Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munka illene hozzám?

Milyen munka illene hozzám?

Figyelt kérdés

Szeretek rajzolni, jól is rajzolok, nyelvi tagozaton tanulok németet és angolt, mindkét tantárgyból 4-es 5-ös vagyok, minden más tantárgyból tanulás nélkül 3-nál többet teljesítek. Most vagyok 9-es, első nyelvis év, egyetemet külföldön tervezem elkezdeni, vagy az Egyesült Államokban vagy az Egyesült Királyságban. Rajzolással kapcsolatos munkát (pl.:képregény rovatnál besegíteni) csak másodállásként szeretnék vállalni. Szeretnék embereket szórakoztatni, de közönség előtt nem szeretnék szerepelni. Szeretek viccelődni, tanulni és szeretnék sokat keresni és megdolgozni a pénzért. Érvelni is mondhatni jól tudok. Nem szeretnék folyton utazni a munkám miatt, mert akkor nem lenne időm a családomra. Szeretek problémákat megoldani és segíteni embereken.Még nem tudom mi legyek, eddig újságíróra gondoltam, de ha valakinek van jobb ötlete, örömmel meghallgatom.


A válaszokat előre is köszönöm.



2018. ápr. 29. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Tesco arufeltolto, szolarium recepcios
2018. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Hát.. legalább nem azt mondtad, hogy prosti :,D. Na most komolyan. Valaki adjon már egy normális választ. Szerintem nyelvvizsgával nem bolti eladó leszek. Vagyis remélem nem az leszek. Ki tudja..

2018. ápr. 30. 18:22
 3/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. én most diplomázok angol egyetemről. Ha egyetemre mész én azt mondom a tradícionális tantárgyaknak vagy csak értelme. Közgáz, jog stb. Jogi vagy közgazdasági diplomával lehetsz újságíró, de újságírói diplomával, ha nem találsz munkát (amire nagy az esély) nem lehetsz közgazdász. Lehet nem fogod élvezni feltétlenül, de ez van sajnos a gazdaság sehol sem jó, mindenhol egyre kevesebb munka van egyre több emberre és akárhol is mész egyetemre a végére több millióban lesz, akkor meg nem árt ha haszna is van. Ha valami humánt szeretnél tanulni mundenképpen, azt csak nagyon elit egyetemen érdemes.
2018. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amúgy a nyelvvizsga nem nagy előny sajnos a mai világban. a diploma sem nagy előny. azok már csak alpok. ha egyik sincs akkor nem is küldheted el a jelentkezésed, de onnantól, hogy elküldted minden jelntkezőnek van nyelvvizsgája és deplomája tehát még ezon felül kell plusz.
2018. ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért külföldi egyetemre bekerülni még mindig nem könnyű...

Figyelj ha engem megkérdeztél volna röpke 15 éve, amikor 9.-es voltam (és gondolom amikor Te születtél :)), valami orbitálisan más dolgot mondok mint amerre vitt az élet.

Sokat változol még az egyetemig is - ne legyen feltétlen adott célod így, tinádzserként. A nyelv jó, mindkettő kell majd, aktívan a munkaerőpiacon.


Ha nem sikerül azért kijutnod egyetemre, ajánlom Dániát kipróbálni, a dán nyel, kultúra ismerete egy hatalmas plusz Európában (plusz ha ott tudsz elhelyezkedni, na az is :)) és ingyenes az oktatás, a UK meg US legtöbb programjával ellentétben.


Ha azért nem jön össze, az itthoni egyetemek között is van jó választás.

Ha zsigerből mondanom kéne, a programozást mondanám ofkorsz, vagy etikai hackelést. Megvan a szépsége, a kreativitásod, problémamegoldásod tudod használni, de hiába mondom én meg a "tutit" ha kipróbálod és utálod. :)


Ami még eszembe jut - derítsd ki hogy van-e mentorprogram a mostani sulidban, keress egy mentort és vele beszélgess sokat, az önismeret is nagyon fontos képesség!

2018. ápr. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy elég korai még eldöntenem milyen munkám lesz, csak azért akarom eldönteni mert szinte mindenki az osztályomból eldöntötte minek fog tanulni és milyen emelt órákra megy majd 11-ben. Nem akartam különc lenni, mert így se tudok beilleszkedni szóval el akartam dönteni mi legyen. Még egyszer köszönöm a válaszokat.
2018. máj. 3. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Az emelt órákat jól gondold meg... én annó emelt történelmere mentem mert ötös voltam mindig és szerettem...emelten sikeresen megutáltatták velem és a végén örültem h leadhattam egy kegyelem kettessel. Jó mondjuk ez tanárfüggő is.
2018. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!