Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Változni fog a munkaköröm....

Változni fog a munkaköröm. Hogyan kérjek fizetésemelést? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Több, mint 3 éve dolgozok a cégnél. Pár hónap múlva új munkakörben fognak foglalkoztatni, aminek most kezdem a betanulását a jelenlegi munkaköri feladataim elvégzése mellett. Szeretnék fizetés emelést kérni, amit részemről több dolog is indokol, de nem tudom, hogy érvelhetek-e ezekkel a "bértárgyaláson".

Az én érveim: Az új munkakör sokkal felelősségteljesebb, komolyabb feladatokat kell majd elvégeznem, mint jelenleg. Biztos, hogy abban a munkakörben többet keresnek a kollégák nálam. Igazából bérrendezésnek is nevezhetném a helyzetet, mert még amikor ide kerültem, megtaláltam a fiókomban az előttem itt dolgozó ember fizetési értesítőjét, ami még most 3 év után is (számomra) sokkal magasabb összeg, mint az én jelenlegi fizetésem... erről soha nem panaszkodtam, mindig rendesen végeztem a dolgom, persze volt/van bennem egy kis tüske... A munkakör váltás épp jó alkalom lenne ennek a rendezésére szerintem. Valamint a nem túl távoli jövőben majd kisbabát is szeretnénk a párommal, így ebből a szempontból is jól jönne, ha többet tudnék spórolni. :) A cég baba barát, támogatja a kismamákat és visszatérésüket, emiatt nem kell félni, hogy elküldenének. Jaj és még abban a munkakörben a kollégák sosem végeznek időben, minden nap tovább vannak bent, mint a munkaidő vége, de nincs túlóra pénz.

A véleményeteket szeretném kérni, hogy érvelhetek-e ezekkel az indokokkal? A nagyobb felelősség, több feladat, hosszabb munkaidő nyilván mehet. De ha ez nem elég, akkor felhozhatom, hogy tudom, hogy mennyire le vagyok maradva a többiekhez képest?

Adjatok tanácsot!

Köszönöm előre is.



2018. jan. 24. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Megpróbálni mindent meglehet, csak légy magabiztos és érthető.


Ha rendes a cég, akkor nyilván megadja.


Nálunk is szokott lenni túlóra, és senki nem kap érte semmit, csak leírhatod a munkaidődből esetenként.


Plusz ha nem fizetik, nem kötelességed bent maradni.(bár akkor ők meg valami mondvacsinált indokkal ki is rúghatnak..)

2018. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyobb felelősség, több feladat, hosszabb munkaidő. Ezeket nyugodtan mondhatod. Esetleg megemlítheted még, hogy tudomásod szerint ebben a munkakörben (más cégeknél) magasabbak a fizetések a jelenlegi bérednél. A cetlit és a babát ne említsd!
2018. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Új szerződést kell adniuk, addig ne írd alá.
2018. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az érvek teljesen jók. Normális cégnél amúgy alap lenne, hogy ők ajánlják fel az emelést ilyen esetben.
2018. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mikor magasabb pozícióba kerültem, betanulás után kaptam új szerzödést, mert ugye más a munkakör, más a felelösség, és abban a magasabb bér volt, ami akkor ahhoz a pozícióhoz jár.
2018. jan. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!