Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha meg tanulom anyanyelv...

Ha meg tanulom anyanyelv szinten a németet vagy angolt, kint külföldön mit tudok vele kezdeni, kapok egy jól fizető állást (nem gyárra gondolok)?

Figyelt kérdés

2018. febr. 21. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Semmit. Gondolkozz már el azzal a buta kis fejeddel.

Magyarországon milyen munkát kapsz az anyanyelvi szintű magyaroddal semmi iskolával? Érted már? :D

2018. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Miért kapnál szakmai gyakorlat vagy végzettség nélkül jól fizető állást? Mert tudsz angolul vagy németül? Született angolok vagy németek is dolgoznak gyárban, mert nincs megfelelő szakmájuk, végzettségük. Amúgy meg sosem fogsz anyanyelvi szinten megtanulni bármilyen idegen nyelvet. Egy pici akcentus mindig marad.
2018. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Előbb talán próbáld megtanulni a magyart, ezt a kérdést sem sikerült helyesen leírnod...
2018. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
#2 az utolsó mondatoddal nem értek egyet
2018. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

ma 21:51-nek


Neked is megvan a véleményed, nekem is.

Én 13 éve élek Angliában. Ismerek olyan embert aki 10 évesen költözött Spanyolországból Angliába a szüleivel. Nemrég ünnepelte a 60-ik születésnapját, és bár tökéletes angol nyelvtudása van, hiszen az iskoláit itt járta, itt él, ez a második hazája. De van egy pici akcentusa. Nagy sztároknak is van akik már 20-30-50 éve élnek idegen országban- Azt az angol nyafogású beszédet, ahogy elharapják a mondta végét vagy az R betűt, azt nagyon nehéz megtanulni. Én nem ismerek olyan embert aki tökéletesen beszél egy idegen nyelvet. Persze az aki születésétől fogva szívja magába az idegen nyelvet az más.

2018. febr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

"Amúgy meg sosem fogsz anyanyelvi szinten megtanulni bármilyen idegen nyelvet. Egy pici akcentus mindig marad."


A fiam 6 évesen jött ki Németországba, most 4. osztályos. Az elejétől kezdve ide jár iskolába. Egy árva szót se tudott. Jelenleg a legjobb 3 németes között van az osztályban, mind helyesírásban, mind olvasásban mind beszédben...tényleg nem dicsekvésképpen, de a tanár azt mondta, hogy külföldi létére nagyon jól megtanulta a nyelvet, sok német gyereknek nem megy ilyen jól és van érzéke a nyelvhez, mert az angol is jól megy neki. bárkivel eltud beszélgetni bármiről németül. Az pedig, hogy akcentusa marad, nem jelenti azt, hogy nem fog tudni pl anyanyelvi szinten beszélni, mivel attól, hogy a kiejtéséből tudni fogják, hogy külföldi, még tudhat németül rendesen. németek közt van napi 8 órát, ugyanazt tanulja, amit ők. ott nem hall magyart csak itthon.

2018. febr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért kapnál :D
2018. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 én ki tudom ejteni az angol R-t... barátom szerint semmi akcentusom nincs. és nem élek kint (még)
2018. febr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az akcentus témához: az a képesség, hogy akcentus nélkül tanuljon meg valaki egy nyelvet, 9-11 éves korban lezárul (az agynak az a területe). utána mindig lesz akcentusod - de na és?

nekem is volt, aki azt mondta, nem tűnne fel neki, hogy nem vagyok angol - egyértelműen nem mondott igazat.

2018. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!