Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Btto 140. 000 az mitől verseny...

Btto 140. 000 az mitől versenyképes fizetés?

Figyelt kérdés

Ez ha nem tévedek a minimálbér. Vagyis az a legalacsonyabb bér aminél kevesebbet nem is adhatnak (legálisan legalábbis...)

De mitől versenyképes ez? Ez mindennek az alja.


2018. márc. 31. 10:24
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

"Neked a 140 is jó lesz."

nem vállaltam el....


Az meg hogy "él a hirdetés" mint érv hát arra meg annyit hogy millió és millió hirdetés van fenn boldog boldogtalan feladhatja amit a pihent agyában megszül.


Adjak fel hirdetést hogy 10 nyelven beszélő 20 éves csinibabát keresek 30 éves tapasztalattal??

Adjak fel? és az attól egy reális elvárás lesz????

Anyám borogass...

2018. ápr. 1. 09:12
 32/40 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik akkor irány külföld. Minél előbb mész annál könnyebb lesz. Nem hinném, hogy itthon egy hamar változás lenne ez ügyben. Max ha még kimegy félmillió ember és sokkal nagyobb munkaerő hiány lesz.
2018. ápr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

"Max ha még kimegy félmillió ember és sokkal nagyobb munkaerő hiány lesz."


De érdekes módon bizonyos helyeken a hiány emelést eredményez (ld lidl aldi stb) más helyeken meg semmit se emelnek csak vonyítanak hogy nincs ember de akkor se emelnek inkább bezárnak.

2018. ápr. 1. 09:49
 34/40 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon elrontottál az életedben, hogy az ilyen állásokat kell figyelembe venned. Ne másokban, hanem magadban keresd a hibát. Menj egyetemre vagy legalàbb egy OKJt csinálj...
2018. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

"nem vállaltam el.... "


Ismetlem a kerdesem: hol faj ez neked??! Mint irod, van mas lehetoseged, nem vagy raszorulva, nem kenyszeritenek, hogy elfogadd.

2018. ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

" Menj egyetemre vagy legalàbb egy OKJt csinálj..."


6 db OKJ van a fiókban. HAT!!!

Ami mindegyike 54 ill 55-ös számú OKJ vagy emelt szintű....

erről kb ennyit.

Mit ér a 6 OKJ együtt? Egy darab szaros WC papírt se.

2018. ápr. 1. 13:08
 37/40 anonim ***** válasza:

Akkor tanulj egy olyan szakmát amivel pénzt is lehet keresni.


Java fejlesztő kezdő fizetése 350 nettó. 5 év tapasztalat után az átlag 500 nettó és 10 év fölött meg kb 600-700 nettó az átlag.


Ha nem hiszem nekem (én is annak tanulok) nézz utána, beszélj másokkal. Rettentően egyszerű a programozás.


Ez csak egy példa volt. Ne targoca mesternek tanulj meg ilyeneknek. Ha zavar hogy keveset keresel akkor olyan szakmát keress ahol magasabb a fizetés.


(A programozás csak példa volt)

2018. ápr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Áruld már el nekem hol lehet Java fejlesztőnek tanulni, ahol utána kezdőként nettó 350 eFt-tól indul a fizu és gyakorlatorientált, naprakész az oktatás???


Köszi!

2018. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

@23

"Miért szerinted mennyi lenne a versenyképes bér olyan munkára amire szinte bárki alkalmas?!"

Sosem értettem, miért csak azt kell nézni egy munkánál, hogy ki képes elvégezni. Három műszakra minimálbért adni a cégre nézve kellene megalázónak lennie egy magára valamit is adó gyár esetén, nemhogy a dolgozóra.


@27

"A munka amit kinéztél valószínűleg kevés értéket generál"

Felteszem az általam már többször eldurrogtatott kérdést: miért van az, hogy ééééérdekes módon mindig annak a munkája éri a legkevesebbet, aki a bevétel legnagyobb részét produkálja? Ez pedig, ha nem lenne egyértelmű, a gyárban a szalagmunkás, az áruházban pedig az eladó, az árufeltöltő, és kisebb részben a pénztáros.


@34

"Valamit nagyon elrontottál az életedben, hogy az ilyen állásokat kell figyelembe venned. Ne másokban, hanem magadban keresd a hibát. Menj egyetemre vagy legalàbb egy OKJt csinálj..."

Igen, ez mondjuk 2006-ban egy jogos megjegyzés volt. Mostanra viszont szart se ér se diploma, se OKJ. Én és rengeteg ismerősöm is ezeket az aljamunkákat kénytelen nézni. OKJ-vel, egyetemmel a hátunk mögött.


***************


Attól versenyképes ez a """fizetés""" (a lábujjaimmal is macskakörmöt mutatok, mert ez max 4 órásként lenne fizetésnek nevezhető), hogy mivel már senki nem hajlandó elvégezni ezeket a melókat, így mindenféle kamu, tartalmatlan PR-szövegekhez kell nyúlniuk a hirdetést feladó """szakembereknek""". Ismét elővettem a lábujjaimat is.

2018. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

38# Ha tényleg érdekel akkor szívesen.


Külföldön az "Applied Sciences" egyetemek amik BASc diplomát adnak (a BSc helyett) kifejeztetten a munkára készítenek fel és a kinti kezdő fizetés meg 3-4 ezer eurónál indul a 4 éves képzés után.


Ezek után már nem is olyan sok a 350 ezer nettó, ha? :)


Magyarországon meg marad a tradícionális egyetemek.


Plusz különféle bootcampek, de ott nem feltétlenűl szakembert nevelnek belőled.

2018. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!