Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek milyen havi jövedelem...

Nektek milyen havi jövedelem számít gazdagnak?

Figyelt kérdés

Régen azt hittem, hogy egy havi nettó 1 millió jövedelemmel kőgazdag lehet valaki, de még annál a szintnél is rengeteg limitáció van.


Az is mondjuk arra elég, hogy egy 30 milliós autó lízingelésére és egy nagyobb belvárolis lakás bérlésére elég, de az még nem gazdagság.


Ott nem igazán szabad az ember. Ez egy felső középosztály


Nektek milyen havi jövedelem számítana gazdanak? Csak kíváncsi vagyok mások véleményére és nézeteire, hogy ki hogyan definiálja a gazdagságot szigorúan pénzügyi szempontból.



2018. márc. 23. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Akinek mondjuk már nyolc számjegyű havi bevétele van.

Persze nyilván vannak a gazdagságnak annál még sokkal nagyobb magaslatai is, de ha már így azt akarod hogy megnevezzek egy ilyen határt.

2018. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A jó édes ***** válasza:
75%

"egy 30 milliós autó lízingelésére és egy nagyobb belvárolis lakás bérlésére elég, de az még nem gazdagság"


Őőő, de - Magyarországon az elmúlt 150-200 évben nagyjából egybevágott a gazdagság definíciójával. Nem kőgazdag - mert az már rózsadombi ingatlan, de ott nem is a havi jövedelem számít, hanem hogy mit örökölt valaki vagy milyen vállalkozást sikerült összehoznia.

2018. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, mit értesz gazdagságon? Azt, hogy bármit megvehetsz? Mert ahhoz legalább 8-9 számjegyű fizetés kell. Ha arra gondolsz, hogy az átlagnál jóval jobban akarsz élni és még ha van is esetleg hiteled/lízinged akkor is nyugodt lehetsz, akkor azt már egy 500k-s fizunál is elérheted.
2018. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
84%
Aki az én szememben gazdag, az nem a havi fixet várja...
2018. márc. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

A valodi gazdag akinek ugy van bevétele hogy a kisujját sem kell érte mozditania pl a pénzének már csak a kamatai is milliok percenként andy vajnara keress rá.nem éri meg neki lehajolnia talált pénzért, mert azalatt az idő alatt mig lehahol, a bankja többet termel


Hétköznapi értelemben nekem gazdag akinek nem kell árakat néznie.

2018. márc. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
Pontosan mint ahogy az 5.-s írja.
2018. márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, ahogy az 5-ös. Aki igazán gazdag, az a szememben ránézésre "semmit nem csinál", még is dől a pénz.

Él a vállalkozásaiból, amit elvezetnek helyette, jön a pénz a befektetéseiből, stb. Nem a havi fix bevételére van utalva, amiért véres verejtékkel megdolgozik, hanem rendelkezik akkora tőkével, amit megforgatva a hozamaiból simán kényelmesen él.


Szerintem ilyen fiatal nem létezik (avagy inkább nagyon ritka), csak ha beleszületett és alátették a dolgokat. Önerőből, a nullából felépíteni ezt az életformát néhány jó ötlettel szerintem 20-30-40 év alatt lehet talán.

Nekünk most kb. 1 milliós bevételünk van havonta. Kettőnknek, mérnökként.

Jól élünk, elvagyunk, de közel sem vagyunk gazdagok (a mi szemünkben... más meg ezután is csak vágyakozik). Ugyanakkor van ötletünk, én ezért mellékvágányon elkezdtem átképezni magam, a párom pedig a munkájában jár nyitott szemmel és tapasztal. Mi jelen pillanat azon dolgozunk, hogy az ötletünket saját vállalkozás formájában megvalósítsuk és egyszer talán eljussunk arra a szintre, hogy anyagilag semmi nem számít. :)

2018. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Ez azért érdekes. Míg itt az 1 millió/ hó se számít gazdagnak, a politika csoportban habzó szájjal adóztatnák dupla kulccsal a 400 ezres fizetést is, mert az már "gazdag"
2018. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
A politika pont hogy mindig az alacsonyabb rétegeket szívatja az adoval és nem onnan vesz el ahol több van. Ezért tartunk afelé hogy a középréteg eltűnik, csak gazdag és szegény lesz.
2018. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8# Hát pedig nem sok. Az egy normális házra egy drágább autóra és talán egy második autóra elég és mindezt is csak hitelekkel.


Kényelmes életet biztosít, de nem gazdagot.

2018. márc. 24. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!