Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milliomosok, milliárdosok...

Milliomosok, milliárdosok vannak itt? Ha igen, kérdezhetnék tőlük pár dolgot?

Figyelt kérdés

Eljön az az idő amikor az egyre több és több pénz már nem igazán emeli a pulzusszámot, és nem nagyon termel boldogsághormont?


Megvalósítjátok a gyerekkori szürreális álmaitokat? (pl vesztek magatoknak egy tigrist, vagy két tonna üveggolyót, stb, ilyen marhaságokat)


Depressziós a gazdag élet? Drogozások mennek?


Meg lehet unni az utazgatást, a dőzsölést, a különféle járművek irányítását?


Na legyen egyelőre elég ennyi, úgysem hiszem hogy a milliárdosok épp gyakori kérdéseket olvasgatnak :)



2018. ápr. 13. 21:10
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%

igen


nem voltak ilyen álmaim


nem. nem.


meg, mint mindent

2018. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok fene gazdag, de jól elvagyok. Nagyon sokan vagyunk testvérek, mélyszegénységből indultam. Most vállalkozásom van, két autóm, plusz egy hobbiautó, amit restaurálok. Eleinte nehezen kezeltem, mert megjelentek az érdekbarátok és háttérbe szorultak a valódiak. Aztán jöttek az irigy barátok és csaladtagok, akik szintén sokat vettek ki belőlem lelkileg. Droghoz, koholhoz nem nyúltam soha és nem is dohányzom. Azt valósítotam meg, hogy minden keziszerszámomat ugyanattól a gyártótól vettem meg. Ez gyerekkoromban nagyon nagy vágyam volt. Utazni nem utazok. Félek a mély vízben, felek a repüléstől és a nagy sebességtől. Én adományozni szoktam, ez nagyon nagy érzelmi pluszt ad nekem. Szegény családoknak szoktam segíteni és igyekszem úgy nevelni a gyerekeimet, ahogy én szerettem volna nevelkedni. Tömören ennyi.
2018. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

1) A pénz nem boldogít. Ez közhely, de tényleg így van. Ellenben ad neked választási lehetőségeket: nem kell állandóan árcédulákat nézned, nem kell kiporciózni a havi büdzsédet, nem kell azon gondolkodnod, hogy megengedheted-e magadnak még azt a sörözést a barátaiddal. Ez sok embernek már boldogság, de én inkább azt mondom, hogy ez egyfajta biztonságtudatot ad; önmagában a pénz nem jelent boldogságot.


2) Nem. Akinek sok pénze van sok esetben inkább szerényen él, pont amiatt, mert a pénzét fialtatni szereti. Én pl. inkább befektetem a pénzemet, nem tigrisekre költöm. Az ilyesmi mentalitás inkább az újgazdagokra és a lottómilliomosokra jellemző - és nézd meg, sokáig nem is tudják megtartani a pénzüket. (Van egy mondás, hogy csak egy dolog nehezebb annál, hogy sok pénzt keress: megtartani a sok pénzt.)


3) Nem depressziós, de egy gazdag embernek is lehet rossz napja, vagy vele is történhetnek rossz dolgok.


4) Nem drogozok. Kerülöm az olyan dolgokat, amelyek rontanak a kognitív funkcióimon, pláne, ha pénzről döntök.


5) Meg lehet, bár ez attól függ, hogy mik érdekelnek. Én pl. Dubait utálom, de a napsütötte Toszkánába bármikor szívesen utazok.


6) Dőzsölés: mit értünk dőzsölés alatt? Mert persze, meg lehet unni, mint mindent.


7) Különféle járművek... egek, Warren Buffetnak egy 20 éves kocsija van, és mellé 80 milliárd dollárja. Aki igazán gazdag, annak nem szükséges, hogy mindenféle extravagáns szarral felhívja az emberek figyelmét magára. Én személy szerint jobb szeretem takargatni az ilyesmit, pont amiatt, mert utálom (és rendszerint észre is veszem), ha az emberek a pénz miatt barátkoznak velem, vagy keresik a kegyeimet. Plusz, én jobb szeretem a realitásokat: olyan dolgokat veszek magamnak, amelyekre szükségem is van. Lamborghinire nincs a hazai utakon szükségem, mert csak szétb'sznák a kátyuk és hetente vihetném szervízbe.

2018. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Köszi a választ!


Azt szűröm le a dologból, hogy gyermek lelkületű emberekből valahogy soha nem lesz milliárdos. Mármint lottózáson vagy öröklésen kívül. Ez egyrészt jó is, meg rossz is. Jó, mert aki gazdag, annak tényleg észnél kell lennie, és bölcsen kezelni a vagyonát (elvégre nem a semmiből jöttek azok a milliók) másrészről viszont lehet, hogy a gazdagok emiatt soha nem tudják felhőtlenül élvezni a vagyonukat.


Különféle járművek vezetése alatt azt értettem, hogy én, ha nagyon gazdag lennék, biztos kipróbálnám a quadozást, a motorosszánt, a jat-sky-t, ohh, annyi minden van, yacht, lakóautó, krosszmotor, motorcsónak, sárkányrepülő, vagy személyautóból is pár sportos. Gondolom azt is meg lehetne unni, de akkor is elszórakoztatnának egy darabig.


Számomra a pénz biztonságérzetet adna. Nem érdekelne ha nem vagyok tőle boldog, de elégedett biztosan lennék. Én már azért is hálás vagyok hogy megvan mind a négy végtagom, és mind a két szemem :)


Olyanokon is gondolkodtam, hogy még ha gazdag is lennék, akkor is kettős életet élnék szánt szándékkal, hogy ne unjak rá a gazdagságra. Lenne a csóró hét, és a gazdag hét. Csóró héten egy lakókocsiban laknék, olcsó kaját ennék, és mindenhova gyalog járnék. Gazdag héten irány a luxusvilla, az utazgatások, a pénzköltés... Persze ezek csak álmok, ki tudja, mi lenne, ha egyszer tényleg oda jutnék...

2018. aug. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
a kérdező voltam amúgy, csak elfelejtettem a régi profilomat ezért újra kellett regisztrálnom
2018. aug. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!