Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen képet érdemes önéletraj...

Milyen képet érdemes önéletrajzba tenni?

Figyelt kérdés

2 hete záróvizsgáztam az egyetemen. Hétvégén szeretnék önéletrajzot csinálni,mert gyűjtöttem ki magamnak állásokat melyek érdekelnének. Viszont képem nincsen. Amit az egyetemre kellett leadni elsőben, abból van valahol egy még de az borzalmas. Alapból nem vagyok túl szép, félek hogy ez hátrány lesz. Milyen képet érdemes beletenni? Köszi ha valaki tud segíteni :)

23N


2018. febr. 2. 19:41
 1/3 anonim válasza:
100%

Professzionálisnak tűnő arcképet. Én azt mondanám hogy csináltass új képet, hacsak nincs valami ami ezeknek a kritériumoknak megfelel. Érdemes lenne megkeresned egy fotós ismerősödet ha van, és időd engedi.

Olyan ruhában készüljön amilyen állásra készülsz. Ha valami nagy multihoz, bankhoz, ügyvédi irodába akkor inkább visszafogottan, fekete blézer, blúz. Ha kreatív helyre jelentkezel, lehet benne egy kicsit több személyiség, de a kisgyerekes, obszcén dolgokat legalább erről a képről érdemes ott is hanyagolni. Hajra, ékszerre, sminkre is ez vonatkozik, semmi olyan ami kilóg a komfortzónádból és lehetőleg illeszkedjen a környezetbe ahol dolgozni szeretnél. Amúgy meg nyitott, mosolygós vagy komoly képek mehetnek, de grimaszolós, vigyorgós, mogorva arckifejezéseket inkább tartsd meg a hétfő reggelekre ha felvesznek. Retusálni nem kell, maximum a fényeket korrigálni, de ne észrevehetően.

2018. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdemes most rászánnod egy kis pénzt és időt és elmenni fényképészhez csináltatni pár jó képet, aztán az elkovetkezendő 10 évben lesz mit használnod (én így csináltam). Nyilván előny ha szép valaki, de nem ez lesz a döntő tényező. Ha meg valahol igen, oda ne bánd ha nem vesznek fel.
2018. febr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!:)

Brutál csúnya se vagyok, de gyönyörű sem. :D

Akkor ebből nem lesz most hétvégén önéletrajz. Jövő héten csináltatok magamról képeket. Tényleg jó ötlet!:)


Nagyon jó tippeket adtál első válaszoló!! Megfogadom mindet!


Rendesek vagytok, rengeteget segítettetek. Mentek a zöldek!

2018. febr. 3. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!