Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig fog még menni ez a...

Meddig fog még menni ez a bullshit, hogy FUH A NYELVEK NAGYON FONTOSAK!?

Figyelt kérdés

Diplomásoknak szokták mondani/írni, ezen az oldalon is.

Megkérdezi valaki, hogy "xy diploma jó?", válasz "igen, de beszélj nyelveket".

Még informatikus jelölteknek is írták. MINEK? Minek beszéljen egy programozó olaszul vagy németül (ráadásul az IT nyelve angol). Ha ki akar költözni, akkor nyilván kell, de amúgy felesleges.

De közgazdászoknál is ez megy. TELJESEN FELESLEGES.

Nézzétek már meg, hogy milyen állásoknál kérnek 2-3 nyelvet.

Ilyen "service desk agent" meg "customer service representative" pozícióknál.

Na most nagyon csilivilin hangzik, de igazából ezek szimpla ügyfélszolgálatosok. Legalja, belépő szintű munka egy multinál a diplomásoknak.

Normális közgáz munkáknál sem, mondjuk egy makrogazdasági elemzőnél sem írják sosem, hogy na neked finnül kéne beszélned.

Inkább feküdjön rá valaki az angolra, közel anyanyelvi szinten, minthogy belekapjon a 3-4 éves képzése alatt 2 nyelvbe középszinten, meg még egy erasmus-t is bevállaljon egy harmadik nyelv miatt, aztán a végeredmény, hogy elmakog 3 nyelven.

Bocsi, ha megsértettem valaki lelkivilágát azzal, hogy ezt leírtam, de már nagyon unom minden ismerősömtől ezt a "Nyelvekre nagyon feküdj rá" dumát.



2018. jan. 19. 17:46
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

# 10

Azért, mert ennyi az agyi kapacitásuk, elolvasták az első sort, a kérdést már nem, és hőbörögnek büszkén a b2-es angol tudásukkal, hogy HÖHÖHÖ A NYELV AZ FONTOS.


# 8

Biztos több dolog sikerült már, mint neked.

2018. jan. 19. 19:14
 12/30 anonim ***** válasza:
86%

Szociológiát végeztem (nem röhög :D) és ott is kellett két középfokú nyelvvizsga a diplomához.


"Na most nagyon csilivilin hangzik, de igazából ezek szimpla ügyfélszolgálatosok. Legalja, belépő szintű munka egy multinál a diplomásoknak."


Valahogy be kell kerülni egy multihoz pályakezdőként (akkor is, ha nem egy háromdiplomás IT-s zseni vagy, aki után két kézzel kapkodnak a munkaadók), aztán később feljebb tudsz lépni. Egy egzotikusabb nyelv sosem árt, mert az angol már alapnak számít multiknál.

2018. jan. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
47%

"Nemzetközi gazdálkodáson és turizmus-vendéglátáson kívül egyiken sem kell 2 nyelv."


Na ne mondd! :) Nem a fenti kettő egyikén végeztem, mégis kellett. Sőt, szakiránytól függetlenül mindenkinek kellett. A bank és befektetéseseknek, a számviteleseknek, a gazdinfósoknak... stb. egyaránt.

2018. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
55%

# 13


Pénzügy és számvitelen végeztem, és elég volt egy nyelvvizsga. Gazdinfón is elég.

Olyan szak meg nem is létezik, amit elsőnek írtál, de még szakirány formájában sem hallottam egyik szakon sem.

Na told el a biciklit kis kamus.

2018. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
24%
Ezen két szak kivételével mindenhova elég a komplex szaknyelvi nyelvvizsga.
2018. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
51%
15, egy egyetem van az egész országban, te zseni? :)
2018. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
24%

# 16


Most már komolyan felidegesítesz.

Pfej de rühellem az ilyen hazug embereket, hogy lehet valaki ilyen gyökér...

A nyelvi követelmények országosan egységesek a különböző akkreditált szakokon, az oktatási hivatal által meghatározottak. Nem az egyetemek döntik el külön-külön, hogy hány nyelvvizsgát kérnek az adott szakon.

2018. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem sose mondta senki azt, hogy több nyelv ismerete nélkül nem tudsz megélni és egy senkiházi leszel.

Még azt sem mondom, hogy egy tárgylóképes angol nyelvtudás kötelező lenne, de magamon is tapasztalom, hogy mivel csak egy középszintű angol nyelvtudásom van, ezért baromi sok lehetőség elől esek el. Ha most lennék gyerek, akkor a nyelvtanulást (az angolt!) kiemelt fontosságúként kezelném.

2018. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Estádio de Felchút ***** válasza:

ITSH, Robert Bosch, Siemens, Audi stb. német cégek sok pozihoz kérnek német nyelvtudást, de francia cégnél is előnyben vagy, ha tudsz franciául.

Verheted a nyálad, attól még ritka és értékes kincs a folyékony nyelvtudás.

2018. jan. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
75%

17, belőled volt elég, hülyegyerek.

Rögtön felmegyek a padlásra és széttépem a diplomám, mert azt mondtad nem létezik, mi?

Osztatlan képzés, 2007-es államvizsga, diploma feltétele 2 középfokú szakmai nyelvvizsga volt a karunk minden szakirányán, sokan nem is kapták meg emiatt időben.

2018. jan. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!