Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az a fizetés, amit...

Mennyi az a fizetés, amit elfogadhatónak tartasz?

Figyelt kérdés
Ami alá ne menjen.

2018. máj. 22. 20:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
12%
Nettó 300 ezer alatt meg se mozdulnék. Eddig a max amit ajánlottak otthon nettó 250 ezer volt, kb 2 éve, most nem tudom mennyit kapnék, de nem is keresek melót otthon.
2018. máj. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
64%

" Nettó 300 ezer alatt meg se mozdulnék. "


Nekem volt egy nagypofájú imserősöm aki pár éve még ilyeneket mondott hogy ő 3 kiló alatt fel se kel reggel-- és jól is keresett.

Aztán mit hoz az élet jött egy baleset majd most megváltozott munkaképességűként varróüzemben van nettó 100-ért és örül ennek is.

Nagyon pofára lehet ám esni az ilyen kijelentésekkel hogy én ezt meg azt soha nem csinálnék.... aztán majd az élet megtanít rá hogy lesz ez még így se....

2018. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
szerintem a mai árakat figyelembe véve vidéken nettó 300 ezer, Budapesten nettó 360-370 ezer forint az a fizetés ami elfogadható. Más kérdés hogy én még nem keresek ennyit, talán 1 év múlva, de szerintem ennyiből lehet élni középszinten, na persze nem akkor, ha az ember egyedül bérel egy egész lakást vidéken 80ért, Pesten 130ért, hanem ha van lakótárs/élettárs/házastárs esetleg otthon lakik.
2018. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Nekem volt egy nagypofájú imserősöm aki pár éve még ilyeneket mondott hogy ő 3 kiló alatt fel se kel reggel-- és jól is keresett."


Nem olyan nagy fizetés az, hawerom 8 általánossal annyit keres Pesten és csak egy C-s jogsija van. 140 ezret fizet a lakásra ahol lakik rezsivel, marad neki 160 ezer abból pedig él meg fenntart egy öreg autót.

2018. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
49%

Mese habbal. Itt mindenki atomtudós meg havi ennyi meg annyit kereső akárki.

Mese habbal .

Nem, ne is kezd bizonygatni. Szavadat se úgyse.

2018. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"szerintem a mai árakat figyelembe véve vidéken nettó 300 ezer, Budapesten nettó 360-370 ezer forint az a fizetés ami elfogadható."


Ez is csak duma. Menj be 10 főnökhöz és mondd el ezt neki.

Szerinted 10ből 10 főnök mit mond erre? Azt hogy hát akkor józsikám/marikám keress olyat ahol ennyi az annyi.

Itt meg kapsz annyit amennyit aztán ha nem jó ott az ajtó.

2018. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
50%
Kint vagyok Ausztriában Havi 1400 Eurót keresek heti 5 napban napi 9 órában. + 400 Euró a jatt havonta kb + Kapok enni mikor melózok, + szállást ingyen + Itt van 14 havi fizetés is. Szal ha éves szinten nézem havi szintre lebontva simán félre teszek 500 ezret úgy, hogy élek is mellette, nem nagy lábon de el vagyok. Ha még 300 ezret is kapnék otthon, akkor is lennének kiadásaim így abból a fizetésből kb 100-150 ezret tudnék félre tenni.
2018. máj. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem vidéken a nettó 200, Pest megyében a nettó 280 már elfogadható bérnek mondható. Ebből már saját lakásban, akár kisebb hitellel párostól el lehet éldegélni viszonylag kényelmesen.

Természetesen ez egy nagy általánosítás, mert nem mindegy, hogy ennyi pénzért mit csinálsz, hol és mennyi ideig, milyen végzettséggel.

Tavaly még 280-at kerestem, albérletben éltünk ketten és nem voltam elégedett ugyan, de folyamatosan félretudtam tenni legalább 100 ezret és nem éreztem hiányt mellette.

Azóta ugrottam egy lépcsőfokot, nettó 400-at keresek, maradt a 14. havi fizu, a kafetéria, a céges autó magánhasználatra és pluszban hozzájött 3 havi fizetés éves prémiumként.

Jelen pillanatban azt mondanám, hogy fiatal mérnökként elégedett vagyok a fizetésemmel.

A párom szintén hasonlóan keres és hasonló mértékű megtakarítással is rendelkezett, így összetettük amink van és beleugrottunk egy lakáshitelbe, aminek a törlesztő részletei a fizetésünk 10-ed részét teszi ki.

Boldogok vagyunk és azt gondolom jól élünk.

Persze odébb mehetnénk párszáz km-t a mégjobb fizetésért, de egyrészt nem vagyunk telhetetlenek. Másrészt szeretjük a családunkat és a barátainkat, szeretjük velük tölteni a hétvégéket. Harmadrészt ennél már csak jobb dolgunk lesz itthon azzal, hogy a kivándorlási arány egyre csak nő...

Röviden tömören: annyira nem fontos részemről az, hogy még gyorsabb ütemben dagadjon a zsebem, hogy a szeretteimet itt hagyjam érte.

2018. máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Miután meglesz a mérnöki diplomám itt, vidéken netto 220-at tartanék reálisnak ezen diplomával kezdőként, 200 alá semmiképpen nem megyek. 2 év szakmai tapasztalattal ( és onfejlesztessel ) 260-at mindenképpen megakarok keresni, ha nem, akkor váltok.


Ha úgy hozná a sors, hogy Budapestre kerülök, akkor kezdőként nettó 250 -et kérnék minimum, 2 év után 330 alá nem mennék.

2018. máj. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

" akkor kezdőként nettó 250 -et kérnék minimum"


Sose értettem ezt.. mennyit KÉRNÉK. Hát KÉRNI azt lehet kacsalábon forgó palotát is. Na de kapni?

2018. máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!