Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esélyem informatikusnak/pr...

Van esélyem informatikusnak/programozónak lenni?

Figyelt kérdés
18 vagyok. Apám végzettsége szerint villamosmérnö, de informatikával foglalkozik. Nem tartom magam butának e téren, de egy zip fájlt nem tudok tisztességesen kicsomagolni, egy játék crackelése is kínszenvedés számomra (már ha sikerül).

2018. febr. 3. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Esély az mindig van, bár ha 18 évesen annyira szerencsétlen vagy mint írtad, akkor ez az esély a nullához tart.
2018. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1, Akkor úgy kérdezem, hogy hajlandóak lesznek engem úgy alkalmazni, hogy 5-10 évvel később szerzem meg a diplomát (Tandíjat tudunk fizetni), mint a kortársaim?
2018. febr. 3. 11:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A programozás egy olyan szakma, ahol főként a tudás számít és nem papír.


Tehát ha tudásod megfelelő, akkor pont nem fog érdekelni senkit, hogy 10 év alatt szerezted a diplomádat vagy hogy egyáltalán van-e diplomád.

Ugyanakkor ha van 20 diplomád, de nem tudsz egy zipet kicsomagolni, akkor sehol nem fognak alkalmazni.

2018. febr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

'de egy zip fájlt nem tudok tisztességesen kicsomagolni'


Ha ennyire tehetsegtelen vagy, szerinted hova fognak felvenni IT teruletre?

2018. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Gál Zoé ***** válasza:
65%
Ha most karácsonyra kaptál először számítógépet, akkor van.
2018. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Látom itten a közvélemény hülyének néz. Hadd mondjak egy példát: Nem beszélek eszperantóul. Az a világ egyik legkönnyebb nyelve. De nem azért nem beszélek, mert túl buta vagyok hozzá. Ahogy a magyar lakosság 50+-os részének a jelentős része sem azért nem beszél pl. angolul, mert túl hülye hozzá, hanem mert életük jelentős részében az angol nyelv nem töltött be túl nagy szerepet. Ugyanez a helyzet az orosszal (ami egy sokkal nehezebb nyelv) és az 50--osokkal. Felhasználói szinten használom a számítógépet, és úgyse túl sokat. 2 crackelést és 2 zip fájlon vagyok túl 50%-os sikerkulccsal. Most nyilván (főleg ti, akik itten vagytok gondolom nyilván nem érettségi előtt álló hülyegyerekként válaszoltok) lenézően felröhögtök egy ilyen hallatán, de azért ti sem úgy jöttetek ki az anyátokból, hogy ezt tudtátok... Tehát tisztában vagyok azzal, hogy finoman szólva kezdő vagyok e tekintetben, de nem az történt, hogy 10 éve napi szinten próbálkozom ezekkel, de nem megy...
2018. febr. 3. 14:02
 7/13 anonim ***** válasza:

"10 éve napi szinten próbálkozom ezekkel"


Ha ennyi idő alatt 2 zip kicsomagolásáig jutottál akkor nem úgy tűnik hogy érdekelne a dolog, ha meg nem érdekel akkor meg se fogod tanulni.


Más már 11 évesen magától programozik.

2018. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7, Ez igaz. Valóban nem érdekel és őszintén szólva nem is ezzel szeretnék foglalkozni... Nagyon erősen humán beállítottságú vagyok, viszont most egy bölcsész/politológus diplomával mihez kezdjen az ember? Zenészekből is Dunát lehet rekeszteni, szóval az se egy biztos megélhetés... Még a forgatókönyvírás/rendezés érdekelne, de amennyi tőke kell egy filmet leforgatni gyakorlatilag, ha a nemzeti filmalap nem segít ki akkor elveszett vagyok.

Valóban nem érdekel az informatika csak lehetőleg nem szeretnék havi 120 nettót keresni. Sem pedig kivándorolni

2018. febr. 3. 16:36
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tehat,csak ogy ertsuk: nem erdekel, nincs hozza erzeked, nem tanultad, de a penz az jol jonne, amit keresni kepzelsz vele. Le fogom rombolni az almaidat: ez nem a te szakmad lesz. Es nem azert, mert neked nem jar a penz, hanem mert alkalmatlan vagy ra.
2018. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kötelező egyetemre menni.


Egy jó szakmával jóval többet kereshetsz, mint sok kamudiplomás aktatologató.

2018. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!