasza:
96%

Nem hívnám azt fogyatékosnak, aki a tanulást fontosnak tartja, de te csak kibekkelted, hogy jöjjön egyvalaki, aki egyetért veled, és lehet örülni!

Nem kell nyolc nyelvet beszélni kérdező, egyet, hogy el tudj boldogulni egy nyaraláson, és ne adják el a szerveidet külföldön. Ezt egyszerűen nem tagadhatod le.

Azért meg nem mi vagyunk a fogyatékosok, hogy az oktatási rendszer mit diktál. Kell a nyelvvizsga már az egyetemi felvételihez is, nem tehetünk róla. Mindenkinek van annyi gógyija, hogy megtanuljon egy közép angolt vagy németet, ha nincs, akkor az a fogyatékos.

2018. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyenen mindig az van felháborodva, akinek nem megy. Ettől még nem értelmetlen. Elő a farbával, kérdező: mi nem sikerült és hanyadjára?
2018. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
49%

Én nem értettem vele egyet, enyém az első komment. Csupán tényeket írtam le, hogy nem éppen a legpiacképesebb közgáz szakoknál követelmény a 2 nyelvvizsga.

Hiába hisztizel, meg vered a segged a földhöz, ez így van.

Egyébként meg nem tudom miről beszéltek, a kérdező 1 nyelvvizsgánál többet tart értelmetlennek, azon belül is az angol mellett más nyelveket. Ha jól értelmezem a szavait. Miért jön mindenki 1 középfokú nyelvtudás szükségletességével? Senki sem beszélt erről. (@1 @7)

2018. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
27%
akarom mondani @2 és a @7 komment
2018. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!