Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondás?

Próbaidő alatti felmondás?

Figyelt kérdés

Tudom már millió kérdés volt itt a témában, de pont ilyen talán még nem.

Szóval szeretnék eljönni a cégemtől, úgy érzem szinte már egy nappal többet sem bírok ki. Rendesek amúgy, de borzalmasan küszködök a munkával lassan 1 hónapja, adtam magamnak türelmi időt, de ennyi, 100% h ezt én tovább nem akarom csinálni.


A lényeg h még ezt a hetet ledolgoznám, fizetés szempontjából ugyanis nem mindegy. De mivel ez most egy rövid hét, ugye csak szerdáig fogok dolgozni, ha aznap nap végèn felmondok, akkor ugye aznapig kell kifizetniük.

De mi van akkor ha megvárom a jövő hétfőt a bejelentésemmel? Akkor még a csüt.-pénteket is ki kell fizetniük? vagy próbaidő alatt csak a jelenléti ív alapjàn is vezetett, ténylegesen ledolgozott napokat fogjàk végül elszámolni?


Anyagilag nem lenne mindegy az a 2 nap sem...

Amúgy meg nyilvánvalóan úgy éreznèm legjobban magam, ha szerdai nap végén, még a hosszú hétvége előtt megkönnyebbülnèk a döntéstől, rögtön le is adhatnám a belépőkártyámat, és ők is még aznap fel is tehetnének egy újabb álláshirdetést a helyemre.


Míg hétfőn csak ezért bemenni...reggel amikor még mindenki azt hiszi h jöttél dolgozni, majd rájukzúdítod a valóságot.

És még lehet hogy ki sem fizetik azt a 2 ünnepnapot? És még lehet illene is ledolgozni még azt a hétfői napot ha már bementem?


Mikor lenne jobb felmondanom?


A másik kérdés pedig hogy pontosan kivel kell ezt írásban közölnöm? A közvetlen felettesemmel (osztályvezető)? Vagy a divízó-vezetővel? Vagy az ügyvezetővel(200 fős cégről beszélünk)? Vagy közvetlen felettes + HR?


Köszönöm!


2018. márc. 13. 05:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ünnepnapok is benne vannak a pakliban, ha valaki próbaidős és hirtelen felmond. Tehát én ebből nem csinálnék lelkiismeret furdalást. Ha hétfőn mondasz fel, akkor természetesen az ünnepnapokra is jár bérezés, olyan jogilag nincs, hogy nem fizetik ki.


Felmondást írásban közlünk (hírekkel ellentétben MINDIG!!!), és a munkáltatói jogkör gyakorlójának kell a tudomására hozni azzal, hogy átadod neki, és a saját példányodon dátummal ellátva átveteted Vele.


Én egy nagy szervezetnél dolgozom, de a szerződésemen rajta van, hogy ki a munkáltató jogkör gyakorlója. Nem a neve, hanem a titulusa, hiszen ők is cserélődhetnek.

Ettől függetlenül van osztályvezetőm, annak is egy felettese, majd az igazgató. Hát az igazgató a jogkör gyakorlója, tehát én nem az osztályvezetőmnek, vagy annak felettesének fogom átadni, ha felmondok, hanem az igazgatónak továbbítom.

Ettől függetlenül értesítem az osztályvezetőmet is, hiszen a munkát ő vezényli, illik, hogy tőlem tudja meg, hamarosan távozom.

2018. márc. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

És mi van akkor, ha mondjuk aznap pont nincs bent az igazgató? Akkor addig nem is jogszerű a felmondásom, mert csak a közvetlen felettesemnek adtam át a papírt?


Milyen hátrányom lehetne ebből?

2018. márc. 13. 06:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs benn a közvetlen felettesed, add oda az ő felettesének, vagy a HR-nek végső esetben mindig felmondhatsz (de a felettesed minimum egy emailben értesítsd).

Én is hasonló cipőben vagyok, már 1 éve szenvedek de a lakáshitel miatt muszáj volt, most végre lement a költözés, és nekem se mindegy hogy ma mondok fel vagy hétfőn, bár még lesz pár hónap felmondási időm, de már maga a tudat, hogy felmondok is megkönnyebbüléssel áraszt el :D

2018. márc. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha általános munkarend szerint dolgozol, akkor a béredet a munkanapok szerint arányosítják. Ha hétfőn felveszed a munkát és egy óra múlva felmondasz, akkor jobb helyeken azt a napot kifizatik, de a csüt-pénteket nem (talán óra v teljesítmény béresnek igen, fejből most nem tudom megmondani).
2018. márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, de fizetett ünnepnèl senki nem fogja felvenni a munka fonalát csüt.-pénteken, aki általános munkarendben dolgozik, mégis kifizetik nekik. nem?
2018. márc. 13. 15:30
 6/11 A kérdező kommentje:

3-as akkor szorítok neked is.:)

közvetlen felettesem biztosan ittlesz. inkább azért aggódok h végig kell beszélnem minden további felettessel is, akik nemrég interjúztattak is. nagyon nem szeretnék magyarazkodni...csak el szeretnék jönni, ennyi.

2018. márc. 13. 15:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Plaszterold a fejedre a műmosolyt, és mondd, hogy nem ellenük, de nem találtad meg ebben a munkában, amit keresel.

Ha valaki nagyon elkezdene veled kekeckedni, ugyanazzal a nyugodt hangnemmel ismételd el, majd, ha más nem, állj fel, köszönd meg a lehetőséget és sétálj ki az épületből.

Manapság azért próbaidő alatt felmondás elég gyakori, nem hiszem hogy ezen kiakadnak az emberek, jogilag meg nem vagy köteles magyarázni.....

2018. márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi lett végül, Kérdező?

Én ma reggel felmondtam, vicces hogy ebédnél összefutottam azzal a 4 kollegámmal, akiket kedvelek; akik szintén, mint én, másik munka nélkül mondtak fel mert elegük lett.

Jót is nevettünk rajta, ezt jó jelnek vettem... :D

2018. márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát ez nem semmi, jó kis munkahelyed lehet! : D Jó érzés lehet h túlvagy rajta! Főnököd hogy reagált, nem akadèkoskodott?

Hát én még nem mondtam föl... utolsó múlt heti napomon vm csoda történt és minden feladatot vígan meg tudtam.csinálni, tök sikerèlmény volt, úgyhogy úgy döntöttem adok még időt magamnak.

De tegnap megint elöntötte az asztalomat a szar, utáltam szinte mindet, fele még ma is ott fog várni - úgyhogy nagyon már nem kérdés sztem. Ma vagy holnap dobbantok (még a fodrászravalót megkeresem ma, ez biztos:).


Álláskeresési járadékról te/ti tudsz/tudtok vmt egyébként? jár vm kötelezettséggel vagy csak jár 3 hónapig?

2018. márc. 20. 05:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem akadékoskodott, csak mintha kicsit gyomronrúgták volna mikor elmondtam neki, de nálunk hatalmas az elvándorlás. Nekem 3 hónap felmondási időm van (multi), úgyhogy még azért itt lazulok addig, de úgy tudom, az első 3 havi álláskeresési járadék feltétele hogy bejelentkezz a munkahelyi központba, de csak a letelte után lenne kötelező elfogadni az állásokat... vagyis ezt olvastam.
2018. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!