Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Eladó állás pénzvisszaadás?

Eladó állás pénzvisszaadás?

Figyelt kérdés
El szeretnék menni eladónak, de félek, hogy nem tudok visszaadni, vagy ha mégis, akkor nap végére lehet olyan fáradt lennék, hogy rosszul adok vissza. A kérdésem az lenne, hogy mostanában mi a tendencia, tehát azt tudom, hogy a nagyobb boltokban ha beírod a gépbe, hogy mennyit adott a vevő, akkor kiirja, hogy mennyit adjak vissza. Ilyen gép a kisbolzokban is jellemző, vagy ott egyáltalán nem?
2018. márc. 5. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Mindegyik pénztárgép igen.
2018. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem, első, nem mindegyik.
2018. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Eleve olyan helyen nem melóznék ahol több feladatkört látnék el , sok figyelmet igényel és fárasztó . Tapasztalat . Ahol a főnök esetleg meg a kolléga is közösen használja a kasszagépet onnan fizet árut stb az lehetőség az átverésre . A főnök ugye nem téved és elég ha 15 rongyot lop ki ti meg ketten még fejenként összedobtok 5 ezret . Az jó buli neki ...
2018. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
18 éves diákok is csinálják. Sokszor suli után esnek be, és nincs velük gond. Kiirja a gép, hidd el, pár nap alatt megtanulható.
2018. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Úgy adsz vissza, hogy elkezdesz felfelé kerekítgetni. 2635 Ft volt a vásárlás, ember 10e-rel fizetett. Felmarkolsz:

-5 Ft-ot, ezzel 40-nél vagy

-10 Ft-ot, ezzel 50-nél vagy

-50 Ft-ot, ezzel 700-nál vagy

-300 Ft-ot, ezzel 1000-nél vagy

-2000 Ft-ot, ezzel 5000-nél vagy

-5000-est a végére. Ha 20-as lenne még egy tízest is.

Két nap alatt hozzászoksz.

2018. márc. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

5-ös, az teljesen jó, amit írtál, én is így csinálom - csak ehhez tudni kellene fejben számolni, összeadni, stb.

Sajnos a mai fiatalok közül sokaknak ez nem megy, mert nem tanulták meg rendesen a szorzótáblát, összeadást, kivonást, stb..

Pl. van olyan suli, ahol a matek dolgozatokat számológéppel írják - nincs gondolkodásra késztetve az agy .-(

2018. márc. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
62%
egyszer fizettem az új 2k-sal a boltos meg azthitte 20-ast adtam azt úgy adott vissza, életem legszerencsésebb napja volt
2018. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
En pont most jöttem el egy kisboltból ,én is azt hittem kiírja a gép mennyi jár a vevőnek vissza,de nem. Úgyhogy le is léptem ,mert nem akarok fizetni ,hogy rosszul adtam vissza. De lehet jobban megérné neked nagyobb bevásárló központba menni ott biztos kiírja a gép. Pl Spár. TESCÓ,Aldi
2018. márc. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt azért tisztázzuk. Nem kell kifizetni a hiányt (csak diákoknak), ugyanakkor a többletet sem kapod meg. Igen, rosszul visszaadni forsitva is lehet. A gép pedig kiirja mennyi a visszajáró. Persze a sarki kisboltba ahol nem scannelik a termékeket, ott valószinüleg nem. De ott hiányt is nehéz csinálni, mert sokmindenröl nem adnak blokkot, nem ütik be, és a pénzt oda teszik ( ahová én járok ott igy van, 2 kisbolt).


De mint irtam, 18 éves gyerekek is tudják csinálni, ugyhogy normális ember meg tudja tanulni.

2018. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :) azt még megkérdezhetem, hogy milyen fizetési módok vannak? Készpénzről, bankkártyásról és paypassról tudok. Utobbi kettőt nehéz kezelni? És a pénztárgépet? :)
2018. márc. 8. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!